ADRA, o.p.s.


Zemětřesení Humanitární pomoc

Pomoc po zemětřesení v Sýrii

Ničivé zemětřesení v únoru 2023 postihlo rozsáhlé území Turecka a Sýrie. Vyžádalo si tisíce obětí, srovnalo se zemí nespočet budov a místní komunity zanechalo bez elektřiny a přístupu k pitné vodě. ADRA od prvních momentů zajišťovala základní potřeby v obou zemích a dlouhodobě se bude soustředit na pomoc lidem zasaženým zemětřesením v Sýrii, kde ADRA působí již od roku 2013. Přispějte finančním darem zasaženým lidem. Děkujeme, že pomáháte s námi.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM ZEMĚTŘESENÍM V TURECKU A SÝRII

Děkujeme, že jste pomáhali s námi. Společně jsme vybrali více než 15 miliónů Kč. Vašimi finančními dary jste přispěli na zajištění základních potřeb obyvatel zasažených zemětřesením – distribuci pitné vody, potravinové pomoci, hygienických balíčků. Lidem v Sýrii pomáháme i nadále a vy můžete být u toho s námi v rámci projektu Humanitární pomoc v zahraničí.
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
POMOC PO ZEMĚTŘESENÍ

ADRA v 1. fázi pomoci zajistila přístřeší a základní potřeby lidem, kteří při zemětřesení přišli o své domovy. Na aktivity díky dlouhodobému působení v Sýrii navazuje a v průběhu roku podpoří stovky tisíc lidí, mimo jiné v zemětřesením zasažené Latákii.

👉🏽V Turecku síť kanceláří ADRA poskytla na pomoc přes 5 000 000 Kč. Prostřednictvím 14 tamních organizací jsme zajistili základní potřeby pro více než 9 000 lidí. Podpořili jsme distribuci jídla, hygienických potřeb, zimního oblečení, čisticích prostředků a stanů, které lidem poskytují dočasné přístřeší.

👉🏽V Sýrii jsme pomoc poskytli již více než 20 000 lidí.

V regionu Latákie jsme rozdistribuovali 14 000 hotových jídel a 2 600 potravinových balíčků.  
Do 7 kolektivních center v regionu jsme dodali hygienické balíčky a čisticí prostředky. V regionu Aleppo jsme ve 13 kolektivních centrech rozdali přes 3 000 potravinových balíčků pro více než 8 500 lidí a významně se podílíme na distribuci hygienických potřeb.

Ve 2 oblastech pracujeme na obnově vodovodní sítě. Zajišťujeme solární systémy a nutné úpravy kolektivních center. 

„Děkuji vám za pomoc. Nemám nikoho jiného, kdo by mi mohl pomoci, kromě svých dvou dětí. Přišla jsem o manžela a syna,“ říká příjemkyně humanitární pomoci z Latákie při distribuci potravin.


Přímo na místě pomoc koordinují naši kolegové, kteří nám podávají aktuální informace z místa. Působí v terénu, zjišťují potřeby, zařizují provizorní přístřeší ve školách, sportovních centrech a mešitách a rozdávají materiální humanitární pomoc. 

„Těší mě, že celosvětová síť ADRA poskytuje rychlou a účinnou pomoc,“ říká Nagi Khalil, ředitel ADRA Sýrie. „Jsem také vděčný všem našim týmům, které všeho zanechaly, přispěchaly na pomoc a začaly zjišťovat, jak společně můžeme nejlépe pomoci trpícím lidem v Aleppu a Latákii.“


Vzhledem k trvající občanské válce je ADRA jedna z mála mezinárodních humanitárních organizací, které působí přímo v Sýrii, a to již od roku 2013. V Damašku má ADRA svoji regionální kancelář a další kanceláře má i v regionech přímo postižených zemětřesením (Latákie, Aleppo, Hamá), kde dlouhodobě poskytuje humanitární pomoc.

V roce 2023 ADRA Česká republika na svou činnost navazuje a pomáhá v oblastech nejvíce postižených ozbrojeným konfliktem, včetně zemětřesením zasažené Latákie. Celkem pomůžeme 325 500 lidem a zaměříme se na dostupnost vody a vzdělání, zlepšení hygienických podmínek a poskytování psychosociální podpory.

Projekt podporuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Situaci nadále monitorujeme a budeme vás o ní informovat. Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Vážíme si vaší solidarity. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Mám celkem spokojený život, mám práci a střechu nad hlavou, rodinu. Mnozí toto nemají a jemu jich líto. Jsem ráda, že existuje organizace ADRA, která těmto lidem s pomocí drobných příspěvků i ode mne, pomáhá potřebným po celém světě.

Ludmila Pavlíčková
300 Kč

Malá pomoc pro někoho, kdo neměl v životě takové štěstí, jako mnozí z nás.

Filip Příkopa
2 500 Kč

Na lepší zítřky.

:)

Hodně síly! Kanaloš, Schebestová, Procheová

Dárce
900 Kč

At Vás buch opatruje...

Panglik
4 100 Kč

Aby můj příspěvek byl darován těm nejpotřebnějším.

Karel Hynšt
300 Kč

Přeji vám všem brzké zotavení z tragédie

Petr Herle
5 000 Kč

Děkujeme, že stále pomáháte lidem zasaženým zemětřesením. Naše podpora je i nadále potřeba.

ADRA, o.p.s.

Příspěvek na oblečení pro lidi bez domova po zemětřesení v Sýrii.

Marcela Sloupová
1 000 Kč

Bůh s Vámi

Petr Miškovič

Žáci, učitelé a zaměstnanci Střední zdravotnické školy v Chomutově posílají prostřednictvím ADRA, o.p.s. příspěvek na podporu obyvatelům Sýrie a Turecka, kteří byli postiženi ničivým zemětřesením.

Dárce
6 201 Kč

Děkujeme celému týmu školy za solidaritu, kterou jste projevili s lidmi zasaženými ničivým zemětřesením. Je vidět, že ochota podělit se s druhými stále v naší společnosti trvá. ❤

ADRA, o.p.s.