Vikas vikas: campaign for project Scholé - dům pro kontemplaci

adsas

we started on 2023-05-02
€0
raised 0 % out of  €0
This campaign is already closed. Thank you!
xcxcxc
1010adddsadddsdsdsdssdsddssdsddddddddxc
Scholé, z.s.
Spolek Scholé vznikl s cílem vybudovat nadregionální centrum pro duchovní rozvoj, které bude podporovat a rozvíjet praxi vědomé pozornosti - kontemplace. Aktivity Scholé jsou zaměřené především na pořádání kontemplativních kurzů pro veřejnost, individuální duchovní doprovázení a vzdělávací činnost současných a budoucích lektorů kontemplativních cvičení. Hlavním smyslem naší činnosti je zpřístupnit kontemplaci širšímu okruhu lidí a vybudovat pro ni adekvátní zázemí – dům pro kontemplaci.
Spolek Scholé vytváří dlouhodobý program kurzů, seminářů a setkání, které inspirují ke kontemplaci a pomáhají ji prakticky rozvíjet. Proto rekonstruujeme objekt v blízkosti Českého lesa, ve kterém tyto aktivity najdou trvalé zázemí. Dům dále nabídne možnost individuálního pobytu v tichu pro potřeby sebepoznávání, tvorby či odpočinku. Vznikají zde prostory pro ubytování až 25 lidí, kuchyně a společná jídelna. V podkroví bude společenský sál.

V rekonstrukci postupujeme kupředu díky pomoci  dobrovolníků a dárců. V našem konání se vzájemně podporujeme s Komunitou Noe, která sídlí v blízkém areálu místní fary.

Již nyní se můžete zúčastnit:
  • Hory v tichu - kontemplativní cvičení v českých a zahraničních horách
  • Kontemplace na doma - kontemplativní cvičení online
  • Přednášky o vzájemném vztahu vědeckého a kontemplativního poznání
  • Výstavy prací umělců, tvořících v duchu kontemplace, rámci festivalu Holostok
Darované prostředky umožní otevření domu pro první zájemce o pobyt v tichu. K již připraveným obytným místnostem přibude potřebné sociální zařízení a kuchyň s jídelnou.
All donations support organization:
Scholé, z.s., projekt: Scholé - dům pro kontemplaci