Nadace České spořitelny


Regionální a komunitní rozvoj

Dokážeme víc: Setkání rodáků a přátel obce Klokočná

V obci Klokočná pro vás připravujeme společensko-kulturní událost s muzikou a zároveň plánujeme vydat knížku vzpomínek místních rodáků. Připojte se k této akci nejenom vaší přítomností, ale i svým darem!

vybíráme od 26.6.2023

Zdvojnásobení částky!

Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace ČS zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!
16 530 Kč
vybráno 83 % z 20 000 Kč

přispělo

10 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
“Víte, já jsem měl krásný život. Celý jsem ho prožil tady na Klokočné. Chci, aby se lidi bavili, zatancovali si a měli se dobře.“
„Mílo, to dělá ten čistej vzduch tady, měls a máš dobrou ženu, hezkou rodinu, byls krasavec, na tebe holky vždycky letěly“ (Mílovi, tedy panu Tesárkovi bude za chvíli 92 let) 
„To už je dávno, no, něco jsme prožili. Dneska už si člověk ani pořádně nepokecá. A ty mladí neznají naši muziku, neznají nás, chci, aby se pobavili s náma. A na Rodáky všichni přijedou, už se těší, budeme tancovat.“ 
Možná je to pro někoho málo, ale příležitost sejít se, popovídat, zatančit a smát se spolu je a bude vždy významnou událostí v komunitním životě. Chceme umožnit všem, kteří mají vazbu na naši malou krásnou obec, aby strávili společně trochu času, bavili se a věděli, že jsme všichni na jedné lodi a záleží na každém z nás.  
Díky vzpomínkám a povídání starších se mohou s naším místem lépe identifikovat mladí. A noví. Protože netvoříme prostor, kde se zavřete do své bubliny za plotem, ale komunitu lidí s jejich starostmi i radostmi, které mohou sdílet. Komunitu, která pečuje o své prostředí, spolurozhoduje o rozvoji obce, zajímá se o sebe navzájem. A to je velká věc. A to musíme učit děti a ukázat „náplavám“.
 Kromě odpoledního setkání s kapelou si chceme povídat. Chceme znát drobné detaily ze života rodáků, zaznamenat je a vydat formou publikace.  
 Budeme rádi, když nás v našem úsilí podpoříte. Budeme rádi, když se za námi přijedete podívat, zatancovat si a povídat si: 1.července 2023 od 14hodin na Klokočné.
Projekt byl podpořen v programu Dokážeme víc, který organizuje Česká spořitelna spolu s Nadací VIA. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace ČS zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč! 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Těšíme se 😊

Barbora Mládková
1 000 Kč