Nadace Via


Děti, mládež, rodina Zdraví

Dobro-druzI: Letem světem s Filipem

Přijďte podpořit benefiční akci pro 13letého Filipa Sršně z Kostelce nad Orlicí, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Akci pořádá Zájmová skupina mladých při Sdružení SPLAV.

vybíráme od 13.5.2024

Zdvojnásobení

94 200 Kč

přispělo

16 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Třináctiletý Filip Sršeň se narodil s motorickým postižením. V těhotenství došlo v jeho mozku pravděpodobně ke krvácení, které postihlo pravou hemisféru.
V roce života mu byla diagnostikována dětská mozková obrna, spastická triparéza dolních končetin a levé horní končetiny.

Jako skupina mladých při sdružení SPLAV jsme se rozhodli uspořádat benefiční akci pro 13letého Filipa Sršně z Kostelce nad Orlicí, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou.


Můžete se těšit na doopolední běžecký závod, Prodej mezinárodních dezertů, grilovaných klobás a dalších dobrot, odpolední blok cestovatelských přednášek a hudební program. Více k akci zde na Facebookové události.

Filípek špatně chodí, sám ujde pouze kratší vzdálenosti a také díky zhoršené hybnosti levé ruky je odkázán na dopomoc druhých. K delším přesunům používá vozík. Mentálně je v pořádku a i přes svůj hendikep je velký pohodář a má spoustu zájmů jako jiní kluci v jeho věku.


Od narození cvičí, jezdí na tříkolce, chodí plavat a na hiporehabilitaci. Každý rok jezdí na rehabilitační pobyty do lázní, které mu velmi pomáhají.

Jelikož je ale jeho chůze nekvalitní, což má dopad na celý jeho pohybový aparát, pro delší přesuny používá mechanický invalidní vozík. V současné době používá již čtyři roky starý vozík a vzhledem k jeho růstu a změnám postavy bude potřebovat nový.

Projekt byl podpořen v programu Dobro-druzi Nadace Via a Nadace Via vybranou čásku zdvojnásobí až do výše 15 000 kč.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Nový zámek, Kostelec nad Orlicí

Dárce
5 000 Kč

Za oddíl orientačního běhu Vamberk

Natálie Sršňová
5 000 Kč