Mirek Dušín: Dárcovská výzva pro projekt Vydání knihy Záhada hlavolamu v ukrajinštině

Dárek Rychlým šípům k 85. narozeninám!

vybíráme od 10.12.2023
33 200 Kč
vybráno 111 % z 30 000 Kč

přispělo

40 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Milujete příběhy Rychlých šípů? Chcete jim dát dárek a udělat přitom dobrý skutek? Pomozte vydání knihy Záhada hlavolamu ukrajinským dětem.
Skautská nadace Jaroslava Foglara
Pomozte nám dostat tuto klasickou foglarovku mezi ukrajinské kluky a holky.
CÍLOVÁ ČÁSTKA DOSAŽENA!! Ale...sbírka ještě nekončí!
Čím víc peněz se podaří vybrat, tím víc knížek poputuje dětským čtenářům!


S velkou radostí děkujeme všem za podporu, finanční dary i milé vzkazy! Vážíme si i sdílení výzvy! 

Skautská nadace Jaroslava Foglara nechala přeložit do ukrajinštiny knihu Záhada hlavolamu a ráda by ji na jaře 2024 vytiskla a rozdala ukrajinským klukům a holkám jak tady, tak na Ukrajině. Chceme, aby se mohli s touto klasikou české dětské literatury seznámit a nasát atmosféru dobrodružství v temných uličkách. Čím více peněz se podaří nasbírat, tím více knih budeme schopni rozeslat do knihoven, center pomáhajícím uprchlíkům i na samotnou Ukrajinu, kde distribuce proběhne prostřednictvím místních skautů.


Knihu chceme vydat v nákladu minimálně 500 kusů. Bude brožovaná, ve formátu A5, s původními ilustracemi Jana Fischera. Potřebujeme na to 80 000 Kč - ty už máme! A děkujeme - podaří se nasbírat víc?Ukrajinské děti už měly možnost seznámit se s klubem Rychlých šípů ve formě přeložených komiksů, které vydala naše partnerská organizace Sdružení přátel Jaroslava Foglara. O komiksy byl velký zájem, což nás utvrdilo v přesvědčení, že i romány Jaroslava Foglara mají co říci ukrajinským dětem. Obzvláště v těchto neutěšených časech, kdy křehká dětská duše potřebuje nejen zábavu a odreagování, ale i správné hrdiny a vzory. A kdo z nás si nepamatuje z Jestřábových románů právě tu touhu být lepším, pomáhat druhým a postavit se vždy za slabšího.

Děkujeme předem za vaši podporu a štědrost.
Pokud se nám podaří vybrat více prostředků, budeme moci knihu dopřát více dětem ať u nás, nebo na Ukrajině.
ehm..tedy..teda..jako..moc dlouho jsem přemýšlela a nic jsem nevymyslila. Až pak nakonec...alespoň jsem takhle slavnostně přispěla :-) všechno nejlepší a díky!

Magdaléna Černá
2 000 Kč

Rychlé šípy jsou mimo čas ... A za jejich šíření děkuji. Vlastně veškeré dílo pana Foglara.

Jiří Krátký
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Skautská nadace Jaroslava Foglara, projekt: Vydání knihy Záhada hlavolamu v ukrajinštině