Martin Humpolec: Dárcovská výzva pro projekt SOS Ukrajina

CzechDreamin supports Ukraine

vybíráme od 23.5.2022
1 800 Kč
vybráno 4 % z 50 000 Kč

přispěli

3 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Immediately after the start of the current conflict, People in Need began delivering humanitarian aid to Ukraine and providing support to refugees arriving in the Czech Republic and other countries.
We operate in the west and east of Ukraine, where our humanitarian trucks and trains are heading and where our team of more than 100 people works; in neighbouring countries we help those arriving from Ukraine in cooperation with local organisations; and in most regions of the Czech Republic we provide social assistance to refugees. This is all thanks to the support of our donors, who gave us a billion and a half Czech crowns in the first few weeks after the Russian invasion began.

We have been working in eastern Ukraine before since 2014 - not only in the humanitarian field, but also in the education of young people or in the economic development of agricultural areas. But since the war started at the end of February 2022, these projects have been put on hold.
People in Need - Člověk v tísni
Děkujeme, že chcete pomáhat námi! Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl obětem války pomoc v hodnotě více než 350 milionů korun. Vypravil několik humanitárních vlaků a více než 30 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Černihivu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Spolu s dalšími organizacemi jsme vytvořili platformu Pomáhej Ukrajině, kde mohou lidé hledat i nabízet různé formy pomoci. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli. Prostředky použijeme na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí - poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
People in Need - Člověk v tísni, projekt: SOS Ukrajina