Zajdem někdy na kafe?

vybíráme od 17.1.2024
2 500 Kč
vybráno 3 % z 84 700 Kč

přispělo

9 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Narozeninová výzva na podporu jedné ženy v tíživé ekonomické situaci skrz Nadační Fond Czechitas. Veškerý výtěžek poputuje na stipendium, které pokryje studium Digitální Akademie Czechitas. 


Výzva na sbírku 84 700 KČ pV roce 2022 jsme založili Nadační fond Czechitas, abychom pomohli zpřístupnit vzdělávání ještě širší skupině žen, které jsou v IT obecně méně zastoupené. S Nadací pomáháme zejména ženám, které se ocitly v tíživé ekonomické situaci, chtějí ji změnit, ale nemohou si finančně dovolit zaplatit kurzovné ani ve výši dotovaných cen nebo rozdělené na několik splátek, které v Czechitas nabízíme.

Jedno kurzovné Digitální akademie stojí 84.700 Kč. 
Od spuštění Nadačního fondu jsme obdrželi 51 žádostí o podporu a 14 žen v jejich studiu plně podpořili, některé z nich mají už nyní novou práci v technologickém oboru.

Pojďme společně podpořit konkrétní ženu v tíživé ekonomické situaci a pomoci jí na cestě k úspěšné kariéře v IT a k sebevědomějšímu a spokojenějšímu životu. Podpořené ženě společně darujeme studium Digitální akademie Czechitas. Tento tříměsíční intenzivní kurz jí pomůže kariérně vyrůst a získat jí práci v perspektivním technologickém oboru. 

Za vaši podporu nesmírně děkuji <3
Nadační fond Czechitas
Podáváme pomocnou ruku ženám, které se chtějí rekvalifikovat do IT a změnit nebo zlepšit svou nepříznivou životní situaci vzděláním, ale nemohou si finančně dovolit zaplatit kurzovné ani ve výši dotovaných cen nebo rozdělené na několik splátek. Reagujeme tak na zhoršující se ekonomické podmínky a měnící se podmínky na trhu práce a darujeme studium Digitální akademie.
V roce 2022 jsme založili Nadační fond Czechitas, abychom pomohli zpřístupnit vzdělávání ještě širší skupině žen, které jsou v IT obecně méně zastoupené. Pomáháme zejména ženám, které se ocitly v tíživé ekonomické situaci, chtějí ji změnit, ale nemohou si finančně dovolit zaplatit kurzovné ani ve výši dotovaných cen nebo rozdělené na několik splátek. Reagujeme tak na zhoršující se ekonomické podmínky (covid, inflace, stagnace/recese ekonomiky, zvýšené úrok. sazby hypoték atd.) a měnící se podmínky na trhu práce (firmy zpomalují v náboru).

Podpořeným ženám darujeme studium Digitální akademie. Tento tříměsíční intenzivní kurz pomáhá ženám uplatnit se na juniorních IT pozicích - data, testování, tvorba webu a nově od podzimu 2023 kyberbezpečnost.

Zájemkyně o Stipendium musí ekonomicky složitou situaci popsat a doložit v žádosti. Pro hodnocení máme stanoveno několik kritérií, která jsou bodově ohodnocená, vč. minimální bodové hranice.

Jedno kurzovné Digitální akademie stojí 84.700 Kč. Čím více peněz se nám podaří získat, tím většímu počtu konkrétních žen společně pomůžeme na cestě k úspěšné kariéře v IT a ke spokojenějšímu životu.

Pojďme na jógu! 😉

Vilena Taraskina
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační fond Czechitas, projekt: Podpořte s námi IT vzdělávání ekonomicky znevýhodněných žen.