Úsměvy - spolek pro pomoc lidem s Downovým syndromem a jejich rodinám


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Skupinové pobyty

Pořádáme vícedenní pobyty pro rodiny s dětmi s Downovým syndromem, kde probíhají intenzivní terapie, rodiny se také navzájem seznamují, navazují hlubší přátelství, inspirují se při řešení složitých situací v životě s dítětem s DS. Pobyty jsou rozdělené podle věku dětí na pobyt pro rodiny s nejmenšími dětmi, pobyt pro rodiny s dětmi mladšího školního věku a pobyt pro rodiny s teenagery a dospěláky.

Skupinové pobyty

Finanční podpora rodin s dětmi s Downovým syndromem
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Na pobytech děti s DS absolvují individuální terapie rozvoj řeči a rozvoj myšlení. Společně se sourozenci se účastní skupinových aktivit, zaměřených na rozvoj sociálních dovedností. Tyto aktivity připravují asistentky - studentky speciální pedagogiky pod vedením zkušeného pedagoga (činnosti výtvarné, sportovní, hudební, příprava jednoduchého jídla a jiné). Nechybí výlety do přírody a společné večery pro rodiče zaměřené na odborné informace i vzájemné sdílení zkušeností a zážitků. Zkušenosti ze života s dítětem s DS jsou na běžného rodiče nepřenositelné a takové sdílení je pro rodiny dětí s DS nenahraditelné. Je významnou přidanou hodnotou pobytů.
Pobyty jsou situované do klidného a pěkného prostředí v přírodě. Rodičům pokrýváme cenu terapií a část ubytovacích nákladů. Váš příspěvek pomůže zejména těm rodinám, které se nacházejí ve složitější finanční situaci.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky Marti a spol.,
že děláte dobré věci!!! Posíláme malou podporu.
Valášci

Renáta Valášková
500 Kč