Krutý krtek, z. s.


Kultura, umění a historie

Podpořte Krutého krtka

Krutý krtek je společensky užitečné divadlo, které se věnuje především sociálním tématům. Netvoříme mainstream a bez podpory Vás, laskavých dárců, partnerů a sponzorů, se neobejdeme. Děkujeme za Vaši přízeň a pomoc!

vybíráme od 1.4.2024

Chci podpořit Krutého krtka!

Podpořte Krutého krtka a celoroční aktivity organizace. Vaše podpora je pro nás velkou vzpruhou, motivací, ale také závazkem. Vážíme si každého daru v jakékoliv výši. Děkujeme!
16 120 Kč

přispělo

29 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Divadelní soubor Krutý krtek, z. s., tvoří profesionální umělci, autoři, herci a výtvarníci, povětšinou absolventi Katedry alternativního divadla pražské DAMU. Od roku 2018 prostřednictvím netradičních divadelních projektů Krutý krtek otevírá společensky důležitá témata, která kulturním dialogem přispívají k rozvoji tolerance, stavění mostů. 

Díky Vaší podpoře naší činnosti může být Krutý krtek společensky ještě užitečnější! Pomůžete nám investovat do reprízování současných inscenací i tvorby nových projektů, do našeho rozvoje a růstu, propagace a rozšiřování okruhu spolupracovníků a partnerů. Děkujeme!

Tvorba Krutého krtka stojí na třech dramaturgických pilířích.

Loutkové inscenace nejen pro děti na motivy kultur národnostních menšin v českých školách a školkách (Romské pohádky, Vietnamské pohádky a Ukrajinské pohádky), ale také speciální loutková one-man show pro seniory Tajný deník.


Druhý pilíř produkce Krutého krtka tvoří venkovní zážitkové hry/bojovky/procházky, které v Praze zastupuje bojovka o samizdatu Expedice, zážitková noční jízda metrem Paláce pro lidi, v Liberci divadelní procházka po stopách vyhnaných Němců Odsunutí.

Tvorbu Krutého krtka doplňují jednorázové performance, které reagují na aktuální podněty. Takovými byly například Ostrůvky poezie, čtení básní na zastávkách pražské MHD v době pandemie COVID-19, nebo taneční happening Suché konstatování upozorňující na neviditelný problém klesající hladiny řek, toků a podzemních vod.

Cílem nejnovějšího projektu chystaného pro rok 2024 Umlčené hlasy je seznámit české diváky a čtenáře seznámit s myšlenkami a tvorbou osob, které se nemohou ve své zemi z politických, náboženských či jiných důvodů svobodně vyjadřovat. Soustředíme na projevy a texty, které zazněly v ruských soudních síních z úst falešně obviněných ve vykonstruovaných procesech.

Více informací o možnosti podpory partnerství najdete na https://krutykrtek.cz/pro-partnery/

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ať se Krtek tetelí! ZaV

Václav Flegl
1 000 Kč