Nadace na ochranu zvířat


Životní prostředí Zvířata

Podzim patří ježkům

Pro ježky nastává nejtěžší roční období. Potřebují se vykrmit tak, aby přečkali celou zimu ve svém úkrytu. Ne každý ježek má to štěstí a stihne se vykrmit včas. Malými, vysílenými, podchlazenými, zraněnými či nemocnými ježky se teď po stovkách plní záchranné stanice. Vzhledem k nutnosti veterinární péče a kvalitního krmení jsou ježci velice nákladnými pacienty. Pomůžete jim spolu s námi ježčí úrodu zvládnout? Veškerý výtěžek půjde do vybraných záchranných stanic právě na ježky.

vybíráme od 1.11.2023

Pomozte ježkům připravit se na zimu!

Děkujeme za Vaše dary. Děkujeme, že spolu s námi pomáháte zvířatům.
7 003 Kč
vybráno 14 % z 50 000 Kč

přispělo

23 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Podzim je neodmyslitelně spjat s ježky. Přesto, že ježci žijí skrytým způsobem života a mají převážně noční aktivitu, na podzim se s ježky lidé velmi často setkávají. Každý ví, že ježek je zimní spáč a na zimu se musí dostatečně připravit – nashromáždit ve svém těle potřebné tukové zásoby, aby zimu přečkal v teple svého zimního úkrytu. Jak se ale pozná ježek, který zimu zvládne? Kdy zasáhnout a pomoci? Telefony v záchranných stanicích nyní drnčí právě kvůli těmto dotazům.Mezi základní pravidla patří ta, že pomoc potřebuje vždy ježek zraněný, apatický, napadený larvami much a také nesamostatná mláďata ze zničených hnízd. U ježčích dorostenců je pak podezřelá denní aktivita a absence přirozených obranných mechanismů (sbalení se do klubíčka, útěk apod.).

Vzhledem k tomu, že k zimnímu spánku se někdy ukládají ježci až v prosinci (jsou-li do té doby příhodné podmínky - není sníh a mráz), není nezbytné všechny drobnější ježky nyní sesbírat. „Ideální je, pokud mají dostatek potravy ve svém přirozeném prostředí. Lidé je mohou také přikrmovat. Ideální jsou kočičí konzervy a granule. Díky nim ježci naberou potřebnou hmotnost mnohem rychleji,“ uvádí pracovníci záchranných stanic.Záchranné stanice se už teď starají o téměř 1000 ježků. Péče o ně je finančně velmi nákladná (zbavení parazitů, léčba, kvalitní strava a ubikace). I proto se Nadace na ochranu zvířat rozhodla podpořit záchranné stanice akcí „Podzim patří ježkům“, prostřednictvím které chceme získat finance na jejich pichlavé svěřence.

DĚKUJEME, ŽE SPOLU S NÁMI POMÁHÁTE ZVÍŘATŮM!


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky bohu za ježky!

Zuzqa
300 Kč

Pro ježulky

Žanet K
100 Kč

Pro nejvíc nejlepčejší tvory na této planetě od Eddieho a Verčulína!!!! ❤️🦔❤️🦔❤️🦔

Ondřej Edl
1 000 Kč

Ježky potkávám na procházce nejradši!
Vždycky se snažím odnést je do bezpečí, aby je nepřejelo auto.
Touto cestou posílám aspoň malý příspěvek a budu doufat, že se nás najde víc.
Fandím vám a díky za vaši práci!

Hana Balcarová
500 Kč

❤️🫶🦔

Honza

🦔🦔🦔🦔

Michal Bahr
500 Kč

Aby byli ježci hezky tlusti ❤️

Zuzka
100 Kč

🦔❤

Ondřej Studecký
200 Kč