Jitka Rychnová: Dárcovská výzva pro projekt Nikdo by neměl být sám

Narozeniny a stárnutí pomáhají - narozeninová sbírka na Nadaci Krása pomoci a pomoc seniorům

vybíráme od 29.7.2022
4 500 Kč
vybráno 900 % z 500 Kč

přispělo

13 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Protože všechno v životě je o lidech, příbězích, touze sdílet a pomáhat druhým.


Nikdy nebudu moci dostatečně poděkovat děvčatům v Nadaci Krása pomoci za jejich práci, kterou každodenně vykonávají. Svým nasazením, srdečností a ochotou dělat něco pro druhé mají můj obdiv.  A proto, že se zcela ztotožňuji se slovy moudrého Dalajlámy Hlavní smysl v tomto životě je pomáhat druhým", rozhodla jsem se pro letošní rok v rámci svých posledních narozenin před třicítkou, založit narozeninovou sbírku na podporu a pomoc seniorům Nadace Krása pomoci a podpořit tak důstojné stáří našich babiček a dědečků. 
Téma dobrovolnictví a pomoci je mi osobně velmi blízké, sama jsem členkou a dobrovolnicí v Nadaci Krása pomoci již více jak 6 let, a to od roku 2016.
Každý den vidím, že pomoci, slušnosti, respektu, úcty, ale i peněz, není nikdy dost. Sociální sféra je pracovně i finančně velmi náročná a poddimenzovaná. Bohužel léky, přístroje, zdravotní péče, vše je drahé, důchody velmi malé, a co si budeme nalhávat, platy sociálních pracovníků nebo lidí v NGO sektoru také nedosahují závratných výšin.

To nejdůležitější v životě sice není o penězích, ale často jsou potřeba a pomohou poskytnout lepší a komfortnější život. Proto bych ráda v rámci letošní narozeninové výzvy podpořila oblast, která si to velmi zaslouží a penízky jsou tam potřeba.


Já a babi společně už od roku 2016 dodnes 2022 -
Nadace Krása pomoci
Také si myslíte, že by nikdo neměl být sám? Tak podpořte a sdílejte naši vizi. Naší vizí jsou spokojení senioři, kteří žijí důstojný život doma. Nabízíme proto individuální péči, oporu a pomoc všem, kteří to potřebují. Vysvětlíme možnosti, obstaráme pomůcky, zařídíme asistenci, představíme služby, které seniorům umožní důstojný život doma. Prolomíme tak začarovaný kruh, ve kterém služby sice existují, ale senioři o nich nevědí nebo o ně neumějí požádat. Seniory, kteří trpí samotou, také propojíme s našimi dobrovolníky, kteří s nimi tráví čas. Pokud 5 lidí zadá trvalý příkaz na 500 Kč měsíčně, znamená to celý den péče, společnosti a opory, což často stačí k tomu, aby člověk mohl žít doma a důstojně a nemusel předčasně do ústavní péče.
Jeden den koordinátorky péče stojí přibližně 2500 Kč. Za tu dobu může pomoct jednomu seniorovi se vším, co za celý měsíc potřebuje, nebo navštívit a pomoct více lidem.

Pokud si nastavíte pravidelný příkaz a budete posílat 500 Kč pravidelně každý měsíc, je to pro nás vlastně dvojitá pomoc. Díky pravidelným dárcům totiž dokážeme snáze plánovat naše aktivity dopředu a máme jistotu, že můžeme o daného seniory pečovat celý rok a být mu k ruce, když bude potřebovat.

Krásné narozeniny :))

Zita Petrová

Happy bday Jituško! :)

Alina Vabals
500 Kč

:-*

Václav Homolka

Všechno nejlepší, Jituuu!!!

Dárce

Všechno nejlepší, Krásko. A díky za to, jaká jsi.

Míša
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Krása pomoci, projekt: Nikdo by neměl být sám