Hana Uhlíková: Dárcovská výzva pro projekt DOMESTICI.CZ | Martin Souček | Pro důstojný konec života

MámaNaKole jede kolem Holandska podpořit projekt DOMESTICI

vybíráme od 16.4.2024
88 437 Kč
vybráno 177 % z 50 000 Kč

přispělo

46 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
27. dubna se vydám se na 2 000 km dlouhý závod na kole Race Around The Netherlands, abych zjistila kolik zvládnu ujet kilometrů denně na silničním kole a podpořila tak zároveň projekt DOMESTICI, který se věnuje opomíjenému tématu paliativní péče.

Ráda bych ujela na kole 350 km denně a zároveň pomohla domestikům vybrat peníze na projekt, jehož cílem je zvýšení povědomí o paliativní péči a zlepšení její úrovně v České republice. Je to přehlížené téma, přestože se konec života týká každého z nás.
Staňte se domestiky a pomozte mně vybrat 50 tis. Kč na podporu paliativní péče, ať je jí věnováno více pozornosti a nebojíme se o ní mluvit. Sama chci domestikům přispět za každý ujetý kilometr 3 Kč.

Přípravu těsně před závodem a závodní dění bude možné sledovat na FB a Instagramu.

Sledování závodu bude možné na stránkách Dotwatcher nebo LegendsTracking.Nadace Via
Pojedeme na kole 5 000 kilometrů ze západního na východní pobřeží USA, abychom společně podpořili rozvoj paliativní péče v Česku. Postavil jsem se do středu týmu domestiků, kteří mají společnou metu – dostat závodníka do cíle v co nejlepší fyzické i psychické kondici. Je to podobný úkol jako mají příbuzní těžce nemocných a umírajících – doprovázet své blízké do cíle. Staňte se jedním z domestiků a připojte se k neuvěřitelnému dobrodružství pomoci.
Život má být kvalitní a důstojný až do poslední vteřiny. Proto je tady paliativní péče. Mým snem je, že se nám společně podaří vybrat 10 milionů Kč na toto nelehké téma života, které se týká každého z nás. 

Domestici.cz = 10 milionů pro paliativu, díky kterým cesta dává smysl. 

Pojedeme ve štafetě s Tomášem Navrátilem jeden z nejtěžších ultra-cyklistických závodů na světě: 5 tisíc kilometrů v limitu pouhých 9 dní. Závod, který bez domestiků, tedy těch kteří pomáhají závodníkovi do cíle, nejde zvládnout. A právě takové pomocníky, domestiky pro paliativu, hledám. Všechny vaše dary proto rozdělíme na přímou  podporu paliativní péče v  ČR. Pomůžeme konkrétnímu hospici, podpoříme poskytování mobilní hospicové péče v regionech a investujeme do osvěty, která je nesmírně důležitá. Přál bych si, abychom společně zajistili kvalitní a důstojný život až do poslední chvíle co největšímu počtu lidí. Ať jsou to naši blízcí nebo lidé, které ani neznáme. Paliativní péče tu není proto, aby léčila pacienta za každou cenu, ale aby se postarala, že jeho odchod bude takový, jaký by si jej sám přál. Takový odchod bych přál všem. Takhle bych jednou rád odešel i já sám. Staňte se domestikem - přidejte se a darujte.

Napříč Amerikou pro paliativu!

5000 km, 9 dní, 24 hodin denně v sedle a minimálně 555 km v nohách, společenství stovek a tisíců štědrých lidí, kteří myslí na druhé. Děkuju, že se stanete domestikem paliativní péče a že se přidáváte i Vy!

Jak přesně Vaše dary pomohou?

Vytvořil jsem projekt Domestici.cz a spojil síly s Nadací Via, která zřídila dárcovský fond Domestici a také veřejnou sbírku na rozvoj paliativy v Česku. Všechny získané dary do fondu budou rozděleny mezi skvělé organizace, které se tématu paliativy věnují a posouvají jej v ČR vpřed. Všechny vaše dary rozdělíme mezi: 
  • Hospic svatého Lazara, který pomáhá lidem na sklonku života v regionu Plzeňska.
  • Fórum mobilních hospiců, díky kterému bude paliativní péče dostupnější i v ostatních regionech ČR.
  • Centrum paliativní péče zajišťující osvětu a informovanost, která je nezbytná, má-li se dobrý konec stát běžným.

Zapojte se do pelotonu domestiků i Vy.

Přidejte se prosím k mojí cestě, přijdete se k domestikům a pojďme společně měnit způsob, jakým v Česku opouštíme tento svět. Jak na to?
1.  Darujte částku, kterou si můžete dovolit darovat – přímo na této stránce. 
2. Vytvořte svou osobní fundraisingovou výzvu k projektu domestici.cz na www.darujme.cz/domestici.
3.  Řekněte o domestici.cz svým přátelům, kolegům a požádejte je, aby se také přidali.
4. Vytvořte si svou vlastní sportovní výzvu a propojte ji s domestici.cz.
5. Jakkoliv jinak, vaší kreativitě nestojí nic v cestě.

Staňte se součástí pelotonu domestiků!  Ze srdce vám děkuji, Martin Souček a domestici
---
Sledujte přípravu na RAAM 2024: domestici.cz • Fotky a videa na Instagramu
Více o propojení paliativy a ultracyklistiky: Domestici.cz - Napříč Amerikou za 9 dní
Jednou za čas vás budeme o přípravě na RAAM, a také o paliativní péči a její podpoře, informovat emailovým newsletterem.
---
Projekt domestici.cz je realizován na základě výzvy Martina Součka ve smluvní spolupráci se společností domestici.cz s.r.o. Z tohoto důvodu budou Vaše osobní údaje v nezbytném rozsahu, a to výlučně pro účely administrace projektu (poděkování, analýza dopadu projektu, další komunikace o projektu, výsledcích a možnostech jeho další podpory, fundraising pro projekt) předávány společnosti domestici.cz s.r.o. 

Hanko, moc gratuluji k výsledku jak na kole, tak i ve sbírce!
Bravo!

Tomáš Vajdiak

Konečně posílám svůj příspěvek za ujeté kilometry :)

Hana Uhlíková
6 000 Kč

Makej Hanko! Teď už zase trošku závodně!

Miroslav Svoboda

Příště až budu mít pocit, že se toho tolik najednou prostě nedá zvládnout, tak si vzpomenu na Tebe a jen se usměju. Když nemůžeš, tak přidej víc....

Dárce

Dekuji za vyzvu!

Martina Duchoslavova

Hanko, jste velmi inspirativní, držím pesti a přeji šťastné dosazení cíle a hodně sil. Jana 😊🍀

Jana Matušinská

Thank you Hanka for your support of this important project :)!

Martin Forstmeyer
1 500 Kč

Ať to šlape dle tvých představ a máš můj velký obdiv!

Jiřina Moravcová

Těším se na fotky a zážitky :*

Lucie Hlaváčová

Hani, držím moc palce! Je super, že hledáš neustále nové výzvy a podporuješ dobrou věc:-) Budeš mít čas na fotku s tulipány?:-)

Ivča
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: DOMESTICI.CZ | Martin Souček | Pro důstojný konec života