OBR spolek občanů Olšan a Brandýska: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Brandýsek Pro Ukrajinu

vybíráme od 4.3.2022
28 000 Kč
vybráno 28 % z 100 000 Kč

přispělo

21 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jakožto občané země, která v historii zažila několikrát okupaci a uzurpování moci jinými národy, nemůžeme zůstat nečinně sedět. Touto vyzvou chceme pomoci Ukrajině a jejím občanům v boji proti diktátorskému režimu, který se ji snaží zničit. Přijďte i vy s námi podpořit Ukrajince v jejich boji proti zlovůli Putina a jeho posluhovačů. Bojují za svojí zemi, za demokracii a za nás všechny.

V současné tragické situaci věříme v sílu solidarity kolem nás. Na podporu Ukrajiny mobilizujeme Brandýsek a okolí, spolupracujeme s obcí, školou, dobrovolnými hasiči, Klubem Vojenské Historie a mnoha dobrovolníky a podporovateli, kterým není lhostejné, co se děje. Pořádáme koncert, jehož součástí je i zviditelnění této výzvy. Budeme rádi za co možná největší účast, ale pokud nebudete moci přijít, můžete nás v našem snažení podpořit i šířením a sdílením této události. Začali jsme s myšlenkou, a během deseti dní se povedlo vše uskutečnit, což je nesmírně naplňující, jelikož to ukazuje obrovskou vůli pomoci a neskutečnou míru solidarity, kterou v sobě máme. Přijďte nás podpořit v pátek 11.3. v 17.00 před důl Michael v Brandýsku. Ukažme, že Brandýsek Pro Ukrajinu dokáže spojit všechny se společným cílem pomáhat.
POST BELLUM
Od 24. února čelí Ukrajina bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. S pohnutím jsme sledovali a sledujeme nadále odhodlání našich přátel bránit svou vlast. Proto jsme spustili sbírku, ve které můžete přispět i Vy. Za Vaše dary nakupujeme vybavení, které zachraňuje životy a zvyšuje bezpečnost obránců Ukrajiny. Zejména zdravotnický materiál, neprůstřelné vesty, balistické přilby, rukavice, spacáky, stany, vysílačky, baterie, průzkumné drony, termovize a potraviny. Díky našim ukrajinským partnerům víme, jaký materiál obráncům schází, v jakém množství a kde je ho nejvíc zapotřebí. Finanční prostředky využíváme rovněž ke zlepšení zdravotní péče dětem a lidem postiženým invazí ruské armády.
Ukrajina čelí bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. Tato země má právo na územní celistvost a svobodné rozhodnutí o vlastním směřování! S hlubokým pohnutím sledujeme odhodlání našich přátel bránit svoji vlast. Vidíme jejich nasazení, touhu po svobodě, vzdor proti agresi z Ruska. Děláme vše pro to, aby se naše pomoc dostala na Ukrajinu co nejrychleji. Na logistice a distribuci materiálu spolupracujeme s ukrajinskými partnery, kteří přesně ví, kde je vybavení nejvíce třeba.  Není bohužel v našich možnostech poskytovat materiál jednotlivcům nebo skupinám.

Nemusíme pasivně přihlížet bezpráví páchanému na společnosti, která čelí agresi svého souseda jen proto, že se rozhodla sdílet s námi hodnoty svobody a demokracie. Prosím přispějte. Tisíce vest a helem od nás již ochraňují konkrétní lidi na Ukrajině. Mnoho tun zdravotního materiálu zachraňuje životy. Ukrajinští hrdinové ale potřebují mnohem víc, aby v obraně své země obstáli.

 


Sbírku můžete podpořit také platbou přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100
(pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ 7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX).
Kontakt: dary@pametnaroda.cz


Nezisková organizace Post Bellum, správce projektu Paměť národa, na konci roku 2019 založila ve Lvově pobočku. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Těsně před vypuknutím konfliktu kolegové prosili o pomoc pro ukrajinskou nadaci Come Back Alive, která vybavuje obránce ukrajinských hranic ochrannými prostředky. Česká Paměť národa se rozhodla oslovit své podporovatele a vybrané peníze poslat této ukrajinské nadaci. Během dvou dní konfliktu se nadace musela z Kyjeva evakuovat a poslala naléhavý vzkaz, že není již schopna nakupovat a distribuovat tolik potřebné neprostřelné vesty, helmy, optiku a prosí českou organizaci Post Bellum, aby se toho podle svých možností chopila. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu.

Děkujeme za Vaši podporu!

Ukrajina v tom neni sama!

Elizabeth Kozáková
1 938 Kč

Symbolická částka - 1938 Kč - reprezentuje rok v dějinách, kdy náš národ dostal rànu. Podpořme ty, kteří nyní bojují i za nás

OBR spolek občanů Olšan a Brandýska
1 938 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa