Slunečnice, z.s.


Lidé s postižením Filantropie a dobrovolnictví

NOVÝ DOMOV PRO DĚČÍNSKOU SLUNEČNICI

Dvacet pět let poskytujeme v Děčíně ambulantní a terénní služby lidem s mentálním postižením, které úspěšně podporujeme v zapojování do samostatného života. Abychom naše služby mohli kvalitně rozvíjet i v budoucnu, potřebujeme koupit vlastní objekt, a ne být stále závislí na omezujících podmínkách nájemních vztahů. Našli jsme krásný prostorný dům se zahradou za 13.500.000 Kč. Pro získání úvěru v bance potřebujeme zajistit vlastní vklad ve výši 4.000.000 Kč. V novém domově tak bude moci Slunečnice dál kvést a obdarovávat své klienty novou šancí na naplněný a spokojený život. Za každou vaši pomoc obrovsky děkujeme.

vybíráme od 5.5.2023

Pomozte nám koupit vysněný dům pro naše služby

685 239 Kč
vybráno 17 % z 4 000 000 Kč

zbývá

94 dní

přispělo

59 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Pomozte děčínské Slunečnici získat peníze na vlastní objekt pro poskytování sociálních služeb lidem s mentálním postižením.
I na první pohled fatální situace se může proměnit v šanci
Po pětadvaceti letech činnosti změnil objekt, v němž působíme, majitele a nové nájemní podmínky nás donutily se odstěhovat. Nebylo lehké najít náhradní prostory pro tak rozsáhlé služby, aby se do nich vešli všichni klienti a abychom mohli služby i v budoucnu rozvíjet podle jejich potřeb.  V jednu chvíli jsme bojovali i se strachem, že budeme muset služby ukončit a naši klienti zůstanou bez péče. Pak jsme našli krásný dům se zahradou v klidné čtvrti Děčína a ten můžeme odkoupit. 


Proč je lepší vlastní dům než další pronájem
Za posledních dvacet let jsme z veřejných dotací, které lze využít jen na nájmy (ne pořízení investičního majetku), uhradili za platby nájmů miliony a další statisíce vložili do úprav prostor pro bezbariérovost a pro splnění náročných hygienických podmínek pro lidi s postižením. O to vše jsme přišli.

Už nechceme dál zhodnocovat majetek nikomu cizímu, chceme, aby peníze státu i soukromých dárců šly přímo na činnost s našimi klienty. Proto jsme se rozhodli dům koupit. Abychom dosáhli na úvěr v bance, potřebujeme zajistit z vlastních zdrojů minimálně 30 % kupní ceny – alespoň 4 miliony Kč.

 


Vaše pomoc pomůže lidem s postižením v dalším rozvoji
Obracíme se na veřejnost a firmy s prosbou o finanční pomoc. Pomáháme lidem s postižením zařadit se do běžného života, naši dobrovolníci pomáhají v řadě dalších organizací nejen s lidmi s postižením, ale i se seniory, dětmi, pomáhali městu Děčín a jeho občanům v náročné covidové pandemii a v dalších krizových situacích. Teď prosíme o pomoc my vás. Nenechte nás v tom. Ať může Slunečnice se všemi svými činnostmi dál vzkvétat a nemusí ukončit své služby jen proto, že nezíská vhodné náhradní prostory, kam by se mohla přestěhovat.

Děkujeme vám.

Za Slunečnici, z.s. a všechny její sekce
Šárka Ludmila Podrábská, předsedkyně
https://cds.slundecin.org/

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Založení projektu

At se vam to podari!!

Jana Kollmannová
2 000 Kč

Moc vám všem ve Slunečnici děkujeme co celá léta zdarma a s láskou děláte pro našeho Aleše
a vlastně pro všechny vaše klienty . Moc si vaší práce vážíme a snad teď malinko můžeme pomoct i my vám. Přejeme ať se vše podaří .

Petr Ságl
20 000 Kč

Držím palce!

Jaromír Hájek
2 000 Kč

Za všechno, co děláte pro naše klienty! Držíme pěsti...

Michala Komová
500 Kč

Když můžeme, pomůžeme!

cityVET

Držím pěsti!

Babu

Držím nám palce :-) !!!

Nikola Pokorná
300 Kč

První výkop. Držím palce! Ať to všechno vyjde.

Šárka Ludmila Podrábská
5 000 Kč