ICOS Český Krumlov, o.p.s.


Lidé s postižením Senioři

OSOBNÍ ASISTENCE USNADŇUJE ŽIVOT DĚTEM I SENIORŮM

Dětem (od 1 roku věku) se zdravotním postižením i seniorům pomáháme žít co možná nejběžnějším způsobem života. Ve školách, v domácnosti - všude, kde je potřeba. OSOBNÍ ASISTENCE umožňuje mnoha starším lidem i dětem zůstávat doma, aniž by museli využívat ústavního zařízení, dětem s postižením usnadňuje pobyt ve školách, školkách, …

vybíráme od 24.11.2017

Osobní asistence - pomoc tam, kde je potřeba

Darovat radost se vyplatí! Například 350 Kč = 1 hodina poskytnuté asistence včetně cestovného a všech nákladů.
76 199 Kč

přispělo

80 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Tým osobních asistentek pravidelně pomáhá čtyřem desítkám dětí i dospělým se zdravotním postižením a seniorům se sníženou soběstačností. Každý rok zajistíme na 10tisíc hodin přímé péče v příhraničních regionech jižních Čech. Někomu každý den, jinému třeba jen hodinu týdně. 

Staráme se o klienty například s dětskou mozkovou obrnou, Alzheimerovou, Parkinsonovou chorobou, autismem či roztroušenou sklerózou. Našim nejmladším svěřencům je pár let, těm starším i ke stovce let.          
 

Díky služebním automobilům se dostáváme za klienty i v odlehlých částech regionů, díky speciálním úpravám (el. přesedacímu zařízení) můžeme zajišťovat i převoz imobilních klientů.
Jen za pár let co do počtu kilometrů objedou naše vozy za klienty a s klienty zeměkouli, přestože se většinou pohybují jen ve dvou regionech.

Kolik to stojí? Téměř 4 miliony korun ročně. Ze zákona jde o sociální službu částečně hrazenou, klienti tak část nákladů hradí ze státního příspěvku na péči. Díky tomu máme každoroční příjem cca 900 tisíc. Cirka 3 miliony Kč pak stačí:) zajistit a složit za podpory dotací od státu, kraje, měst a darů nadací, firem a lidí.

Za každý dar děkujeme. Pomůže druhým. 

Osobní asistenci provozuje obecně prospěšná společnost ICOS Český Krumlov od roku 2008. ICOS je mj. držitelem prestižního ocenění Neziskovka roku 2016 - 2. místo v kategorii střední neziskovka.

icos.krumlov.czP.S. Podpořit Osobní asistenci, respektive nákup potřebného automobilu pro Osobní asistenci se rozhodlo devět kolegyň, které v měsíci listopad 2017 až březen 2018 slaví narozeniny. Nechtějí dárky, chtějí koupit Osobní asistenci auto. Narozeninovou výzvu včetně neodolatelného videa najdete ZDE.  
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu