Slunečnice, z.s.


Filantropie a dobrovolnictví Lidé s postižením

DŮM PRO DĚČÍNSKOU SLUNEČNICI

Dvacet pět let poskytujeme v Děčíně ambulantní a terénní sociální služby lidem s mentálním postižením, které úspěšně podporujeme v zapojování do samostatného života. Abychom služby mohli kvalitně rozvíjet i v budoucnu, potřebujeme koupit vlastní objekt. Na vybraný prostorný dům se zahradou za 13.500.000 Kč jste nám v roce 2023 pomohli získat první milion, Nadace Agrofert nás v lednu podpořila dalšími 3 miliony a sbírka pokračuje dál. ZA KAŽDOU VAŠI POMOC OBROVSKY DĚKUJEME! V novém domově bude moci Slunečnice dál kvést a obdarovávat své klienty novou šancí na naplněný a spokojený život.

vybíráme od 1.1.2024

Pomozte nám koupit vysněný dům pro naše služby

4 101 600 Kč
vybráno 32 % z 13 000 000 Kč

zbývá

221 dní

přispělo

42 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Pomozte děčínské Slunečnici s koupí vlastního objektu pro poskytování sociálních služeb lidem s mentálním postižením.

I na první pohled fatální situace se může proměnit v šanci
Když jsme se v roce 2023 museli kvůli plánům nového majitele vystěhovat z objektu, v němž jsme dlouhodobě působili, řekli jsme si "DOST"! 
Dvacet pět let pomáháme lidem s postižením na jejich cestě k samostatnosti, usilujeme o to, aby mohli pracovat a žít naplněným životem jako kdokoliv z nás. A jen proto, že jako neziskovka nemáme žádný vlastní majetek, tak naše úsilí a budoucnost našich klientů může kdykoliv kdokoliv svévolně zničit? 
Nechtěli jsme naše klienty nechat bez podpory. Rozhodli jsme se postavit nepřízni osudu a koupit vlastní objekt.  Našli jsme krásný dům se zahradou v klidné čtvrti Děčína a otevřeli veřejnou sbírku. 
Proč je lepší vlastní dům než další pronájem
Za posledních dvacet let jsme z veřejných dotací, které lze využít jen na nájmy (ne na pořízení investičního majetku), uhradili za platby nájmů miliony.
Ve vlastním domě už ale nebudeme zhodnocovat majetek nikomu cizímu. Všechny peníze budou sloužit přímo na činnost s našimi klienty.

Kolik potřebujeme a co už se podařilo
Dům i se zahradou kupujeme za 13.500.000 Kč.
Díky podpoře drobných dárců i místních firem se nám podařilo dosáhnout částky 4 milionů, což je 30 % kupní ceny a s nimi můžeme v bance požádat o úvěr na koupi domu. Veliké díky patří vám všem, kdo jste za námi dosud stáli a speciální poděkování zde chceme vyjádřit především Nadaci Agrofert za částku 3 milionů, Valdemarovi Grešíkovi za 205 tisíc a firmě Air Products za částku 100 tisíc. Za to všem z celého srdce DĚKUJEME!!! 

A PRÁVĚ TADY CESTA K NAŠEMU VLASTNÍMU DOMU TEPRVE DOOPRAVDY ZAČÍNÁ!
Čím víc vlastních prostředků, tím nižší úvěr
V prvním čtvrtletí nás čeká jednání o úvěru na 9,5 milionu, jeho získání a koupě domu. Čím víc prostředků se nám podaří ještě získat z veřejných zdrojů, tím nižší budou měsíční splátky a tím méně bude pak napnutý náš každoroční provozní rozpočet. Protože i když se nám podaří s bankou dojednat slušné podmínky, přeplatíme úvěr na jeho konci o několik milionů.
S pomocí sbírky budeme moci jednou ročně snižovat úvěr jednorázovými mimořádnými splátkami a kdo ví, třeba se nám podaří jej jednoho dne vyplatit dřív, než po plánovaných 10 letech.

Vaše pomoc pomůže lidem s postižením v dalším rozvoji
Od r. 1998 v Děčíně pomáháme lidem s postižením a díky našemu Dobrovolnickému centru také stovkám dalších potřebných. Teď prosíme o pomoc my vás. Nenechte nás v tom. Ať může Slunečnice se všemi svými činnostmi dál vzkvétat a může své klienty co nejdříve přivítat v nových prostorách.

Děkujeme vám.

Za Slunečnici, z.s. a všechny její sekce
Šárka Ludmila Podrábská, předsedkyně
https://www.slundecin.org/

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Jaro na zahradě 

Nadace Agrofert podpořila projekt "Dům pro Slunečnici" částkou 3 miliony Kč. 
Díky tomuto daru jsme spolu s dary, které jsme obdrželi v roce 2023, dosáhli na naši první metu, částku 4 milionů Kč, abychom mohli požádat v bance o úvěr.
DĚKUJEME.
Sbírka pokračuje dál, abychom byli schopni úvěr zvládnout a co nejvíce ponížit.

https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/decinska-slunecnice-pomaha-hendikepovanym-nyni-porada-sbirku-na-vlastni-dum-2024.html?fbclid=IwAR2ZbMNAmbhry1uWWAWS1OHgPOqtQW1pJhpb7Oy86p6RMvviMZRyeGz2QRo

Vánoční reportáž Ústecké TV k překonání prvního milionu na Dům pro Slunečnici díky daru Valdemara Grešíka. Od 3:07 minut.
https://www.youtube.com/watch?v=mV4k99nCqSk

Založení projektu

Jste skvělí, ať se vám daří!

Jana Bohuňková
2 000 Kč

Darujeme pro dobrou věc potřebným občanům našeho města.
Manželé Pištorovi

Pavel Pištora
2 000 Kč