Nesedím, sousedím, z. s.


Děti, mládež, rodina Senioři

77 statečných pro kácéčko

Už sedm let nám záleží na dobrých sousedských a mezigeneračních vztazích a proto si hýčkáme naše „kácéčko“, místo, kde se můžeme scházet, poznávat, pomáhat nebo naopak hledat pomoc. Máme radost z toho, co se nám za ty roky podařilo, a jsme hrdé na všechny aktivity, které společně s vámi pro komunitu připravujeme.

vybíráme od 20.3.2024
78 800 Kč

přispělo

42 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Mezi tyto aktivity patří třeba:

 • V pátek nejím sám – sousedské obědy pro seniory a seniorky
 • Komunitní obývák – pravidelné setkávání ukrajinských rodičů a dětí
 • Komunitní slavnosti – Masopust, vynášení Morany, svatý Martin, adventní slavnost
 • Kulturní program – divadelní představení pro děti, Svátek neviditelné práce
 • Břevnovský express – časopis vydávaný dětmi
 • Besedy, přednášky, workshopy z oblasti ekologie a cirkulární ekonomiky
 • Akce pro seniory (výlety, PC poradna, dobrovolnická výpomoc ad.)
 • Komunitní zahrada
 • Podpora dětí v otázkách participace 
 • Sousedské snídaně
 • Třídění a motání obinadel pro ukrajinské nemocnice
Tyto programy spojuje, že jsou pro komunitu zdarma nebo za dobrovolný příspěvek (obvykle symbolického charakteru). Proto, i když se na jejich realizaci často podílí mnoho dobrovolníků a dobrovolnic, se neobejdou bez dotací nebo darů od vás. Dotace jsou bohužel věc nejistá. Nesedím, sousedím končí na konci března významné zdroje financování a je možné, že s nimi ani nelze počítat do budoucna. Základní provozní náklady na výše uvedené aktivity jsou 1 500 000 Kč/ročně a letos nám chybí 700 000 Kč. Bez vás a vaší podpory „kácéčko“ neudržíme!

Pravidelná podpora každého našeho dárce je pro nás nedocenitelná a umožní nám pokračovat v našem úsilí poskytovat skvělé akce a programy pro všechny v naší komunitě. Sedm let tu jsme, ale je jasné, že sedm statečných dárců je málo! Hledáme proto alespoň 77 statečných dárců, kteří nám budou pravidelně posílat finanční podporu. Každý, i malý příspěvek má pro nás velký význam. Pokud se rozhodnete zařadit mezi pravidelné dárce a posílat nám alespoň 400 Kč měsíčně, čeká na vás speciální dar – naše unikátní ponožky, kterými dáte jasně najevo, že patříte do naší komunity.


Pojďme tu být alespoň ještě dalších sedm let! Není na co čekat, přidejte se k nám!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Lucka v Nesedím, sousedím pečuje o naše báječné dárce a dělá to fakt skvěle. Teď právě vyhlíží 55 nových statečných (pravidelných dárců), které pozve na kávu a předá jim jako dárek naše komunitní ponožky. bit.ly/77statecnych__
Prosím, staňte se i Vy jedním z našich statečných, ať se spolu můžeme dál starat o naši komunitu a sousedy a sousedky, kteří to potřebují, a ať spolu zvládneme fungovat tento i další roky. Moc děkujeme!

Ondra je sympaťák, kterého jsme v kácéčku milovali ještě předtím, než se stal naším dárcem a dobrovolníkem. Teď ho milují i seniorky a senioři, kteří k nám chodí na obědy – pro jeho bezprostřednost, laskavost, humor a samozřejmě delikátní jídlo. Ondra nás zároveň pravidelně finančně podporuje (a k tomu nás neváhá překvapovat častými a velkorysými jednorázovými dary). 
Ondra říká, že každá čtvrť by měla mít komunitní centrum, jako jsme my. A my si říkáme, že každé komunitní centrum by kolem sebe mělo mít lidi jako je Ondra.
Prosím, staňte se i vy naším pravidelným dárcem, ať můžeme pokračovat v naší práci! Chybí nám ještě 56 statečných pravidelných dárců!!!

Marie k nám chodí malovat, zpívat, cvičit, motat obinadla pro Ukrajinu, chutnají jí u nás sousedské obědy a určitě ji zahlédnete na většině našich slavností jako je třeba Morana nebo Masopust. Marie má kácéčko ráda (a my máme rádi Marii), a proto nás podpořila, i když má sama jen malý důchod. 
Jak říká: „Máme takový zvyk s kamarády, že při oslavě narozenin pozve oslavenec ostatní na štamprle. Já jsem kamarádům raději zarecitovala báseň a 1000 Kč věnovala komunitnímu centru.“ Buďte jako Marie a staňte se naším pravidelným dárcem, aby k nám lidé jako Marie mohli chodit! Děkujeme!

Hledáme alespoň 7️7️ statečných pravidelných dárců a dárkyň pro kácéčko! Přidejte se k nám!
Založení projektu

Těšíme se na budoucí projekty ;-)

Ivo
500 Kč

Děkuji

Dárce
300 Kč

Dělejte to dál

Robert Franek
400 Kč

Nechť se řady statečných exponenciálně rozmnoží!

Kristýna Ciprová

Držím palce!

Marie Roland
500 Kč