Lívia Paulová: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Nemocnici Whisper v Ugandě

Zbierka pre detskú nemocnicu Whisper v Ugande

vybíráme od 6.10.2023
100 034 Kč
vybráno 100 % z 100 000 Kč

přispělo

64 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj, sme dvaja medici, ktorí sa rozhodli stráviť nasledujúce leto dobrovoľníčením v Afrike. Voláme sa Lívia Paulová a Anton Zelenák a sme študentami 4. ročníka lekárskej fakulty UK v Bratislave a týmto Vám chceme predstaviť cestu, ktorou môžete pomôcť detičkám v Ugande aj Vy.
V Ugande povinné zdravotné poistenie, tak ako ho poznáme u nás, neexistuje. Keďže ide o jednu z najchudobnejších krajín sveta, až 99% ľudí si zdravotnú starostlivosť musí uhrádzať z vlastných financií, čo je však pre nich prakticky nemožné.
Malária, popáleniny či podvýživa sú najčastejšími problémami, ktoré vyžadujú lekársku pomoc. Komplikácie týchto ochorení práve u detí do 5 rokov mávajú často tragický koniec.
Nemocnica Whisper v Jinji však vďaka darcovským príspevkom zabezpečuje lekársku starostlivosť všetkým deťom, ktorých rodičia si to nemôžu dovoliť.
A práve preto sme sa rozhodli usporiadať túto zbierku, chceme, aby sa pomoc dostala k čo najviac detičkám ❤️.Ako vieš pomôcť svojim príspevkom?

60 Kč (cca 2,50 €) zaplatí malarickú sieť na postieľku v nemocnici.
600 Kč (cca 25 €) pokryje výdaje na jedného pacienta.
6000 Kč (cca 245 €) stojí mlieko, ktorým kŕmime podvýživené deti na mesiac.

Navyše, každý kto prispeje 500 Kč (20 €) od nás dostane pohľadnicu ✉️.


Nadační Fond Whisper
Nemocnice Whispers Magical Children Hospital je jedinou nemocnicí svého druhu, nejen v Ugandě. Oficiálně jsme nemocnici otevřeli v březnu 2016 jako nemocnici pro děti a v květnu 2018 jsme ji doplnili o porodnici a gynekologii. Založila a vede ji Češka – Veronika Cejpková. Ve Whisperu nevidíme naše pacienty jako diagnózy, vidíme je jako lidi s životními příběhy a chceme každému individuálně pomoci v jeho situaci, proto kromě lékařské péče nabízíme i sociální podporu, preventivní péči a spoustu dalších služeb.

Na co jsou peníze potřeba? 


Celkové měsíční výdaje jsou pro nás 712 tisíc korun.

Za léky utratíme průměrně 130 tisíc korunměsíčně, za laboratorní testy průměrně 50 tisíc korunměsíčně, za platy zaměstnanců 370 tisíc korun. Další velké výdaje máme za pronájem budovy, elektřinu a vodu, ty se vyšplhají až na 52 tisíc korun měsíčně.
 Další výdaje jsou za zdravotnické materiály, hygienické potřeby, jídlo pro pacienty a zaměstnance, kancelářské potřeby, benzín do elektrického generátoru a lékařské vybavení.

Což se zdá jako obrovské číslo, ale když to přepočítáme na pacienta, dostaneme se na částku 620 korun, tolik peněž potřebujeme na záchranu jednoho dětského života.


Co může změnit můj příspěvek?


60 korun zaplatí malarickou síť na postýlku v nemocnici
600 korun pokryje výdaje na jednoho pacienta
6000 korun stojí mléko, kterým krmíme podvyživené děti na měsícProč podpořit přávě Whisper?


1)    I malá částka udělá velký rozdíl
V Ugandě jsou ceny nesrovnatelně nižší v porovnání například s Evropou, proto za pár korun nakrmíme celou rodinu a i s malými částkami umíme udělat zázraky.

2)    Péče, která má smysl
Whisper se stará o pacienty i po tom, co opustí nemocnici, protože nechceme, aby se děti nenakazily znovu. Zveme si pacienty na návštěvy nebo posíláme náš outreach tým za nimi. 

3)    Podpoříte nejen pacienty, ale i zaměstnance
Díky vašim příspěvkům můžeme zaměstnávat 82 zaměstnanců v naší nemocnici v Ugandě a tím zabezpečit je i jejich rodiny.

4)    Na lidech nám opravdu záleží
Whisper vše dělá lidsky a osobně, záleží nám na každém našem zaměstnanci i pacientovi. Každou situaci řešíme individuálně a vždy se snažíme najít to nejlepší řešení pro všechny.

5)    Vždy děláme víc
Chceme, aby se u nás naši pacienti cítili jako doma, proto je zahrnujeme do našich oslav a chceme, aby vždy byli součástí dění v nemocnici.Pokud Vás zajímá jak to v nemocnici chodí a jak s vašimi penězi bude naloženo, více informací najdete na:
FACEBOOKU: https://www.facebook.com/WhisperCZ/
INSTAGRAMU: https://www.instagram.com/whisper_cz/
WEBU: http://whisperorphans.org/CZ
YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=LXcedpcHbXI

MOCKRÁT DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NEMOCNICI PODPOŘÍ, KAŽDÁ KORUNA SE POČÍTÁ! 🎄

Ďakujeme, že robíte to, čo my ostatní nedokážeme.

Jozef Vrzoň
4 000 Kč

;)

Tomáš Dobrotka

Dobrý deň, uviedla som, ze prispejem 2400 CK, ale platila som eurami tak som poslala 100, ak by došlo k nezrovnalostiam.. S pozdravom

Veronika Kalampanantana
2 400 Kč

držíme palce s rodinkou

Arnautovic
500 Kč

Dvaja dobrovoľníci, dvaja budúci lekári, dva vzory pre mnoho ľudí. Anjeli bez krídel s obrovskými srdiečkami, veľa síl.💛

Simona Kobulnická
500 Kč

Držím vám palce ❤️ ste top! MOJE MASÍVNE VZORY

Barbora Blštáková
300 Kč

Držím Vám palce ❤️ dúfam že pomôžete čo najviac detičkám a týmto príspevkom pomôžem aj ja

Kristína Kováčiková
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační Fond Whisper, projekt: Pomozte Nemocnici Whisper v Ugandě