Nadace České spořitelny


Regionální a komunitní rozvoj

Dokážeme víc: Podpořte Komunitní sad nad Sklepem Loučky

Jsme sousedé z Louček u Vílance. Společně jsme vyčistili několik desetiletí neudržovaný pozemek, navazující na náves, a přeměnili jej na sad… no, ona nám z toho vlastně vznikla zahrada. Vzniklo tak další veřejné místo v naší obci, kde se můžou sousedé setkat. Ještě je však třeba sad vybavit zařízením na uskladnění nářadí, hnojiv, konví, květináčů, pletiv na stromky, hraček, kříd, skleniček, hrnků, skládacích židlí. Zkrátka potřebujeme malý zahradní domek.

vybíráme od 1.8.2023

Zdvojnásobení částky

Každou korunu, kterou nám přispějete, nám Nadace České spořitelny zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč.
22 700 Kč
vybráno 91 % z 25 000 Kč

přispělo

9 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Při přeměně pozemku v majetku obce na sad jsme maximálně využili biologický materiál do vyvýšených záhonů i plochy mezi stromy. Lidé darovali spoustu sazenic, ale i hraček pro děti. Hlavně v parných dnech je v sadu opravdu krásně. Lavička pod staletým javorem slouží k odpočinku lidem všech věkových kategorií. Plánujeme ještě přidat chodník pro bosé nohy.

Projekt byl podpořen v programu Dokážeme víc, který vyhlašuje Česká spořitelna spolu s Nadací Via. Přispěla také obec Vílanec. V sadu je ale potře uskladnit nářadí (mladí vymysleli logo a nastříkala jej na každý kus komunitního nářadí: KSL – komunitní sad Loučky), ale i dalších potřebných věcí. Proto jsme se rozhodli, že do sadu umístíme zahradní domek.
Jsme neformální skupina obyvatel Louček a jejich přátel. Již od roku 2015 jsme iniciovali a pomohli zrealizovat 10 projektů zlepšujících život naší komunity (např. výsadba ovocné a lipové aleje či restaurování sakrálních staveb, sklepů, houpačky v krajině). Každoročně pořádáme v naší obci alespoň 4 společenské akce (kuželky, rybolov, čarodějnice, šipkovaná), kterých se účastní cca 25 osob. Více se o nás dozvíte na http://projektloucky.webnode.cz
Důvody naší činnosti:
-          Zachování historie a kultury naší obce
-          Úcta k práci našich předků, přírodě a krajině, která nás obklopuje
-          Zdravý životní styl bez zbytečných obalů a chemie
-          Šetrné hospodaření s přírodními zdroji
-          Využití ovoce a zeleniny vyprodukované v místě bydliště
-          Utužování sousedských vazeb
-          Snaha o alespoň částečné samozásobení vitamíny a bylinami.

Zní Vám to dobře?  Přispějte jakoukoliv částkou a podpořte vybavení komunitního sadu v Loučkách. Naše komunita bude moci nabídnout spoluobčanům zázemí pro společnou práci i relaxaci v sadu či vlastně zahradě.
Pokud se nám podaří vybrat vyšší částku než 25 000 Kč, zakoupíme ještě přenosnou lavičku pohodlnou i pro starší generaci čí houpací závěsné křeslo pro omladinu, případně další rostliny.
Všem Dárcům velice děkujeme za jejich příspěvek, zájem a podporu. Rádi se s Vámi setkáme v sadu ve stínu stromů či na jarním slunci mezi tulipány nebo při ochutnávce naší nehybridní zeleniny a budeme rádi, když se stanete součástí naší party.

Bc. Lenka Danková za neformální skupinu obyvatel Louček a jejich přátel.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu