Nadační fond Kapka naděje


Děti, mládež, rodina Zdraví

Pomozme společně onkologicky nemocným dětem

Léčba onkologického onemocnění u dítěte vyžaduje opakované hospitalizace ve zdravotnickém zařízení. Onkologická oddělení a profesionální personál, který v Česku máme, se snaží o zajištění maximálního fyzického, psychického, emocionálního a sociálního pohodlí dítěte, nicméně stále je potřebná i pomoc zvenčí, o kterou se už přes 20 let stará Kapka naděje.

vybíráme od 1.11.2023
14 008 Kč

přispělo

11 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Zatímco ještě před 30 lety měli malí pacienti jen malou naději na vyléčení, v současnosti se vyléčí 4 z 5 dětí. I přes významný pokrok v léčbě onkologických onemocnění u dětí jsou stále na 2. místě příčin úmrtí. Přispěním do sbírky zajistíte prostřednictvím Kapky naděje pokrytí konkrétních potřeb zdravotnických zařízení, která se o onkologicky nemocné děti starají.

Od svého vzniku se nadační fond zasazuje o zlepšení podmínek v nemocnicích po celé České republice. V začátcích působila Kapka naděje především na Klinice dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol, která je dodnes její pomyslnou „vlajkovou lodí“. Za více než dvě dekády působení se její působení rozšířilo do více než 50 nemocnic po celé České republice. Díky prostředkům získaným od partnerů a dárců může zlepšovat podmínky nejen na onkologických odděleních, ale také na novorozeneckých nebo pediatrických odděleních, dětských psychiatrických klinikách, popáleninových centrech nebo v Ústavu chirurgie ruky a na plastické chirurgii.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děti si zaslouží naši pomoc....

Ilona Wagnerová
1 000 Kč