Věra Frühaufová: Dárcovská výzva pro projekt Podporuji skautfunding

59 aneb lepší už to nebude...

vybíráme od 17.4.2024
10 280 Kč
vybráno 173 % z 5 959 Kč

zbývá

310 dní

přispělo

18 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Mám narozeniny. Nejsou kulaté ani ničím významné, ale co už... Ráda bych podpořila projekt Skautské nadace Jaroslava Foglara zaměřený na pomoc oddílům a střediskům opravovat, rekonstruovat i stavět klubovny a získávat tábořiště.

Proč? Dává mi smysl, věřím, že i vám.

Děkuji za jakoukoli podporu, ale třeba i za nákup v Jestřábově dobročinném obchodě. Zažít můžete dobrodružství během Rychlošípácké pátrací hry.

PS: Pokud netušíte, jak jsem přišla k tomu šátku, to ví nejlépe Šípek, ředitel Skautského institutu. S tím mě před dvěma lety svedl jiný velký projekt a já jsem od té doby na šátek pyšná, i když uvázat ho neumím. Děkuji všem skautům za projevenou důvěru!

Mám ale ještě jeden nápad! Čtěte prosím dál!

Pojďme se sejít v neděli 28. dubna ve 14 hodin v Rybárně Skautského institutu na Kampě a odtud vyrazit na ještě "dobíhající" rodinnou hru Stínadelská tajemství!


Časové omezení v odkazu neplatí :) Věřím, že si odpoledne řádně užijeme. V Rybárně se tedy nejen občerstvíme, ale můžeme se vybavit i mapou ke hře, pokud dáme přednost "klasické" mapě před tou elektronickou. Ale to každý podle svého gusta.

DEJTE MI PROSÍM VĚDĚT DO 27. DUBNA, KDO SE CHYSTÁ DORAZIT A V JAKÉM SLOŽENÍ. PIŠTE PROSÍM NA VERA.FRUHAUFOVA@GMAIL.COM NEBO VOLEJTE NA 606 226 127. SMS NEBO WHATSAPP TAKÉ MOŽNÉ. TĚŠÍM SE NA NAŠE SPOLEČNÉ DOBRODRUŽSTVÍ! 
Skautská nadace Jaroslava Foglara
Pomáháme skautským střediskům v získávání prostředků pro budování potřebného zázemí výchovné činnosti. Pro skauty je klubovna domovem, kde se učí spolupracovat s ostatními. Vaše dary pomohou holkám a klukům zažívat dobrodružství a přátelství.
Sedmým rokem umožňuje nadace skautským střediskům oslovit své podporovatele prostřednictvím dárcovských projektů na darujme.cz: říkáme tomu "skautfunding". Do února 2024 se díky přízni a štědrosti dárců podařilo pro téměř 90 projektů získat přes 15 milionů korun, přijato bylo přes 9 000 darů. Jaká cesta nás sem dovedla a kam povede dále?
 
"Kdo z vás věnoval v loňském roce dar na podporu nějakého dobročinného projektu?" ptali jsme se na semináři před sedmi roky početné skupiny skautských vedoucích. Téměř všichni zvedli ruce - jen tři lidé ne.  "A kdo z vás daroval v loňském roce na podporu skautského projektu?" zněla další otázka. Překvapené pohledy - a mimo tří zvednutých rukou šly všechny ostatní dolů. Dospělí skauti věnují svůj volný čas a své síly pro skauting zdarma, dobrovolnicky. Je pro ně běžné podporovat i finančně dobročinné projekty. Proč tedy tak málo z nich směřovalo svou finanční podporu směrem ke skautingu? 

Přemýšleli jsme o tom i ve Skautské nadaci Jaroslava Foglara. A protože v roce 2017 došlo ke skokovému rozvoji dárcovského portálu darujme.cz, přišli jsme na myšlenku skautfundingu. A tak to celé začalo! Od té doby je to i díky vám radost a je to jízda: 
S přispěním prostředků skautfundingu jsme pomohli zvelebit Vorlovskou hájenku, kolébku českého skautingu. Koupit nová tábořiště, opravit klubovny. Postavily se nové klubovny v  Říčanech a Vyškově, staví se v Mníšku pod Brdy, Polné, Teplicích, Střelicích a na dalších místech. Podpora získaná skrze skautfunding tak míří přímo do skautských středisek, která tvoří zázemí činnosti jednotlivých oddílů. Děkujeme všem dárcům, kteří za tím vším stojí!
 
Skautská nadace má prsty v podpoře jednotlivých lokálních projektů skautfundingu i jinak, než jen zajištěním prostoru na darujme.cz a podporou při vytváření dárcovských projektů. Přidáváme střediskům 3,7% z celkové darované částky,  které si z přijatých darů odečítá provozovatel darovacího portálu.  Skautská střediska tak získávají 100 % vybrané částky. Chceme tuto podporu zachovat, s rostoucí štědrostí dárců projektů skautfundingu se však zvyšují i finanční požadavky směrem k nadaci.
Přidejte se, pojďte do toho s námi. 

Staňte se pravidelnými podporovateli skautfundigu. 

Z každé darované stokoruny jde 37 korun přímo střediskům jako úhrada poplatku za zprostředkování darů a platební brány ze strany darujme.cz. Zbylých 63 korun jim pak putuje nepřímo, jako úhrada režijních nákladů nadace umožňujících kompletní podporu lokálním skautským střediskům v jejich úspěšném skautfundingu.
 
Všechny běžící projekty najdeš ZDE.

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v  polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.

🥳

Dárce
500 Kč

Moc děkuji a těším se na hru :)

Věra Frühaufová

Na dobrou věc

Radka Blümelová
500 Kč

Radko, moc děkuji!

Věra Frühaufová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Skautská nadace Jaroslava Foglara, projekt: Podporuji skautfunding