Daniela Vránova: Dárcovská výzva pro projekt Pomáháme rodinám při ztrátě miminka

Pro Julinku

vybíráme od 7.5.2024
4 500 Kč
vybráno 45 % z 10 000 Kč

přispělo

14 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
 Jsem máma, která přišla o svoji holčičku v 35.týdnu 
Ahoj, jmenuji se Daniela, jsem máma dvou krásných princezen. Isabelle Anna a Rozálie Marie. V lednu letošního roku jsme čekaly na příchod naší 3. dcery, Julinky Terezky. Bohužel pár dní před Vánoci my na běžné kontrole řekli, že je zle. Doktor mě poslal do Brna a tam se rozhodovalo, zda půjdu na akutní císař a nebo počkáme. Císař vyhrál, naše malá láska ale bohužel žila jen pár minut. Do teď nikdo neví co a proč se stalo. Pan primář sám řekl, že za 21 let tohle ještě nezažil. Proto zakládám tihle výzvu Pro Julinku, aby i ostatní maminky neodcházeli s prázdnou náručí. Je to pro nás všechny hodně těžké, tohle si žádná žena, co si to nezažila, nedokáže ani představit. 
Dítě v srdci, z.s.
Podporujeme a provázíme rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Děkujeme, že pomáháte s námi. Získané finanční prostředky využijeme na podporu činnosti a aktivity Dítěte v srdci. Děkujeme!
Podpořte s námi rodiny, které prožívají ztrátu miminka. Jen díky našim příznivcům a dárcům můžeme podporovat ty, kdo naši pomoc potřebují.
Když mi lékařka oznámila, že mému miminku netluče srdíčko, byl to šok. Ani ve snu mě nenapadlo, že se to může stát. Život se mi v tom okamžiku obrátil naruby. Moje miminko nežilo, čekal mě porod a měli jsme rozhodovat o věcech, které nás doposud ani nenapadly. Šok, bolest a pocit, že jsem jediná na světě, komu se to děje. Ještě před porodem se nám dostal do rukou memorybox Dítěte v srdci, díky kterému jsme si vytvořili řadu upomínek na miminko. Po návratu z nemocnice jsem vstoupila do uzavřené on-line diskuze Dítěte v srdci, kde se potkávají maminky po ztrátě miminka. Moc mi pomáhal pocit, že na to nejsem sama.

Katka, ztráta miminka ve 40. týdnu
To je jeden z mnoha příběhů, se kterými se denně setkáváme. Perinatální ztráta miminka po 12. týdnu těhotenství se dotkne podle statistik každé šesté rodiny. V loňském roce jsme pečovali o více než 1000 rodin. Do porodnic a rodinám jsme v roce 2022 bezplatně poskytli  452 memoryboxů, téměř o 50% více než v předcházejícím roce...


Více o memoryboxech: https://ditevsrdci.cz/cz/memoryboxy

Dítě v srdci, z.s.

Podporujeme a provázíme rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Zároveň se podílíme na postupné přeměně perinatální paliativní péče v ČR. 

Jsme registrovanou službou odborného sociálního poradenství. Jsme tu pro všechny zasažené ztrátou miminka. Poskytujeme pomoc a podporu nejen v oblasti sociální, ale i krizové intervence a poradenství pro pozůstalé. Působíme na území celé České republiky. Nabízíme pomoc rodičům, ale také jejich blízkým, kteří chtějí rodiče podpořit a neví jak. Záleží nám na tom, aby rodiče měli při rozhodování všechny dostupné informace. Bezplatně je podporujeme nejen v okamžiku ztráty miminka, ale také dlouhodobě.

Pomáháme rodinám, které se rozhodují o ukončení těhotenství v jeho rané fázi, které stojí před volbou, jestli těhotenství ukončit, nebo děťátko nechat odejít přirozeně – když dítěti byla diagnostikována život limitující vada a rodinám, kterým nečekaně v průběhu těhotenství zemřelo miminko.
Rodičům pomáháme od první chvíle:

 • spolupracujeme při tvorbě plánů péče v nemocnici,
 • doprovázíme rodiny během těhotenství a porodu,
 • poskytujeme odborné sociální poradenství a poradenství pro pozůstalé,
 • podporujeme rodiny při zajištění pohřebních obřadů a rozloučení,
 • poskytujeme duchovní podporu rodinám,
 • zpětně dohledáváme uložené ostatky miminek (v případě neuskutečnění pohřbu),
 • kromě maminek a tatínků podporujeme i další členy rodiny jako sourozence nebo prarodiče.
Rodiče po ztrátě dítěte podporujeme i dlouhodobě:

 • tvoříme a kompletujeme memoryboxy a předáváme je rodičům a do nemocnic,
 • vedeme podpůrnou diskusní skupinu pro rodiče po perinatální ztrátě a budujeme další podpůrné i svépomocné skupiny,
 • organizujeme putovní výstavy, benefiční koncerty a jiné osvětové akce,
 • realizujeme a podporujeme budování pietních míst.
❤️

Martin Mívalt
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Dítě v srdci, z.s., projekt: Pomáháme rodinám při ztrátě miminka