Místní místním, z.ú.


Humanitární pomoc Sociálně znevýhodněné skupiny

8. Piknik (nejen) pro lidi bez domova

Spolek Sociální Perpetuum Mobile pořádá již 8. ročník Pikniku pro lidi (nejen) bez domova. Místní místním se na organizaci podílí čtvrtým rokem. Původně malá akce je nyní určena pro přibližně 500 návštěvníků a koná se v sobotu 9. 9. 2023 v přátelském prostředí Přístavu 18600 v Karlíně.

vybíráme od 4.8.2023
13 200 Kč
vybráno 66 % z 20 000 Kč

přispělo

23 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Cílem akce je jeden společný příjemný den bez starostí, kde propojíme světy. Rozpálíme gril, upečeme koláče, buchty, domácí sekanou, vyrobíme pomazánky, namícháme limonády a uvaříme čerstvou kávu a čaj. Pro naše hosty, kteří se také aktivně zapojují a pomáhají nám na místě připravit „svůj“ piknik (již známá Piknik Crew), jsou nachystané i hygienické potřeby, kosmetika, na místě je kadeřnictví a holičství, živá i reprodukovaná hudba a zábava.Nedílnou přidanou hodnotou akce je odborná pomoc na místě. Každoročně pomáhá terénní program Naděje a Armády spásy, Medici na ulici kontrolují zdravotní stav hostů a terénní program Progressive je tu pro lidi s drogovou závislostí. Celý den jsou na místě k dispozici sociální pracovníci a psycholožky, kteří pomáhají s životní situací.
Samozřejmostí Pikniku je princip recyklace všeho druhu. Většina jídla je připravena ze zachráněných surovin, rozdávají se věci od jednotlivců i firem (vybavení bytu, oblečení apod.). Díky dlouhodobé spolupráci s Potravinovou bankou a dalšími firemními a soukromými dárci máme hojnost, ale i tak je třeba pokrýt nezbytné náklady na produkci a věci, kterých se nám nedostává: maso na gril, suroviny na cca 30 kilo domácích pomazánek, pronájem mobilních bezbariérových toalet a náklady na benzín.
Pokud nechcete/nemůžete podpořit akci finančně, ale přesto vás baví a chtěli byste pomáhat, přijďte přidat ruku k dílu na místě. Nebo upečte a přineste něco dobrého, slané i sladké, vše se rozdá. Máte doma nevyužité spacáky, stany, ponožky nebo konzervy a trvanlivé potraviny? Hodí se i funkční telefony! Doneste nám to, dáme tomu druhou šanci. Pokud bude sbírka úspěšná, po zaplacení nezbytných nákladů půjdou peníze na nákup hygieny a vitamínů, kterých není nikdy dost. Nic si nenecháváme.

Celá akce se nese v duchu vzájemné pomoci, pochopení a tolerance. Spojujeme světy, staňte se i vy součástí sociálního perpetuum mobile, má to smysl.
Děkujeme!


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

❤️

Dárce
99 Kč

Rada jsem alespoň trochu pomohla😊

Jasmina Skořepová
500 Kč