Lenka Benešová: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Ptáčci pro Ukrajinu - narozeninová formace

vybíráme od 30.9.2023
160 000 Kč
vybráno 320 % z 50 000 Kč

přispělo

132 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj, jsem Lenka a od března minulého roku maluju ptáčky pro Ukrajinu. Dnes mám 50. narozeniny a jako dárek bych si přála, abyste podpořili Paměť národa a její projekt pomoci Ukrajině. Za Vaši pomoc Ukrajině Vám namaluju člena letky Ptáčků pro Ukrajinu.

Ptáčci pro Ukrajinu jsou projekt, kterým chci povzbudit dárce k pomoci Ukrajině. Od začátku ruské války na Ukrajině maluju obrázky za dary v hodnotě min. 1000 Kč. (Všechny potřebné informace k projektu zde: https://www.beneslenka.cz
Od začátku invaze Ruska na Ukrajinu maluju bezplatně originální obrázek ptáčka každému dárci, který posílá peníze na pomoc Ukrajině. Projekt Ptáčci pro Ukrajinu je čistě má soukromá dobrovolná a nijak finančně nehodnocená aktivita, kterou provozuji prakticky od začátku války Ruska proti Ukrajině. 

Každému, kdo pošle finanční dar některé z organizací pomáhajících Ukrajině, maluji ilustraci ptáčka dle jeho přání. Funguje to tak, že mi dárce pošle potvrzení o úhradě daru a já mu za to namaluji originální akvarelovou ilustraci. 

Mým cílem je tímto způsobem povzbudit lidi, aby dál pomáhali Ukrajině, a to především prostřednictvím důvěryhodných organizací.

Dnes mám 50. narozeniny a moc bych si přála vybrat 50 tisíc pro Paměť národa. Samozřejmě platí, že za svůj dar ode mě dárce dostane obrázek ptáčka dle vlastního výběru. 

🔥Co je třeba udělat:
1. poslat finanční dar ve výši alespoň 1000 Kč
2. poslat mi zprávu přes kontaktní formulář tady: www.beneslenka.cz

‼️Pomoc Ukrajině je pro nás tou nejlepší investicí.
💥Čím víc a rychleji, tím líp!

VELKÝ DÍK VÁM VŠEM, KDO POMÁHÁTE ✌️💙💛

POST BELLUM
Ukrajina krvácí. Nemusíme jen pasivně přihlížet bezpráví a agresi, kterým čelí naši přátelé proto, že se rozhodli s námi sdílet hodnoty svobody a demokracie. Už rok a půl nakupujeme ochranný a zdravotnický materiál a děláme vše pro to, aby se dostal na Ukrajinu co nejrychleji a na místa, kde je nejvíce třeba. Tisíce vest a helem od nás využívají obránci v první linii, mnoho tun zdravotnického materiálu zachraňuje životy. Dodali jsme také hasičské a sanitní vozy, generátory, drony nebo optická zařízení. Ještě není konec: Ukrajinští hrdinové bojují a stále potřebují materiál, aby v obraně své země obstáli. Prosíme, vytrvejme i my. K pomoci nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

 


To důležité se v žádné době nemění. Ať už jsou to příběhy z doby, kdy jsme sami čelili válce a totalitě, nebo ty, které se aktuálně odehrávají jen pár set kilometrů od nás. Spojuje je touha po svobodě, bezpečí a domově. K pomoci ostatním nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

V neziskové organizaci Post Bellum jsme v roce 2O19 založili pobočku ve Lvově s cílem natáčet vzpomínky pamětníků pro archiv Paměť národa. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Po vypuknutí konfliktu nás požádali o pomoc. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu a pozorovací optiku, v neposlední řadě i plně vybavené sanitní a hasičské vozy. Díky tomu se prokazatelně podařilo zachránit desítky lidských životů. Všechny zaslané prostředky jsou nesmrtícího charakteru. Potřebný materiál a jeho charakteristiku konzultujeme přímo s odborníky z Armády České republiky. Příjemci naší pomoci jsou především bojovníci v první linii, příslušníci speciálních sil. Pomoc realizujeme prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. Zástupci české ambasády v Kyjevě pak na místě dohlížejí na správné využití a rozmístění materiálu potřebným.
Měsíc únor se nesmazatelně zapsal do paměti všech lidí na Ukrajině. Protože nikomu z nás není osud této země lhostejný, rozhodli jsme se spolu s organizacemi Člověk v tísni, Milion chvilek pro demokracii a Evropský kongres Ukrajinců uspořádat shromáždění k 2. výročí války. Chceme vzkázat Ukrajincům: „Jsme s vámi. Je to i náš boj a také boj o naši budoucnost." Přidejte se také a nenechte si ujít shromáždění v sobotu 24. února 2024 od 16 do 17 hodin na Staroměstském náměstí, kde mimo jiné vystoupí prezident ČR Petr Pavel a další zajímaví hosté.


Pokud chcete přispět vyšší částkou, můžete peníze poslat přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100 (pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX). Kontakt pro přípravu darovací smlouvy: dary@pametnaroda.cz

Děkujeme za Vaši podporu! 

Moc dekujeme a krasne narozeniny ❤️❤️

Jakub Wittmann
1 000 Kč

Všechno nejlepší Vám i Ukrajině 😉

Mikous

Díky, Leni a krásné narozeniny.

Soňa Mutter
1 000 Kč

Ať slouží

Vladimír David
1 000 Kč

Velké věci se dělají řadou malých věcí, které se spojily
Děkuji Vám za to co děláte!
Všechno nejlepší k narozeninám

Tomáš Halas
1 000 Kč

Sláva Ukrajině

Petr Němeček
300 Kč

Držím palce a díky za to co děláte.

Martin Špaček

díky za Vaši práci ❤️

Lenka Benesova
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa