Vikas vikas: Dárcovská výzva pro projekt Scholé - dům pro kontemplaci

d

vybíráme od 2.5.2023
0 Kč
vybráno 0 % z 10 Kč
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
zxc tsxzxzcx;zmxxx
cxxcxcczxC
Scholé, z.s.
Spolek Scholé vznikl s cílem vybudovat nadregionální centrum pro duchovní rozvoj, které bude podporovat a rozvíjet praxi vědomé pozornosti - kontemplace. Aktivity Scholé jsou zaměřené především na pořádání kontemplativních kurzů pro veřejnost, individuální duchovní doprovázení a vzdělávací činnost současných a budoucích lektorů kontemplativních cvičení. Hlavním smyslem naší činnosti je zpřístupnit kontemplaci širšímu okruhu lidí a vybudovat pro ni adekvátní zázemí – dům pro kontemplaci.
Spolek Scholé vytváří dlouhodobý program kurzů, seminářů a setkání, které inspirují ke kontemplaci a pomáhají ji prakticky rozvíjet. Proto rekonstruujeme objekt v blízkosti Českého lesa, ve kterém tyto aktivity najdou trvalé zázemí. Dům dále nabídne možnost individuálního pobytu v tichu pro potřeby sebepoznávání, tvorby či odpočinku. Vznikají zde prostory pro ubytování až 25 lidí, kuchyně a společná jídelna. V podkroví bude společenský sál.

V rekonstrukci postupujeme kupředu díky pomoci  dobrovolníků a dárců. V našem konání se vzájemně podporujeme s Komunitou Noe, která sídlí v blízkém areálu místní fary.

Již nyní se můžete zúčastnit:
  • Hory v tichu - kontemplativní cvičení v českých a zahraničních horách
  • Kontemplace na doma - kontemplativní cvičení online
  • Přednášky o vzájemném vztahu vědeckého a kontemplativního poznání
  • Výstavy prací umělců, tvořících v duchu kontemplace, rámci festivalu Holostok
Darované prostředky umožní otevření domu pro první zájemce o pobyt v tichu. K již připraveným obytným místnostem přibude potřebné sociální zařízení a kuchyň s jídelnou.
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Scholé, z.s., projekt: Scholé - dům pro kontemplaci