Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj

Místo, kde žijeme: Podpořte Altán Na Horce

V naší obci není vhodný veřejně přístupný prostor pro neformální setkávání či hromadnější akce. Chceme takové místo vybudovat - Altán Na Horce s ohništěm a krytým grilem. Spoustu práce jsme zvládli dobrovolnicky a altán již téměř stojí. Plánujeme okolí altánu osadit zahradním mobiliářem, doplnit venkovním ohništěm a vybudovat k němu stezku od hlavní silnice. Budeme rádi, když tento projekt finančně podpoříte. Přispějte – každá koruna se počítá!

vybíráme od 1.8.2023

Zdvojnásobení částky

Každou korunu, kterou přispějete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč.
31 250 Kč
vybráno 69 % z 45 000 Kč

přispělo

36 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V naší obci Šebrov-Kateřina není náves, hostinec ani jiný vhodný veřejně přístupný prostor, místo pro neformální setkávání či hromadnější akce. Chceme vybudovat takové místo v přírodě - Altán Na Horce s venkovním ohništěm a krytým grilem. Budeme rádi, když tento projekt finančně podpoříte. Přispějte – každá koruna se počítá!
Altán se nachází na přírodní, zalesněné vyvýšenině s výhledem na velkou část obce Šebrov-Kateřina. „Horka“ je významnou historickou i krajinnou dominantou naší obce, místem, kterého si vážili a kde se scházeli již naši předci. Význam místa umocňuje pět v pentagramu vysazených prastarých lip, znak původně samostatné obce Šebrov.
Místo je přístupné pěšky, popř.na kole či s kočárkem, je dostupné z celé obce několika cestami. 

Altán by měl sloužit nejen akcím pořádaným obcí či malým sousedským setkáváním (např. soukromé oslavy), ale i jako venkovní učebna pro žáky ZŠ, místo pro venkovní aktivity dětí MŠ, nebo jen pro „zastavení“ při procházkách seniorů a maminek s dětmi. 
Dobrovolnicky jsme zvládli místo poklidit, udělat nezbytné terénní úpravy, a připravit obecní dříví na stavbu. Altán již téměř stojí. Plánujeme ale i okolí altánu osadit zahradním mobiliářem, doplnit venkovním ohništěm a vybudovat k němu stezku od hlavní silnice. Pokud se Vám líbí, co Na Horce děláme a plánujeme, tak do toho pojďte s námi!
Projekt byl podpořen Nadací Via v programu „Místo, kde žijeme“. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20.000,- Kč! 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať slouží dobré věci

Jaroslav Koton

💪💪

Angelika Nazadová

Více takových projektů. Díky

Miroslav Valentin
2 000 Kč

B

Martina Vokřálová Trnková

Moc pěkný projekt na pěkném místě. Děkujeme!

Dárce
1 000 Kč