Nadace Via


Filantropie a dobrovolnictví Děti, mládež, rodina

Ze sedla, do Alp a pro Dobro-druhy. Přidejte se!

Cyklistická sezona je v plném proudu a my jdeme znovu ze sedel (cyklistických) do sedel (horských). Po letech nás čeká etapový závod napříč rakouskými a italskými Alpami - 850 km s téměř 18.000m převýšení. I této cestě bychom rádi dali z mnoha důvodů (včetně hluboce osobních) větší smysl. Věříme, že být aktivní je normální, že darovat je normální, a že zajímat se o lidi a kolem sebe je předpokladem zdravé společnosti. Proto se pouštíme na naši pouť s cílem pomoci! A nejedeme ve dvojici, ale rovnou jako trio kamarádů - stárnoucích amatérských cyklistů, kteří se v průběhu cesty budou dělit o pocity, radosti, bolesti i trápení.

Pro Dobro-druhy. Přidejte se!

Rádi bychom s Vaším laskavým přispěním na naší cestě nasbírali alespoň 3 x 77.777,- Kč pro pomoc dětem a mladým lidem v jejich vlastních dobročinných aktivitách. At již pořádají sbírku na podporu nemocného kamaráda či výstavbu skateparku. Zkrátka podpořit mladé lidi, aby se stali aktivní součástí občanské společnosti.
238 896 Kč
vybráno 102 % z 233 331 Kč

přispělo

80 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Před 6 lety, na konci června 2018, jsme měli za sebou podobně náročné etapy. A na konci cesty na nás čekala radost nejen z dokončeného závodu. Tehdy naše dárcovská výzva na podporu NADACE VIA a filantropického programu Dobro-druzi vynesla pro podporu dětí a mladých lidí hodně přes 100 tisíc Kč. Dvakrát tolik, než jsme očekávali! Již tenkrát nám bylo jasné, že to jednou zopakujeme. 
Sport, filantropie i business mají mnoho společného. Rádi bychom předali dětem a mladým lidem napříč ČR inspiraci, že darovat, starat se a pomáhat druhým – prostě být aktivní – a žít pro myšlenky demokracie je normální. Že je to dar, a taky a moc, kterou každý z nás má a je na něm, zda a jak ji použije.  Všichni můžeme udělat něco ve svém okolí navíc, máme to ve svých rukou. I jednotlivec, natož celý tým, zvládnou opravdu mnoho.

Proto jedeme znovu pro Dobro-druhy. Pro týmy dětí a mladých lidí, kterým to není jedno. Máme hodně společného a pomáhat, je pro nás přirozené. Rádi bychom s Vaším laskavým přispěním na naší cestě nasbírali alespoň 3 x 77.777,- Kč, které chceme využít pro pomoc dětem a mladým lidem v jejich dobročinných aktivitách. At již pořádají sbírku na podporu nemocného kamaráda či výstavbu skateparku. Zkrátka stát se aktivnější součástí občanské společnosti. Navíc, pokud vysněné částky dosáhneme, sami ji dorovnáme na celé statisíce … To by byla škoda cíl nesplnit, co myslíte?

Vydejte se s námi na cestu! Každá (tisíci:))koruna se počítá. Inspirujme společně mladou generaci, že má smysl participovat na veřejných tématech a páchat dobro. S Nadací Via, která přes čtvrt-století v ČR pomáhá, my i naše firmy dlouhodobě spolupracujeme a jsme jejími letitými dárci. Víme, že pokud má být úplně obyčejná solidarita a lidskost součástí myšlení a chování našich dětí a příštích generací, dává smysl o tom (nejen) mluvit. Není to samozřejmost, ale je to potřeba.
Jak konkrétně Váš dar pomůže a co je vlastně program Dobro-druzi? Je to podpora dobročinných nápadů, iniciativ a projektů dětí a studentů od 12 do 26 let. Někdo uspořádá koncert a sbírá na léčbu pro nemocného kamaráda, jiní pomohou v domově pro seniory a další vysadí novou alej. Všechny vaše dary podpoří program, který není ničím jiným než přímou podpora 45 týmů aktivních dětí – Dobro-druhů z celého Česka – s jejich nápadem, jak pomoci ve svém okolí. Via zajistí pomoc s realizací a příspěvkem na to, aby mohli svůj filantropický sen uskutečnit, doprovází je celým procesem včetně násobení výtěžku sbírky. Cílem je, aby děti a mladí zažili, že pomoc druhým je přirozená součást života – radostí a pokračovali v ní i po skončení programu. A právě to se v programu daří u více než 90 % z nich. 

Pojďte do toho šlápnout společně s námi! Buďte Dobro-druzi pro Dobro-druhy. 
Srdečně děkujeme. David + Robert + David
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

A jsme na konci!

Mělo jít o pohodovou závěrečnou etapu dlouhou 105 kilometrů s převýšením něco málo přes 1.500 metrů - šampaňské po vzoru Grand Tour 🥂. Ovšem dala nám pořádně zabrat. Na začátku nás čekal 30 km dlouhý rovinatý úsek v údolí Adige, který peloton pojal jako závod, takže rychlost dosahovala až 45 km/hod. Všechny úniky však smazalo společné čekání na projíždějící vlak. Pak nás čekal poslední náročný výjezd do Andala (15 km, 950 výškových metrů). Tady už nebyl důvod šetřit síly – každý jel prostě nadoraz.

Konec časově měřeného úseku nás čekal na úbočí menšího průsmyku Passo del Ballino. Sjezd do Riva del Garda už byl vyloženě za odměnu. Kochali jsme se pohledem na Lago di Tenno, doplnili si bidony v místní kašně, a pak už honem do Rivy. Tam nás v historickém centru čekal, po sedmi dnech, 788 km, 15 zdolaných pasech a 16.650 vystoupaných metrech úplný závěr. Medailový ceremoniál, ale hlavně setkání s ostatními cyklisty, kteří se za ten týden v sedle stali našimi kamarády.

Ne, nezapomněli jsme, že jsme jeli pro Dobro-druhy. Takže po pivě a sprše jsme spěchali pořídit pět litrů skvělého olivového oleje. Ten čeká na jednoho z Vás, který podpořil nebo podpoří jakoukoli částkou naši dárcovskou výzvu. Tou chceme pomoci mladým lidem, kterým není lhostejný svět kolem nich a snaží se jej udělat lepším. Děkujeme Vám všem za Vaši štědrost!

Královské etapa" byla nejdelší ➡ 138 km.

Hned od začátku to bylo náročné – prvních 20 km z kopce, což bylo při tak velkém množství cyklistů poměrně rizikové, ale pomohlo to rozhýbat nohy.
První ze dvou kopců jsem zvládl za 57 minut. Pohledy na Dolomity byly neskutečné. ⛰ Po sjezdu nás čekala rovnější část, která vedla k nejdelšímu kopci, jaký jsem kdy jel – s převýšením 1 550 m. Trvalo mi to 2 hodiny a při teplotě 35 °C byla žízeň větším nepřítelem než samotné stoupání.

Trasa vedla po malé, zapadlé silnici s nádhernými výhledy a pořádnými stoupáky, včetně dvou míst se stoupáním 17 %. Jízda ve stoje byla nezbytná a po čase bolely nejen ruce od držení řídítek, ale i záda od silového šlapání.
Do cíle jsem dorazil za 6 hodin a 10 minut, což mi vyneslo průběžné 21. místo. David Neveselý je na průběžném 16. místě.
Po tak vyčerpávajícím stoupání bylo obtížné sjet dolů. Musel jsem nechat opět vyměnit brzdy, které mi doma na silničním kole vydrží běžně 2 roky.

Bohužel, Robert Neruda neměl ve sjezdu štěstí. Při pití se otočil, nevšiml si kraje silnice a narazil do hluboké díry. Přelétl přes řídítka, zlomil přední vidlici a zničil ráfek. Naštěstí je pouze odřený a dopadl do trávy, ale jeho kolo je nepoužitelné. Pořadatelé nám naštěstí v cíli půjčili nové kolo ze servisního vozu, takže Robert může pokračovat.

Krásné počasí, dechberoucí výhledy. Máme za sebou dvě další etapy, pár drsných stoupání a čeká nás královská etapa!

Během třetí etapy jsme vystoupali na Passo Valles. Tento kopec byl letos nejdelší – na 20 km jsme vystoupali asi 1.300 výškových metrů. A řádně prověřil naši morálku.

Rozhodli jsme se, že bychom rádi dali šanci získat dárek komukoli, kdo přispěje na sbírku pro Dobro-druhy. Pořád platí, že kdo dá nejvyšší částku, může si vybrat mezí vyjížďkou s účastníkem Tour de France nebo obědem. Nově však ze všech, co jakkoli přispějí na sbírku, losem vybereme jednoho, kdo od nás dostane pět litrů prvotřídního za studena lisovaného olivového oleje z háje v naší cílové destinace – Lago di Garda. Tak neváhejte a podpořte, prosím, dobrou věc.

Děkujeme za všechny dary a za podporu, moc si toho vážíme!

První etapa je prý zahřívací. Tak to sedí – přijeli jsme pěkně zahřátí, skoro přehřátí. Kratší než ty ostatní, navíc prvních dvacet km po rovině. Tam jsme dosahovali průměrné rychlosti kolem 40 km/h. Co by se mohlo pokazit? Pak to začalo. Ve zbývajících 50 km nás čekalo více než 2.100m výškových. Ve dvou případech nás čekal kopec se sklonem víc než 16 % - to už jsme se skoro přepadali dozadu. Prý to byly ty nejprudší kopce v celém závodě – tak snad.
 
Počasí bylo optimální a v cíli jsme si stihli naložit bolavé nohy do solné lázně. Během stoupání do nekonečných kopců a při prudkých sjezdech jsme si mnohokrát vzpomněli na Dobro-druhy, pro které jedeme. Kolik se nám podaří vybrat peněz a jaké projekty z toho mladí dobrovolníci uskuteční? Moc si přejeme, aby to bylo co nejvíc.

Základní data
Délka: 73 km
Převýšení: 2.100 m
Spálené kalorie: 3.500
Pořadí v kategorii Single Master:
- 15. David Bureš
- 16. David Neveselý
- 30. Robert Neruda

Mockrát děkujeme všem, co už přispěli. Strašně si toho vážíme.

Poslední balení a trocha nervozity. Převlékáme obleky za dresy a v sobotu vyrážíme na velkou a náročnou cestu přes Alpy! Držte nám palce a děkujeme za vlnu podpory, které se nám už teď dostává. Prosíme také, šiřte naši výzvu dál, aby se dostala k co největšímu počtu lidí a dárců. Díky za Vaše dary, vážíme si Vaší podpory! Děkujeme.

Založení projektu

Pěkná práce 👍

Dárce
10 000 Kč

Do toho! 👍

SMJ

Jste borci, klobouček!

Anna Urbanová
850 Kč

díky za každé šlápnutí do pedálu!

Tomáš Raška
14 779 Kč

Skvele, gratulujem k uspesnemu zavodu a posielam dalsiu porciu dopingu. 🚴‍♂️💪

Marián Minárik

Skvělý počin! Gratuluju, že jste to zvládli!

Orgoník Martin
2 000 Kč

This world is not for couch potatoes! Well done.

Michal Hrabovský

We are sending a further pedal power and please no more 'minor inattentions'! Good luck boys!

Maroš Kravec
5 000 Kč

Nech Vám to dobre šlape, už ste skoro v cieli :)

Marián Minárik

šlapejte chlapci

Ten Nejodpornější
2 000 Kč