Věra Frühaufová: Dárcovská výzva pro projekt Podporovatelé Skautského institutu

Věra SI přeje, i když neslaví

vybíráme od 17.4.2023
9 186 Kč
vybráno 158 % z 5 800 Kč

přispělo

10 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Mám narozeniny. „Padesát osm je přirozené číslo, které následuje po číslu padesát sedm a předchází číslu padesát devět. Římská číslice je LVIII.“ Tak prosté to na Wikipedii je… A vlastně nejen tam. Sice beran, ale LVIII (čti lví) silou bych ráda podpořila Skautský institut.

To bylo totiž tak...

Vloni v březnu mě se Skautským institutem (SI) svedla dohromady shoda náhod a my společnými silami otevřeli a skoro rok provozovali ubytování pro desítky lidí prchajících před válkou na Ukrajině. Úžasný nápad, za kterým stál Šípek ze Skautského institutu! Projekt skončil, všichni našli svou cestu dál - alespoň v rámci možností...Od té doby SI pečuji o dárce a vím, že Skautský institut existuje v mnoha dalších městech, pečuje o Skautský archiv, ale rozjel i skvělé projekty SI v krajině, SI kabinet, Troufni SI a mnoho dalšího. Provozuje Rybárnu – edukační prostor se sdílenými dílnami, kavárnou a pestrým kulturním programem v Michnovském letohrádku na Kampě, již rok pomáhá prostřednictvím komunitního centra Svitlo na Staromáku.

A kavárna na Staromáku? Tam určitě zajděte na malé i větší občerstvení nebo jen na kávu nebo na pivo.

Každá pomoc se počítá a má smysl. A nikdy není pozdě! Přeji SI (nejméně) celý měsíc. Díky moc!
Junák - český skaut, Skautský institut, z.s.
Skautský institut vytváří prostor pro setkávání, nové nápady a vzájemnou inspiraci. Hledá mosty mezi skautskou výchovou a skautskými hodnotami na jedné straně a potřebami a životním stylem současné společnosti na straně druhé. Komunitu lidí, entuziasmus i peníze považujeme za energii, která pomáhá uskutečňovat myšlenky a tvořit společnou věc. Děkujeme, že jste u toho s námi!
Staňte se Patronem SI - Pravidelné dary jsou pro nás nejvýhodnější formou podpory. Zajišťují nám stabilní a předvídatelný zdroj příjmů, což usnadňuje dlouhodobé plánování a zvyšuje efektivitu využití těchto prostředků. Budeme rádi, když se přidáte do naší komunity Patronů SI. Stačí nastavit trvalý příkaz v minimální hodnotě 300 Kč/měsíc. Pro Patrony připravujeme čekaná i nečekaná setkání a drobné radosti, největší hodnotu však vidíme ve vytváření komunity a propojování inspirativních, podobně laděných lidí. Rádi vás mezi sebou přivítáme.

Díky vaší finanční podpoře 
  • pořádáme desítky vzdělávacích a kulturních akcí měsíčně v 14 českých městech
  • provázíme skautské oddíly i školy v péči o přírodu a třídní klima
  • podporujeme mladé dospělé, aby měnili svět k lepšímu
  • provozujeme komunitní centrum Svitlo, které pomáhá nově příchozím z Ukrajiny
  • pečujeme o paměť skautského hnutí

Skaut je skvělá instituce, rád ji podpořím. A Věrku srdečně zdravím!

Milan Miškařík
1 000 Kč

Velký dík za zájem o SI!

Junák - český skaut, Skautský institut, z.s.

Milane, děkuji za velkou podporu, moc si jí vážím! Věra

Věra Frühaufová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Junák - český skaut, Skautský institut, z.s., projekt: Podporovatelé Skautského institutu