Nadace na ochranu zvířat


Životní prostředí Zvířata

Kočky nikoho a Mezinárodní den koček

Právo na oslavu života má každá kočka. Hlad, žízeň, úraz, nemoc ale také lhostejnost, opovržení a nenávist to znemožňují „kočkám nikoho“, které svůj život započaly většinou jako nechtěné a odložené. Nadace na ochranu zvířat podporuje organizace zajišťující odchyt, kastrace, adopce či návrat na bezpečnou lokalitu (spousta koček je neadoptovatelných). Pomozte nám pomáhat.

vybíráme od 8.8.2023

Pomožte kočičkám právě teď! KOČIČKY TO OCENÍ.

Děkujeme za Vaše dary. Děkujeme, že spolu s námi pomáháte zvířatům.
19 405 Kč
vybráno 39 % z 50 000 Kč

přispělo

12 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Život „koček nikoho“ je neustálým bojem o přežití. Zatímco od jara do podzimu krutý osud doléhá zejména na koťata, o které nikdo nestojí, zima a riziko střetu s dopravou se nevyhýbá všem kočkám bez rozdílu. Kočičí andělé, kteří svůj život zasvětili kočkám si tak nikdy neodpočinou.  

Andělé z masa a kostí

Zamezit nekontrolovanému množení, léčba nemocí, a hlavně péče v zimním období je posláním lidí, kterým osudy kočičích bezdomovců nejsou lhostejné. Péče o „kočky nikoho“ představuje nemalé finanční a časové výdaje.Nelehký úděl popisuje jedna z pomáhajících organizací Azyl Tylda: „ Přesto, že se specializujeme na psí a kočičí seniory, jsme kromě obvyklých příjmů seniorů – pejsků i koček, doslova zavaleni příjmy nechtěných a vyhozených koťat. Nalezených v příkopu u silnice, vyhozených v lese nebo na poli, opuštěných daleko od lidských obydlí a od možnosti záchrany.  Mnoho z přijatých koťat je nemocných, jejich léčení je dlouhé, včetně hospitalizace a velmi nákladné. Náklady na tuto péči nám odčerpávají finanční prostředky na péči o naše stálé obyvatele – psí a kočičí seniory, kteří tvoří většinu našich svěřenců. Některá koťata byla v tak špatném stavu, že zemřela ještě před dovezením k nám do azylu – tyto případy jsou moc smutné.“


„Kočky nikoho“ si svůj osud nevybraly. Neměly by proto doplácet na kruté zacházení těch, kteří si kočičího života neváží. Řešením je osvěta mezi chovateli, zodpovědný přístup a pomoc těm, které neměly to štěstí, aby našly místo v domově i srdci některého z lidí. 

Více podrobností k problematice „koček nikoho“ najdete na stránkách Nadace na ochranu zvířat https://www.ochranazvirat.cz/2021/12/15/kocky-nikoho-v-zime/ 

Nadace na ochranu zvířat každoročně podporuje prověřené organizace zajišťující pomoc kočkám bez domova. Pomozte nám s pomocí „kočkám nikoho“ a zašlete jakoukoli částku. 

DĚKUJEME, ŽE SPOLU S NÁMI POMÁHÁTE ZVÍŘATŮM.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu