APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.


Legislativa a právní pomoc Sociálně znevýhodněné skupiny

Pro mámy a pro táty v krizi

Postarejte se, aby se mámy, tátové a hlavně děti mohli zase smát. Díky Vašemu daru budou mít mámy i tátové v těžkých chvílích vždy kam zavolat, kam napsat a kde si nechat poradit. Poradna nabízí pomocnou ruku všem, kteří to potřebují. Když si neví rady a mají pocit, že se jim svět rozpadá pod rukama, zaslouží si, aby tu pro ně někdo byl. Na Vašem daru záleží.

vybíráme od 4.4.2023
740 273 Kč
vybráno 107 % z 690 000 Kč

přispělo

764 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Tato sbírka je již neaktivní. Můžete darovat na dlouhodobé sbírce pro Poradnu pro mámy a táty. 🧡
------------------------------

⭐ Osobní zpráva pro Vás K POSLEDNÍMU DNI SBÍRKY od Elišky Kodyšové, ředitelky Aperia ⭐


HOTOVO:
👉 Fáze 4 – Propagace Poradny - O Poradně musí vědět hlavně ty mámy a tátové, kteří její pomoc nejvíc potřebují ✅
👉 Fáze 3 – Pomoc a podpora pro 4 000 rodičů v krizi - cílová částka 474 000 Kč ✅
👉 Fáze 2 – Pomoc a podpora pro 1 900 rodičů v krizi - cílová částka 298 000 Kč ✅
👉 Fáze 1 – Provoz Linky pro mámy a táty - cílová částka 195 000 Kč ✅
👉 Fáze 0 – Příprava na záchranu poradny - cílová částka 134 400 Kč ✅

Vaše dary už pomáhají všem mámám a tátum, kteří si o to řeknou. JENŽE o Poradně pro mámy a táty v krizi stále neví dost lidí. Stovky odvážných dárců už zajistili provoz Poradny a nyní je na Vás, aby se o ní dozvěděli ti, kteří to nejvíce potřebují. Prosím, darujte. Díky Vašemu daru budou mít mámy i tátové po celé republice v těžkých chvílích vždy kam zavolat, kam napsat a kde si nechat poradit. 🙏 

------------------------------
⭐️⭐️⭐️
Vy nejlépe víte, že v těžkých časech si každý z nás zaslouží pomocnou 
ruku. A díky Vašemu daru ji nyní můžete podat stovkám rodičů!

V poradně Aperio se dějí úžasné věci. Už více než 17 let mění lidské životy k lepšímu. Expertky v oblasti práva a psychologie z Aperia pomáhají rodičům znovu najít pevnou půdu pod nohama. Radí online, po telefonu i v rámci osobních konzultací. Ročně se na ně obrátí přes 4 000 rodičů v těžkých situacích. 

🔥 Nyní je ale provoz poradny v ohrožení. 🔥

Připojte se dnes ke komunitě lidí, kteří se svým darem postavili za svět, kde každá máma či každý táta v jakkoli složité situaci, se má vždy kam obrátit.
⭐️⭐️⭐️

------------------------------


 • „Měla jsem náročné těhotenství, náročný porod, období po porodu… a pak se přidala zdravotní omezení mého miminka… Měla jsem pocit, že se vesmír proti mně spikl a že už nemůže být hůř. Ten každodenní strach a stres o dítě je nepředstavitelný…
  Ze zoufalství jsem kontaktovala Aperio. Propojili mne s úžasnou psycholožkou. Té jsem se mohla svěřit s tím, co jsem do té doby nikomu neřekla a nesmírně se mi ulevilo. Podpořila mě, nasměrovala, dala pár dobrých tipů, jak se sebou pracovat. Pomohla mi získat nad situací větší nadhled. Stále to není jednoduché, ale nyní už mám větší důvěru, že se mi podaří to všechno zvládnout. Proto jsem se rozhodla na poradnu darovat, aby tu mohla být pro další rodiče.“

  Renata, nyní již spokojená máma malé Danušky
⭐️⭐️⭐️
Váš dar má velkou moc! 🚀Díky Vám budou mít zoufalí rodiče vždy kam zavolat, kam napsat a kde si nechat poradit. Postarejte se, aby se s dětmi zase mohli radovat. Navíc si dar pak můžete odečíst z daní (každý rok posíláme potvrzení pro úřad).
⭐️⭐️⭐️


 • „Procházeli jsme se ženou složitým obdobím. Žili jsme se dvěma dětmi v bytě 35 m². Každý jsme měli úplně jinou představu o bydlení, výchově a vzdělávání našich dětí. Nedokázali jsme se dohodnout. Spojovala nás jen snaha, aby děti vyrůstaly v klidném prostředí. I když jsme na začátku snili o společné rodině, rozhodli jsme se rozejít.

  S odstupem si uvědomuji, v kolika emocích jsme se oba zmítali a jak moc jsme si nedokázali porozumět. Nechtěli jsme, aby děti naším rozchodem trpěly. Chtěli jsme to vyřešit citlivě. Díky poradně jsme společnými silami a s tolerancí dokázali najít cestu, jak žít, nezbláznit se a být tu s našimi dětmi.
  Podpořil jsem záchranu poradny darem, aby mohla pomoct i dalším rodinám, které procházejí rozchodem. Protože děti nejvíc trpí, když se rodiče nedokážou dohodnout, a rozchod zvládnou, když ho zvládnou i jejich rodiče.“

  Petr, táta od rodiny, která ustála i rozchod
⭐️⭐️⭐️
Provoz poradny a platy poradkyň jsou financovány částečně granty, proto každý dar bude zhodnocen. 🔝 Váš dar pomůže změnit život mámám a tátům, někdy i celé rodině.
⭐️⭐️⭐️


 • „Nikdy bych nevěřila, že se mi tohle stane… Začala jsem si všímat změn v manželově chování. Snažila jsem se zjistit, co se děje, ale tvrdil mi, že nic, že je vše v pořádku. Až po několika měsících jsem zjistila, že lhal – přestal chodit do práce, zadlužil se… Vrcholem bylo zjištění, že musíme prodat náš byt. Byl to pro mě šok, styděla jsem se a cítila velkou nespravedlnost, že jeho problémy odnáším já a naše děti… Vše skončilo rozvodem, odešla jsem do pronájmu a snažím se znovu postavit na vlastní nohy. Když mi bylo nejhůř, poradna mi moc pomohla ujasnit si, co budu dělat a že to zvládnu. Vím, že se na ni můžu kdykoliv obrátit a říct si o pomoc. Děkuji!“

  Nikola, máma která zvládla odejít z toxického vztahu
(Fotky jsou dle přání klientů ilustrační, příběh Nikoly je inspirovaný příběhy desítek rodičů, kteří se na nás obracejí, ostatní příběhy jsou skutečné.)

⭐️⭐️⭐️

Prosím, darujte. 

Je to důležité, nezabere vám to více než dvě minuty a pomůže tisícům rodičů. 🔝 Stačí vybrat částku z boxu v pravo (na mobilu nahoře na stránce), případně si klikem na „jiná částka“ zvolit svou vlastní. 
⭐️⭐️⭐️

Děkujeme, že jste tu pro mámy a táty v těžkých situacích. 🧡

V případě dotazů se neváhejte obrátit na Věru Staňkovou, e-mail: vera.stankova@aperio.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pro druhou sanci ❤️

Hana Ferynova
500 Kč

Dēkuji za to, co dēláte pro rodiče!

Jana Vatahová

Je to skvělý nápad a doufám, že se osvědčí! Děkuji!

Andrea Vyskočilová
500 Kč

Moc fandím tomu, co děláte. Jste skvělí. Ráda bych podpořila víc, ale musím teď šetřit.

Běla Bonušová
500 Kč

🩶🩷🩶

Aneta Kadlecová
1 000 Kč

Přeji růst poradně i všem, kteří ji potřebují!

Katy
1 000 Kč

Přeju hodně nadšení, ať vše jde podle Vašich představ! ;-)

spokk
200 Kč

Ať se podaří cíl splnit - a díky za to, co děláte!

Dárce
1 000 Kč

I malá částka se počítá, i malí zmůžou hodně (David, 10, Judita, 8).

David Malek
74 Kč

Děkuji za vaši práci🤍

Kateřina Saint Germain
1 000 Kč