Hana Kleistnerová: Dárcovská výzva pro projekt Vítr ve vlasech - cyklorikša - splněný sen

Pojeď, poběž, pomáhej! Pomozte dojet s cyklorikšou do cíle.

vybíráme od 15.5.2024
5 211 Kč
vybráno 3 % z 150 000 Kč

zbývá

1 den

přispělo

10 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Přátelé, kamarádi, sportovci, závodníci Weber Jičínská50 a Weber Jičínská10.
Kdo jede či běží pomáhá!
Darujme na dobro, které je na dosah. 

Díky. korďas


K čemu svým darem přispějete?

K pořízení cyklorikši. Ptáte se co je to cyklorikša? Jedná se o jízdní kolo, které má v přední části dvě kola a prostornou pohodlnou sedačku s bezpečnostním pásem, do které se usadí převážená osoba či osoby. Cyklorikša je určená zejména pro přepravu osob, které ze zdravotních důvodů samy na kole jezdit nemohou - tedy lidí s různými typy postižení.

Kdo cyklorikšu využije?

Apropo pomáhá v jičínském regionu již 28 let. Poskytuje svým klientům pět služeb, organizuje pro ně 11 letních pobytů, z nichž jsou některé integrační. Pořádá několik veřejných akcí, jednou z nich je Otevřená zahrada Apropa. Má za sebou 22 velkolepých benefičních představení. Stojí za to se zapojit, věřím, že cykloterapii využije min. 50 osob s postižením různého věku, kteří pravidelně navštěvují poskytované služby. 

Podpořte splnění snu klientům Apropa.

Staňte se závodníkem a spolu se mnou podpořte Apropo.

Co 25. května 2024 v Jičíně zažijete?

19. ročník Weber Jičínské 5O - pro toho kdo jede
  • profi “padesátku” 
  • fit “pětadvacítku”

10. ročník WEBER Jičínské 10 - pro toho kdo běží
  • klasickou "desítku"
  • fit "pětku" 
  • "půlmaraton"

POJEĎ, POBĚŽ, POMÁHEJ
organizátor Petr Kordík

Více o Apropu:
https://apropojicin.cz/

Více o závodu:
https://www.jicinska50.cz/
https://jicinska10.cz/


Apropo Jičín, o.p.s.
Jsme nezisková organizace, která již 27 let pomáhá lidem s postižením, a jejich rodinám žít co nejnormálnější život v jičínském regionu.
Jezdíte rádi na kole? Přináší vám to pocit volnosti, svobody, budí vám to úsměv na tváři? Pomozte tento pocit získat i klientům Apropa. Dovolte jim zažít pocit větru ve vlasech, čerstvého vzduchu, pocit, že ovládáte pohyb, svou rychlost a vnímáte ji všemi smyly. Vyvolejte úsměvy na tváři všem účastníkům jízdy. 

Podpořte pořízení cyklorikši. Jedná se o jízdní kolo, které má v přední části dvě kola a prostornou pohodlnou sedačku s bezpečnostním pásem, do které se usadí převážená osoba či osoby. Cyklorikša je určená zejména pro přepravu osob, které ze zdravotních důvodů samy na kole jezdit nemohou - tedy lidí s různými typy postižení nebo seniorů. Řídit cyklo rikšu může každý, kdo umí jezdit na kole, může to být pracovník, dobrovolník nebo třeba i rodič dítěte s postižením. Využití najde cyklorikša nejen zážitkově, ale i v situacích, kdy se potřebuje pracovník s klientem cíleně přepravit na nějaké místo - k lékaři, na úřad, do restaurace, doprovod domů apod. Zde cyklorikša efektivně poslouží jako rychlý a zároveń ekologický dopravní prostředek. 

Díky projektu budeme moci rozšířit nabídku našich služeb a nabízet další formu terapie lidem s postižením - cykloterapii.

Posláním Apropa je pomáhat rodinám, které pečují o dítě s postižením a dospělým osobám s postižením, žít co nejnormálnější život. Pomáháme prostřednictvím sociálních služeb, podpůrných terapií, volnočasových a integračních aktivit pro děti a dospělé s postižením a také podporou pečujících osob. Apropo působí v jičínském regionu již 27 let, za tuto dobu jsme uvedli do provozu celkem pět sociálních služeb pro lidi s postižením - denní stacionář, osobní asistenci, sociální rehabilitaci, sociálně terapeutické dílny a odborné sociální poradenství. Nově nabízíme podporu samostatného bydlení. V současné době poskytujeme služby celkem 100 klientům a jejich rodinám z Jičína a okolních obcí. Všechny sociální služby Apropa jsou registrované a jsou provozovány za podpory města Jičín i Královéhradeckého kraje. Služby jsou kvalitně personálně zabezpečeny, všichni pracovníci splňují kvalifikaci podle zákona o sociálních službách a jsou dále průběžně vzděláváni.


At brzy dobre slouzi, hromadu km bez nehod :-)

Lukáš Petr

Jičín jedééé a běhááá

Petr Kordík
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Apropo Jičín, o.p.s., projekt: Vítr ve vlasech - cyklorikša - splněný sen