Nedoklubko, z.s.


Děti, mládež, rodina Zdraví

💜 NARODILA SE NÁM HVĚZDA 2024 ⭐

Představte si, že vaše miminko muselo přijít na svět dříve, než mělo. Leží na oddělení neonatologie a vy se nepřestáváte ptát proč. Najednou se ocitáte v situaci, kterou jste vůbec nečekali, a ve které žádný rodič nechce být… Bojíte se o život svého právě narozeného miminka, které mělo ještě nějaký čas zůstat u maminky. Tato situace se stane ročně až 7500 rodinám v ČR. Nedoklubko tyto rodiny podporuje od prvních chvil a provází je touto náročnou situací. Malé hvězdičky, které se narodí předčasně, přichází na svět každý den. Proto s touto sbírkou pokračujeme i v roce 2024. Podpořte malé předčasně narozené hvězdy, pomáhejte těmto rodinám s námi.

Narodila se nám hvězda!

Podpořte rodiny předčasně narozených dětí.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Každý den se v České republice narodí až 20 miminek předčasně. Pomozte maminkám najít naději v těžké situaci.

My v Nedoklubku jsme maminky předčasně narozených dětí a víme z vlastní zkušenosti, že miminka do dlaně jsou ti největší bojovníci. Nikdo nemůže za to, že se mu miminko narodí předčasně. Odloučení je těžké, rodiče trápí strach, bolí je tělo i srdce a čas se zdá být nekonečný.  Miminka, která v těch nejtěžších případech váží jen půl kila, v inkubátorech svádí boj o svou budoucnost. Lékaři a sestry jsou skvělí odborníci, pro každé předčasně narozené miminko dělají maximum. A my jsme tu proto, abychom rodiče podpořily svými zkušenostmi a příběhy našich malých hvězd.

Lilli se narodila předčasně ve 32. týdnu s porodní váhou 1240 g. S maminkou se pravidelně účastní našich akcí. Moc nás těší, když můžeme sledovat cestu, kterou se malé hvězdičky vydávají. Lilli je z motorkářské rodiny a za kamaráda má našeho skvělého Hellboye, se kterým se vyfotila na jeho krásném stroji pro náš letošní kalendář, který visí na každém neonatologickém oddělení v republice, ale i dalších místech.
 

Naším posláním je pomoci každé rodině, které se miminko narodí předčasně.

Pro každou rodinu po předčasném porodu jsme připravily balíček s informacemi a dárky, aby věděli, že v tom nejsou sami.  Na tvorbě těchto materiálů spolupracujeme s předními odborníky české neonatologie, sestrami, laktačními poradkyněmi a psychology. Snažíme se však poskytovat rodičům informace v řeči srozumitelné i nezdravotníkům. Zároveň jim předáváme povzbuzení, příběhy a vzkazy rodičů, kteří touto životní zkušeností již prošli.

Naši pomoc si zažili i Říhovi: “Chtěli bychom z celého srdce poděkovat Nedoklubku. Naše Anička se narodila 17.11.2022 ve 26. týdnu těhotenství. Bohužel nás potkalo mnoho komplikací a z nemocnice jsme se domů dostali až po dlouhých 9 měsících… Od samého začátku nás Nedoklubko podporovalo všemi potřebnými informacemi. Ve chvílích, kdy jsme se dozvídali špatné zprávy, četli jsme si příběhy ostatních rodin, které potkal podobný osud. Díky sestřičce a zároveň koordinátorce Nedoklubka Míše jsme si mohli vyzkoušet i NedoVak, dostali jsme i knížku s pohádkami na dobrou noc, u které Anička ráda usíná.
 
Děkujeme za velkou podporu, bylo pro nás důležité vědět, že v tom nejsme sami. Moc zdraví Říhovi”

Díky naší podpoře maminky a rodiny z celé republiky získávají okamžité a ucelené informace, které jim pomohou zorientovat se v nové, tolik těžké situaci. Mohou se na nás s čímkoliv obrátit, jsme tu pro ně každý den.

Po celý rok poskytujeme podporu a povzbuzení rodinám, kterým se miminko narodí předčasně.
Za každou pomoc ze srdce děkujeme.


Nedoklubko je nezisková organizace podporující rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická oddělení v České republice od roku 2002. Více na www.nedoklubko.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Naděje pro všechny

Iva Frűhbauerová
1 000 Kč

Děkuji za vaši péči

Nikola Ch
1 000 Kč

Ze srdci si přeji, aby příběh každé malé hvězdičky, díky vám, skončil happy endem ✨🙏🏻🌷🫶🏻

Markéta Sochrová
500 Kč

Za vše co děláte, děkuji

Lucie Jeřábková
250 Kč

Vojtěch Kubíček
500 Kč

Také jsme si prošli neskutečně těžkým obdobím, které bohužel nemělo šťastný konec. Nejvíce nás psychicky podpořil fakt, že v tom nejsme sami a bohužel se tyto situace stávají i přestože jako budoucí rodiče se snažíte dělat maximum. Děkuji za to co děláte

Dárce

Přejeme všem rodičům hodně sil, trpělivosti a pevných nervů k inkubátorům, kde právě leží váš středobod vesmíru, vaše miminko do dlaně. Věřte svým dětem, jsou silnější než si dovedeme představit.

M & Z & M
200 Kč

Protože prostě proto, no...

Dušan Vokoun
300 Kč