Nadační fond Neurodiverzity


Sociálně znevýhodněné skupiny Zdraví

Dívka se ubránila pokusu o znásilnění, útočník a další pachatalé jí ze msty zlomili páteř.

Dívka se ubránila pokusu o znásilnění, útočník a další pachatalé jí ze msty zlomili páteř. Dívka je přestěhována k příbuzným a v současné době je v rekonvalescenci a začíná se pohybovat o berlích - dosud byla v důsledku zranění na vozíku. Příbuzní, ke kterým se s rodinou přestěhovala, jsou v tíživé sociální situaci, rodina si s sebou vzala jen věci bezprostřední potřeby. S pomocí darů se podařilo zajistit stavební úpravy (štukování, malování) a základní nábytek pro dívku s rodinou. Teď je třeba zajistit další bezprostřední pomoc v tíživé životní situaci.

vybíráme od 6.12.2023
39 700 Kč

přispělo

36 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Dívka se ubránila pokusu o znásilnění, útočník a další pachatalé jí ze msty zlomili páteř. Dívka je přestěhována k příbuzným a v současné době je v rekonvalescenci a začíná se pohybovat o berlích - dosud byla v důsledku zranění na vozíku. Příbuzní, ke kterým se s rodinou přestěhovala, jsou v tíživé sociální situaci, rodina si s sebou vzala jen věci bezprostřední potřeby. S okamžitou pomocí individuálních dárců se podařilo se zajistit stavební úpravy obytného prostoru (štukování, malování) a základní nábytek pro dívku s rodinou, aby se v objektu dalo bydlet. Teď je třeba zajistit další bezprostřední pomoc v tíživé životní situaci. Finance jsou potřeba na:

  • Bezprostřední zajištění základních životních potřeb (jídlo, energie)
  • Zimní oblečení 
  • Náklady spojené s rekonvalescencí a následnou podporou po prožitém traumatu
Zajištění alespoň základního bezpečí je nezbytné pro to, aby se v budoucnu mohlo pracovat se samotným traumatem. Dívku a její rodinu můžete podpořit finančním darem, pomůže ale i sdílení, díky kterému se projekt dostane k dalším dárcům.

Aktuálně:
Na prosbu rodiny dočasně znovuotevíráme sbírku na pomoc v aktuální finanční situaci.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za Vaši pomoc! Přispívá k zajištění bezpečného bydlení pro dívku a její rodinu. Bylo vymalováno, pořídil se základní nábytek - postel, sedačka, skříně a oblečení na zimu a mohli jsme obstarat základní životní potřeby, zejména jídlo. Finanční pomoc je významná i proto, že umožňuje dojíždět na rehabilitaci, která zatím probíhá dobře, tak držme palce. Rodinu navštívil i Mikuláš, který byl příjemným (a nečekaným) překvapením. Velmi si vážíme vašich darů, ale i laskavých vzkazů a praktických nabídek pomoci, včetně nabídky právního zastupování.

Založení projektu

Toto jsou hrůzné činy a plně je odsuzuji. Vám přeji mnoho sil v překonání toho co se stalo a děkuji všem, kteří Vám pomáhají. Snad Vám tento můj příspěvek nějakým způsobem pomůže ke zlepšení životní situace, odborné léčbě, ale třeba i k vykouzlení úsměvu.

Pavel Šebesta
5 000 Kč

Přeji hodně síly.

Dárce
1 500 Kč

Takové věci by neměl nikdo zažít. Ale jsem rád, že je nás tu víc, co můžeme trochu pomoct.

Daniel Čep
5 000 Kč

Můj drobný příspěvek nemůže napravit to strašné zlo, které na Vás spáchali. Je ale snad aspoň malým gestem, že normální lidé nejsou lhostejní. Velmi mě Váš příběh zasáhl. Držte se.

Sonja Schwarzer
500 Kč

Myslime na Tebe!Jsi moc statecna!

Jana Lobermeier
1 000 Kč

Hodně síly 💜 Bude potřeba ...

Janina

Hodně štěstí!

Michaela Benešová
500 Kč