Prague Pride z.s.


Děti, mládež, rodina Lidská práva

Pomozte i nadále střežit práva LGBT lidí v naší zemi

Česko zatím nerozšíří seznam zemí, které poskytují manželství a rovnoprávnost všem párům a rodinám s dětmi. Od 1. ledna 2025 u nás vejde v platnost zákon o partnerství, který LGBT párům zajistí většinu práv manželů, mimo společné adopce dětí z dětského domova. Za tím, že jsme ještě nedostali rovné manželství, stojí především skupina ultrakonzervativních aktivistů a aktivistek působících ve strukturách státu. Pomozte nám udržet si v následujících měsících náš právní tým, aby jejich extremistickou činnost jako ostříž sledoval a bránil zhoršení situace LGBT lidí a rodin s dětmi.

95 283 Kč
vybráno 32 % z 300 000 Kč

zbývá

15 dní
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

VÁŠ DAR POMŮŽE OMEZIT EXTREMISMUS A OMEZOVÁNÍ SVOBOD

Upozorňujeme na to roky, ale teď je hrozba o to silnější. Krajně pravicové a autoritářské síly se snaží ovládnout Evropskou unii a hlas extremistů je čím dál hlasitější také v naší zemi. Z jejich úst stále častěji padají útoky proti LGBT lidem. Jak vidíme u našich sousedů na Slovensku nebo v Maďarsku, autoritářským politikům a političkám se při řešení jakýchkoliv problémů společnosti daří zneužívat LGBT lidi jako ,fackovací panáky‘. Uměle přiživovanou nenávistí chtějí zakrýt svou neschopnost a chyby, vyvoláváním strachu získávají politické body.

Nebudeme tomu přeci jen nečinně přihlížet. Pomozte nám udržet si tým zkušených právniček Lucie Zachariášové a Adély Horákové, aby nadále hlídal vývoj a bránil posilování pozice extremistů a ultrakonzervativních aktivistů a aktivistek ve strukturách státu. Své působení tyto síly zabalily do líbivých kabátů „ochrany rodiny, dětí, tradic, morálky nebo řádu”. Své skutečné cíle skrývají – chtějí omezit svobodu a práva všech lidí v zemi. Pro tuto chvíli se jim podařilo zabránit manželství pro všechny páry a tím se nezastaví. Hrozba ústavního zákazu rovného manželství je stále veliká a může kdykoliv přijít ze Sněmovny nebo Senátu Parlamentu ČR.


CO JIŽ ČLENKY A ČLENOVÉ PRÁVNÍHO TÝMU DÍKY VAŠÍ PODPOŘE ZAJISTILI?

  • Hlídali a analyzovali tsunami pozměňovacích návrhů k zákonu o rovném manželství, které z manželství ukrajovaly různá práva.
  • Připravili důkladnou právní analýzu senátního pozměňovacího návrhu, který chtěl omezit práva nejen gay a lesbickým párům, ale také práva heterosexuálním lidem.
  • Hlídali covidová opatření, díky kterým vznikaly problémy gay a lesbickým párům, a pomáhali rozděleným párům.
  • Připravili právní analýzu a odpovídají průběžně na vaše otázky spojené se zákonem o partnerství. 
VÁŠ DAR UMOŽNÍ PRÁVNÍMU TÝMU POKRAČOVAT A …

  • Připravovat pravidelné důležité předvolební průzkumy, které ukazují postoj kandidátů a kandidátek k manželství pro všechny páry.
  • Vést dlouhodobou kampaň o hrozbě ústavního zákazu rovných sňatků.
  • Vysvětlovat předložené zákony, které se týkají práv LGBT párů a rodin s dětmi.
  • Setkávat se se zákonodárci a zákonodárkyněmi jak ve Sněmovně tak v Senátu, a bojovat tak za zlepšení práv a postavení gay a lesbických párů a rodin s dětmi. 
  • Účastnit se jednání výborů, kulatých stolů ve Sněmovně a Senátu a pravidelně oslovovat zákonodárce a zákonodárkyně.
  • Pracovat pro poradní orgány vlády ČR, zasazovat se tam o práva LGBT lidí a hlídat, co vláda a její ministři a ministryně připravují a navrhují.
Co jeden den zní zcela nepravděpodobně, může být zítra reálnou hrozbou. Další položkou v ultrakonzervativní agendě může být omezení dostupnosti potratů, zákaz vztahové a sexuální výchovy ve školách, zákaz asistované reprodukce a řada dalších věcí, které považujeme ve svobodné a moderní společnosti za absolutní samozřejmost. Pomozte proto udržet náš právní tým a připravit se na senátní volby, které proběhnou tento podzim. Díky vašemu daru budou moci právničky Lucia a Adéla pracovat několik dalších měsíců na dosažení našeho společného cíle a snu: mít v naší zemi rovnoprávnost a manželství pro všechny páry. Bez vás se neobejdeme. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky, že to děláte.... 😊

Jakub Jeřábek
1 000 Kč

Chci něco přispět na podporu rovných práv LGBT, I když si teď vědší částku nemohu dovolit.

Vojtěch Petruželka
100 Kč

Jsme LGBT pár z Ukrajiny a Ruska, který chce v České republice rovná práva.

Anastasiia Kniazeva
100 Kč

Thank you for the work that you do! I'm sorry I cannot give more.

Kavita Doodnauth
500 Kč

Díky za všechno, co děláte.

Michal & Marek
3 000 Kč

Mám mnoho přátel v Čechách i ze zahraničí, kteří jsou šťastní a spokojení, že jsou zamilovaní do někoho stejného pohlaví. Mrzí mě že ve volbách u Evropského parlamentu to nevyšlo, stále chci doufat že ještě nějaká šance tam bude.

Dárce
2 000 Kč

I sebemenší krůček je pohyb dopředu. Moc si s partnerem vážíme vaší práce, vytrvejte. Jednou to vyjde! Děkujeme!

Michal Novák
500 Kč

Děkuji za vaši práci a vytrvalost. <3

Jana Greifová
200 Kč

❤️

Denisa Delareve
1 000 Kč