Koridor UA z. s.


Pomoc Ukrajině Rozvojová spolupráce

Humanitární Koridor na Ukrajinu

Dobrovolníci z Koridoru UA pomáhají v Ukrajině nepřetržitě již 2 roky. Jsou to především mladí lidé, studenti a absolventi vysokých škol, kteří se rozhodli přijmout odpovědnost za naší budoucnost a obětovat svůj čas lidem, kteří byli válkou zasaženi nejvíce. Válka v Ukrajině je bezprecedentní hrozba, která má přímý dopad na naše životy. V následujících letech bude potřeba vynaložit obrovské úsilí při rekonstrukcí zničené země a integraci Ukrajiny do evropského společenství. Proto jsme se rozhodli zde žít a svojí činností přispívat k celkovému propojení Ukrajiny s Evropskou unií, kultivaci občanské společnosti a dbát na efektivní využití zdrojů ze západních zemí a fondů přímo ke koncovému uživateli v Ukrajině.

vybíráme od 21.2.2024
160 942 Kč

přispělo

76 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Od začátku ruské invaze 24. února 2022 jsme se vydali pomáhat lidem zasaženým válkou, přímo na Ukrajinu! Zformovali jsme se na slovensko-ukrajinských hranicích a začali jsme dojíždět dodávkami s humanitární pomocí. V následujících měsících jsme se rozrostli, pořídili nákladní auta,  založili jsme českou a ukrajinskou organizaci Koridor UA a COCF Corridor UA a vytvořili jsme logistický systém na přepravu humanitární pomoci a efektivní překračování téměř neprostupné hranice. Tento logistický prvek se po dvou letech jeví jako velice úspěšný a využívá jej stále více našich partnerských organizací. Vzhledem k stoupajícímu vytížení se zvyšují i náklady na provoz celé organizace. Zároveň jsme schopni dovézt prakticky cokoliv kamkoliv v Ukrajině!

Soustředíme se především na zvyšování kapacit nemocnic a stabilizačních center kam dodáváme lepší a novější vybavení, než které je nyní v Ukrajině dostupné. Vytvořili jsme síť partnerských organizací a vlastní distrilbuční program v mykolajivské a chersonské oblasti. Naši partneři, které zásobuje naše humanitární logistika dále působí v oblastech Oděsa, Záporoží, Dnipro, Pavlohrad, Pokrovsk, Slavjansk, Izjum, Krematorsk, Charkov, Sumy, Černihiv, Kyjev a Žitomyr. Díky nezávislým dobrovolníkům, jejich odvaze a velké nákladní dopravě jsme nezanedbatelným a hluboce respektovaným článkem v oblasti humanitární logistiky a na tomto základě máme přístup do nejvíce zasažených oblastí.

Jsme rozhodnutí s Ukrajinou vytrvat až do konce. Prostupujeme ukrajinskou legislativou a současně posilujeme pilíře občanské společnosti, která vychází  z přijetí osobní odpovědnosti za vývoj a dění okolo nás. Ukrajina díky dobrovolníkům složila tu nejtěžší zkoušku, rozhodla se bránit a obstála jako náš spolehlivý partner. Lidé v Ukrajině jsou nuceni za svobodu obětovat tu nejvyšší cenu. Z tohoto hlediska se cítíme zavázáni pomáhat Ukrajině až do konce! Doufáme, že svým příkladem ukážeme směr i dalším lidem organizacím a institucím, kterým není budoucnost Evropy lhostejná.

Je to naše společná budoucnost a Ukrajina vždy bude její součástí.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dobrá práce!

Pavel Pohorský
250 Kč

díky

Ivan Matosyan
10 000 Kč

Díky za vaší práci!

Jaromír Plachý
30 000 Kč

Děkuji za váší práci. Historie nás učí, že války se dějí od nepaměti. Ale také nás učí, že lidé mají ve své přirozenosti si pomáhat. Že se lidstvo umí poučit a že válek je čím dál tím méně. V evropě jsme to konečně pochopili. Proto je potřeba si pomáhat.

Martin Třešňák
4 005 Kč

Pravda a láska

Jan Huml

Delate skvelou vec. Slava Ukrajine

Premet
500 Kč

Děkujeme, že bojujete i za nás ❤️

Lucka
300 Kč