Jan Matějíček: Dárcovská výzva pro projekt SOS ADRA: Pomoc Ukrajině

Pomozme Ukrajině - Honzova narozeninová výzva

vybíráme od 21.3.2022
65 000 Kč
vybráno 118 % z 55 000 Kč

přispělo

20 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj,
u příležitosti svých blížících se 55. narozenin jsem se rozhodl přispět organizaci ADRA v rámci projektu "SOS ADRA: Pomoc Ukrajině" částkou 5555,- Kč.
Rád bych takto vyzval všechny z rodiny, přátele, známé i neznámé, aby pomohli můj vklad navýšit - každá koruna se počítá a je to na pár kliků. Cílová částka 55000,- Kč by hezky korespondovala s mým výročím (vyšší by byla samozřejmě plusem) a každý příspěvek nyní udělá větší radost mě i potřebným, než případné hmotné dary mé osobě.
Moc děkuji za snahu pomáhat jednomu každému přispěvateli.
Honza Matěj(íček), za pár 55
Tahle možnost podpory se mi v současné situaci jeví jako nejúčinnější - etablovaná mezinárodní organizace je pro mě zárukou, že se příspěvky dostanou rychle a spolehlivě tam, kde je to právě nejvíc potřeba. Další formy potřebné pomoci a solidarity se ještě určitě objeví. Tak se do toho pusťme. A ještě jednou DÍK.
ADRA, o.p.s.
Pomáháme lidem, kterým do života vstoupila válka. Od počátku konfliktu na Ukrajině poskytujeme materiální i finanční pomoc a podporujeme ty, kteří museli opustit své domovy. Reagujeme na měnící se situaci a pomáháme zajistit lidem základní potřeby. Vy můžete prostřednictvím veřejné sbírky také. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM KONFLIKTEM NA UKRAJINĚ

Už rok trvá válka na Ukrajině, kde s vaší podporou pomáháme i my, ADRA Česká republika. Na naši veřejnou sbírku na pomoc zasaženým lidem jste již zaslali více než 120 000 000 Kč (dary prostřednictvím portálu Darujme, jejichž výši vidíte v rámečku, tvoří jen menší část sbírky).

V počátcích války putovaly vybrané prostředky především na zajištění materiální pomoci na hranicích, kudy statisíce lidí utíkalo do bezpečí. Později jsme pomoc zaváželi dál a dál na ukrajinské území. Díky úzké spolupráci s ADRA Ukrajina jsme schopni reagovat na měnící se potřeby, proto jsme například po několika týdnech začali vypomáhat i s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Většinu našich dodávek tvořily trvanlivé potraviny, ale i nepotravinové zboží, tzv. „non-food items“- například spacáky, ložní prádlo, hygienické potřeby a jiné. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.


VAŠE POMOC JE STÁLE POTŘEBA

Lidé na Ukrajině sužuje náročné zimní období, kdy se humanitární situace stává kritickou. Tisíce domů byly válkou zničeny a neposkytují dostatečnou ochranu před mrazem. V důsledku útoků na infrastrukturu země se miliony lidí ocitají bez elektřiny, tedy i světla, vytápění či vody. Na tuto situaci reagujeme tím, že:

  • pomáháme s opravami domů zničených válkou (nová okna, dveře, topení, střechy, izolace); 
  • zabezpečujeme teplé oblečení, matrace, termo deky, teplé jídlo;
  • zajišťujeme přístup k pitné vodě;
  • podporujeme kolektivní centra, která ubytovávají vnitřní uprchlíky. 
Pro nejnovější zprávy o pomoci sledujte náš Facebook, Instagram a LinkedIn.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Všechno nejlepší k narozeninám a velkou pusu.

Martina Matějíčková
2 000 Kč

Dobrý den, krásný nápad! Přeji Vám vše nejlepší k narozeninám!

Marcela
55 Kč

Přeji krásné narozeniny, hlavně pevné zdraví a pohodu!

Dana Průšková
555 Kč

Ahoj Honzo, je to skvělý nápad a moc hezky jsi to napsal.
Přeji ti všechno nejlepší a plno dalších let v míru a svobodě.

Soňa Procházková

Všechno nejlepší a hodně zdravíčka.

Terka

Tomáš

Tomáš Kolář
10 000 Kč

Můj narozeninový vklad.
Kdo se přidá?

Jan Matějíček
5 555 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ADRA, o.p.s., projekt: SOS ADRA: Pomoc Ukrajině