Tomáš Zunt: Dárcovská výzva pro projekt OSOBNÍ ASISTENCE USNADŇUJE ŽIVOT DĚTEM I SENIORŮM

POMŮŽETE SLOŽIT NOVÉ AUTO PRO OSOBNÍ ASISTENCI?

vybíráme od 11.4.2022
87 650 Kč
vybráno 125 % z 70 000 Kč

přispělo

40 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Osobní asistence pomáhá již 14 let desítkám seniorů i dospělým a dětem se zdravotním postižením. Ti mohou díky asistenci přes svá omezení či nemoci zůstávat v domácím prostředí,… Zájemců o Osobní asistenci stále přibývá. Bez dalšího auta však Osobní asistence nemůže přijímat další klienty. POMŮŽETE NÁM AUTO SLOŽIT?  
Asistence má sedm automobilů a částečně využívá ještě další dva, i to je ale málo: nezbytně potřebuje další, které stojí 310 tisíc Kč. Část financí máme (60 tisíc např. přispěje místní Rotary Klub, 26 tisíc již přispěl Konibar Kájov), část zajistíme od nadací a firem, které nás podporují, 70 tisíc korun i tak ještě chybí.
Když rozkliknete v dárcovském formuláři částku, zobrazí se vám, na co z auta přispějete. Za každý dar děkujeme!
Automobily Osobní asistence slouží k dojezdům za klienty i jejich převozu, například k lékaři či do rehabilitačního centra. 

Asistence pomáhá lidem s Alzheimerovou, Parkinsonovou chorobou, s dětskou mozkovou obrnou, autismem, nádorovými onemocněními,... stará se o lidi s tělesným i mentálním postižením. A to po celém regionu Českokrumlovska a Kaplicka.

Díky služebním automobilům se asistence dostává i za lidmi v odlehlých částech regionů, kde jiná doprava není možná.


Více o Osobní asistenci třeba zde.

P.S.
Auto, věříme, koupíme nejpozději v létě 2022, aby začalo co nejdříve sloužit klientům. Naši dárci si mohou dar uplatnit k daňovému zvýhodnění. Dárce samozřejmě nemine pozvání na naši Snídani v trávě, která se uskuteční tradičně v zahradách českokrumlovského Pivovaru na sklonku léta.

Za každý dar i sdílení výzvy děkujeme!

Děkujeme! 
Auto, které společně skládáme pro Osobní asistenci je za prvních 7 dnů složené!  S úctou děkujeme!

Tím to ale nemusí končit!
Provoz auta stojí další hromadu peněz, jen dosavadní provoz aut Osobní asistence stojí nejméně 0,5 milionu Kč/rok (benzín, pojištění, servis,…). A tak skládáme dál. Výzva je otevřená do 18. 5. 2022. 
Každá koruna navíc bude pro naše klienty darem, i ona napomůže tomu, aby se za nimi asistence opět více přiblížila.

Za jakoukoli podporu či sdílení výzvy děkujeme! 

1. týden výzvy = 95% 

Během prvního týdne jste přispěli na nové auto pro Osobní asistenci téměř 67 tisíc Kč, což je 95% z cílové částky! Automobil už vypadá docela dobře. Jste skvělí! Děkujeme!

3. den výzvy = 75% 

Třetí den výzvy a díky 21 dárcům je vybráno již 75% z cílové částky. Automobil pro osobní asistenci nabývá čím dál lepší podoby. DĚKUJEME!

S vámi auto poskládáme!

Jste naprosto úžasní! Za jeden den trvání dárcovské výzvy jste přispěli částkou více než 26 tisíc korun! Tj. 38% z cílové chybějící částky na pořízení auta pro Osobní asistenci. Jeden z dárců věnoval motor v hodnotě 20 tisíc! Moc ti, milá dárkyně, děkujeme! Děkujeme i všem ostatním za dary nebo sdílení výzvy!   
Jestliže ještě ráno vypadalo nové auto pro Osobní asistenci nějak jako to v levé části obrázku, teď již nabývá pravé, daleko lepší podoby...   

Založení výzvy

ICOS Český Krumlov, o.p.s.
Seniorům, dětem (od 1 roku věku) i dospělým se zdravotním postižením pomáháme žít co možná nejběžnějším způsobem života. V domácnosti, ve školách - všude, kde je potřeba. OSOBNÍ ASISTENCE umožňuje mnoha starším lidem i dětem zůstávat doma, aniž by museli využívat ústavního zařízení, dětem s postižením usnadňuje pobyt ve školách, školkách, …
Tým osobních asistentek pravidelně pomáhá téměř šesti desítkám dětí i dospělým se zdravotním postižením a seniorům se sníženou soběstačností. Každý rok zajistíme na 10tisíc hodin přímé péče v příhraničních regionech jižních Čech. Někomu každý den, jinému třeba jen hodinu týdně.  Počet zájemců o službu však permanentně roste.

Staráme se o klienty například s dětskou mozkovou obrnou, Alzheimerovou, Parkinsonovou chorobou, autismem či roztroušenou sklerózou. Našim nejmladším svěřencům je pár let, těm starším i ke stovce let.          
 

Díky služebním automobilům se dostáváme za klienty i v odlehlých částech regionů, díky speciálním úpravám můžeme zajišťovat i převoz imobilních klientů.
Ročně co do počtu kilometrů objedou naše vozy za klienty a s klienty několikrát zeměkouli, přestože se většinou pohybují jen ve dvou regionech.

Vzhledem ke stárnutí populace poptávka po Osobní asistenci stále roste.

Kolik to stojí?  Téměř 7 milionů korun ročně. Ze zákona jde o sociální službu částečně hrazenou, klienti tak část nákladů hradí ze státního příspěvku na péči. Díky tomu máme každoroční příjem něco přes 1 mil. Kč. Zbytek pak stačí:) zajistit a složit za podpory dotací od státu, kraje, měst a darů nadací, firem a lidí ochotných darovat druhým.

Za každý dar děkujeme. Pomůže druhým.

 
Z reakcí na naši Osobní asistenci: 
„Jsem tělesně postižený od 1 roku života, snažil jsem se s tím poprat a zvládnout vše sám. Bohužel s přibývajícím věkem [ …] se můj zdravotní stav zhoršil. [ …] Po propuštění z nemocnice využívám vaše služby – koupání, oblékání a další pomoc. Děkuji vám za vaši péči, připadám si jako v nebi. Díky vaší asistenci se problém vyřešil, už nejsem ve stresu a vždy se těším na popovídání!“ Josef, 62 let

"Se službou Osobní asistence jsme velmi spokojeni. Asistentky učí Matěje základním potřebám a zároveň si s ním hrají a malují. Mají příznivý vliv na mého syna. Z každé návštěvy je nadšen. A zároveň i já můžu využít čas pro sebe,“ maminka Matěje, za nímž dojíždíme od roku 2017 (Matěj má specifické kombinované postižení: Syndrom Dravetové, ADHD a autistické rysy. S nemocí se pojí epileptické záchvaty, Matěj tedy musí být neustále pod dohledem). 

Osobní asistenci provozuje obecně prospěšná společnost ICOS Český Krumlov od roku 2008. ICOS je mj. držitelem prestižního ocenění Neziskovka roku 2016 - 2. místo v kategorii střední neziskovka. V roce 2020 pak ICOS získal (také 2. místo) v ceně hejtmanky Jihoč. kraje za společenskou odpovědnost. Na sklonku roku 2021 obdržel ICOS prestižní ocenění Značka spolehlivosti a může se tak pyšnit titulem Prověřená veřejně prospěšná organizace. Více třeba zde.icos.krumlov.czP.S. Podpořit Osobní asistenci, respektive nákup potřebného automobilu pro Osobní asistenci se rozhodlo devět kolegyň, které v měsíci listopad 2017 až březen 2018 slavily narozeniny. Nechtěly dárky, chtěly koupit Osobní asistenci auto. Narozeninovou výzvu včetně neodolatelného videa najdete ZDE.  Díky vám, dárcům jsme mohli pořídit další nezbytné automobily i v následujících letech. Děkujeme! 
Další dárcovské výzvy na osobní asistenci jsou uvedeny níže.Budeme si pujcovat 😁

Petra Štiková
1 100 Kč

Ať auto slouží!!!
Pavel Fučík

Pavel Fučík
3 800 Kč

Bude stačit tahle částka na pneumatiku :-)

Hana Čadová
1 900 Kč

Děláte to dobře ICOSáci :)

Roman Zaiml

ICOS jede! Jste skvělí.

Daniela Jíchová
1 000 Kč

Přeji, ať auto dobře slouží :))

Alena Velková
1 100 Kč

Držím Vám palce !

Jan Berka
7 000 Kč

Další kousek do skládačky :) Díky za to, co děláte.

Dárce

Špuláci z Úhořilky přejí tisíce bezpečných kilometrů bez nehod, které vás přiblíží k vašemu poslání :-)

Michal Špulák

Ať se to povede!

Dárce
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ICOS Český Krumlov, o.p.s., projekt: OSOBNÍ ASISTENCE USNADŇUJE ŽIVOT DĚTEM I SENIORŮM