Martin Neumann: Dárcovská výzva pro projekt STACIONÁŘ PRO NAŠE HRDINY

Z Athén do Sparty pro STACIONÁŘ VLAŠTOVKA

vybíráme od 22.9.2022
155 609 Kč
vybráno 156 % z 100 000 Kč

přispělo

148 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jmenuji se Martin Neumann a běhání je moje vášeň stejně jako pomoc potřebným. Rozhodl jsem se tyto dvě věci spojit a běžet pro Stacionář Vlaštovka ,,ultramaratonskou olympiádu" - 246 km dlouhý závod z Athén do Sparty. Za každý uběhnutý kilometr daruji Vlaštovce 20 Kč a budu rád, když se ke mně připojíte s příspěvkem v jakékoliv výši. Tato výzva pro Vlaštovku mě bude motivovat, abych uběhl co nejvíce kilometrů a snad se mi poštěstí doběhnout až do cíle. Už teď vám všem děkuji za podporu a příspěvek na stavbu nového stacionáře.
V pátek 30. 9. začne Spartathlon - závod dlouhý 246 km, který se běží z Athén do Sparty. Limit pro úspěšné dokončení závodu je 36 hodin, takže se běží nonstop s minimem zastávek na občerstvovacích stanicích. Jedná se o vrcholnou akci všech maratonců, na kterou je třeba splnit kvalifikační limit. Já ten svůj splnil v roce 2020, když jsem uběhl 161 km za 19 hod a 52 min. Toto je můj dosud nejdelší běh, a tak mě čeká nelehká výzva.
 Na Spartathlonu startuje pouze 350 běžců z celého světa a reprezentují svůj národ. Za Českou republiku se mnou poběží dalších 10 běžců a 2 běžkyně. Naším cílem je, abychom všichni dorazili do Sparty k soše krále Leonida. Startujeme v pátek 30. 9. v 7:00 z Akropole a do cíle se musíme dostat do sobotních 19:00.Od loňského roku běhám v rámci https://www.projektvodic.cz/ s dětmi ze Stacionáře Vlaštovka a rád bych podpořil projekt stavby nového stacionáře. Jak už bylo zmíněno, za každý uběhnutý kilometr daruji 20 Kč a budu moc rád, pokud se připojíte jakoukoliv částkou i vy.Oficiální web závodu: https://www.spartathlon.gr/en/
Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.
Stacionář Vlaštovka provozujeme v Hodoníně pro klienty s těžkým handicapem už od roku 2006. Původní budova stacionáře byla v nevyhovujícím a nerekonstruovatelném stavu, proto jsme zakoupili novou budovu a s vaší pomocí ji přeměnili na nový, moderní stacionář. Projekt za více než 84 000 000 Kč přinesl rozšíření okamžité kapacity ze 13 na 30 klientů ve věku od narození do 35 let a také komunitní zahradu. Právě na ní nás čeká ještě spousta práce. Budeme tedy rádi, když našemu stacionáři zachováte svou přízeň.
Jak to bylo se stacionářem na začátku?
Stacionář jsme převzali od kraje, který jej od 90. let provozoval v budově původně patřící elektrárně. Stacionář se nacházel v průmyslové lokalitě, ale nevyhovoval především svým nerekonstruovatelným stavem, ve kterém nešlo kvalitně naplňovat potřeby našich klientů.


Prostory jsou byly malé, nebyl k dispozici dostatek místností, a tak v jedné často probíhaly dva programy souběžně, přestože by klienti na každý potřebovali svůj klid. V katastrofálním stavu byly rozvody - pokud jela pračka, nešlo už napouštět vanu pro terapeutickou koupel. Tu navíc nemohli využívat větší klienti, protože strop neumožňoval montáž závěsného zařízení, bez kterého naši pracovníci nedokázali tyto klienty do vany přesunout. Pro klienty byly v budově jen dva záchody, které nešlo vyčlenit pro každé pohlaví zvlášť.


Proč jsme se rozhodli jít do nového a jak jsme to dokázali?
V roce 2020 jsme získali dotaci od Evropské unie ve výši 57 000 000 Kč, která měla pokrýt větší část nákladů, a tak jsme pro účely nového stacionáře zakoupili vilu na Brněnské ulici v Hodoníně. 10. června 2022 převzala stavební společnost tento objekt a na realizaci měla přesně 18 měsíců. Stavbu provázelo jak zdražení z důvodu nutnosti udělat práce, se kterými se původně nepočítalo. Zároveň celkovou náročnost projektu velmi ovlivnily turbulentní covidové roky a válka na Ukrajině, které přinesly bezprecedentní zdražování i ve stavebnictví – projekt nakonec vyšel na neuvěřitelných 84 milionů korun, což je částka, se kterou jsme na začátku rozhodně nepočítali. Více o financování najdete v přiloženém videu.Stacionář Vlaštovka provozuje Centrum pro rodinu a sociální služby Hodonín, které se za dvacet let existence proměnilo z mateřského centra dvou maminek - zakladatelek ve fungující neziskovou organizaci poskytující rozsáhlé spektrum služeb od odborných služeb pro rodiny až po sociální služby handicapovaným. Doplňujeme tak nabídku státních zařízení, která je sama o sobě často velmi nedostačující.

Bez vaší pomoci bychom celý projekt nikdy nedokázali dotáhnout. Proto s velkou pokorou a vděčností děkujeme vám všem, kteří jste přispěli a pomohli tak vybudovat nový stacionář, který pomáhá mnoha rodinám s handicapovaným členem na Hodonínsku, Břeclavsku, Hustopečsku a Kyjovsku. Finanční potřebnost však tímto nekončí – v projektu jsme při úpravách zahrady mysleli především na výsadbu nových stromů, keřů a dalších rostlin, pořídit je však potřeba také herní prvky. A zaměříme se i na soukromí našich klientů díky stavbě chybějící čtvrté strany plotu sousedícího se zástavbou rodinných domů. Velmi děkujeme vám všem, kteří přispíváte i nadále, ať už jednorázovou nebo opakovanou formou.Více informací naleznete na www.stacionarvlastovka.cz nebo se obraťte na vedoucí sociálních služeb Lenku Tlachovou (tlachova@cprhodonin.cz).

Martine, přeju Ti a to běží! Těším se na vás všechny na MUM:)

Gabriela Pohankova
1 000 Kč

Držím palce Martine 🍀

Jaroslav Urban
300 Kč

Martinovi držím palce a ľuďom v stacionáři želám viac takých Martinov

Lucia Rajčáková
500 Kč

Hodně zdraví a štěstí všem dětem a hodným lidem, kteří jim pomáhají !
Pickovi

Miroslav Picek
4 920 Kč

Good luck tobě Martine i Stacionáři. ✊👏

Sherry
500 Kč

Každý úspěch začíná odhodláním to zkusit.

Vladislav Urubek
1 000 Kč

Držím palce 👍

Bára Flohrová
300 Kč

Drzime palce!

Petr Knebel
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s., projekt: STACIONÁŘ PRO NAŠE HRDINY