CZ / EN
Jitka Rychnová: Dárcovská výzva pro projekt Nikdo by neměl být sám

Narozeniny a stárnutí pomáhají - narozeninová sbírka na Nadaci Krása pomoci a pomoc seniorům

vybíráme od 29.7.2022
500 Kč
vybráno 100 % z 500 Kč

zbývá

15 dní

přispěli

2 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Protože všechno v životě je o lidech, příbězích, touze sdílet a pomáhat druhým.


Nikdy nebudu moci dostatečně poděkovat děvčatům v Nadaci Krása pomoci za jejich práci, kterou každodenně vykonávají. Svým nasazením, srdečností a ochotou dělat něco pro druhé mají můj obdiv.  A proto, že se zcela ztotožňuji se slovy moudrého Dalajlámy Hlavní smysl v tomto životě je pomáhat druhým", rozhodla jsem se pro letošní rok v rámci svých posledních narozenin před třicítkou, založit narozeninovou sbírku na podporu a pomoc seniorům Nadace Krása pomoci a podpořit tak důstojné stáří našich babiček a dědečků. 
Téma dobrovolnictví a pomoci je mi osobně velmi blízké, sama jsem členkou a dobrovolnicí v Nadaci Krása pomoci již více jak 6 let.
Každý den vidím, že pomoci, slušnosti, respektu, úcty, ale i peněz, není nikdy dost. Sociální sféra je pracovně i finančně velmi náročná a poddimenzovaná. Bohužel léky, přístroje, zdravotní péče, vše je drahé, důchody velmi malé, a co si budeme nalhávat, platy sociálních pracovníků nebo lidí v NGO sektoru také nedosahují závratných výšin.

To nejdůležitější v životě sice není o penězích, ale často jsou potřeba a pomohou poskytnout lepší a komfortnější život. Proto bych ráda v rámci letošní narozeninové výzvy podpořila oblast, která si to velmi zaslouží a penízky jsou tam potřeba.Já a babi společně už od roku 2016 :)
Nadace Krása pomoci
Také si myslíte, že by nikdo neměl být sám? Tak podpořte a sdílejte naši vizi. Naší vizí jsou spokojení senioři, kteří žijí důstojný život doma. Nabízíme proto individuální péči, oporu a pomoc všem, kteří to potřebují. Vysvětlíme možnosti, obstaráme pomůcky, zařídíme asistenci, představíme služby, které seniorům umožní důstojný život doma. Prolomíme tak začarovaný kruh, ve kterém služby sice existují, ale senioři o nich nevědí nebo o ně neumějí požádat. Seniory, kteří trpí samotou, také propojíme s našimi dobrovolníky, kteří s nimi tráví čas. Pokud 5 lidí zadá trvalý příkaz na 300 Kč měsíčně, znamená to 10 hodin péče, společnosti a opory za měsíc, což často stačí k tomu, aby člověk mohl žít doma a důstojně a nemusel předčasně do ústavní péče.
Jedna hodina domácí péče stojí přibližně 150 Kč. Záleží na Vás, kolik hodin věnujete. Pokud si nastavíte pravidelný příkaz a budete posílat 300 Kč pravidelně každý měsíc, je to pro nás vlastně dvojitá pomoc. Díky pravidelným dárcům totiž dokážeme snáze plánovat naše aktivity dopředu a máme jistotu, že můžeme o daného seniory pečovat celý rok a být mu k ruce, když bude potřebovat.

Všechno nejlepší, Krásko. A díky za to, jaká jsi.

Míša
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Krása pomoci, projekt: Nikdo by neměl být sám