Martin Kopáček: campaign for project Podpora obětem konfliktu na Ukrajině

Make bikes not war, Spirit for Ukraine!

we started on 2022-03-01
€1,651
raised 105 % out of  €1,578

supported by

43 people
This campaign is already closed. Thank you!
We wanted to raise money for our workshop, but in the end it doesn't work out for us and we raise to Ukraine. For every ten thousand Czech crowns that you donate through this call to the Diocesan Charity of Ostrava-Opava, we will build one bicycle for Ukrainian children in our country together with children from socially disadvantaged backgrounds. So far, we are counting on four bikes, so we have set a goal for the call to select 40,000. Will you surprise us?
Spirit of street began as a project to build a retro e-bike. The idea has developed and at the moment we are preparing to start a social enterprise. A workshop that will produce bicycles and e-bikes and will employ young people from excluded areas of Ostrava. We are cooperating with the S.T.O.P. , a non-profit organization providing out-of-school education for children from problem areas, and together we are launching the KoloSTOP project and launching this call.

More about our project: http://spiritofstreet.com/
Diecézní charita ostravsko-opavská
Na východní Ukrajině se opět bojuje a umírají lidé. Náhlý nárůst bojů uvěznil tisíce civilistů a zničil životně důležitou infrastrukturu. Krize se zvětšuje a ohrožuje další tisíce lidí. S každým uplynulým dnem se zvyšuje riziko, že více lidí umrzne, nebo zahyne při výbuchu minometného granátu. Mnoho lidí je proto v současné době evakuováno z Avdijivky a dalších míst bojové linie na východní Ukrajině.
Na Ukrajině probíhá mediálně známý konflikt, který má za následek smrt mnoha tisíců lidí, desetitisíce raněných a přes 2 milióny uprchlíků z oblasti bojů v Donbasu a také z Krymu. Velmi podstatně se také zhoršila ekonomická situace a životní úroveň obyvatel Ukrajiny.

Pomoc Ukrajině Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské mimo naše dlouhodobé rozvojové projekty probíhá zejména ve spolupráci s ukrajinskými partnery.

Ať vám to šlape!

Linda Štěpánová
CZK 1,000

Děkujeme :-)

Diecézní charita ostravsko-opavská

Nechť dají modrožlutá kola dětem křídla, aby mohly zažívat pocit svobody a vám vítr do plachet, abyste mohli pokračovat v tom co děláte <3

Martina Jenčková
CZK 1,000

S úctou k vám všem, kteří nejste k osudům jiných lidí lhostejní.

karin janíková

Slava Ukraini!

Aurélien Sérandour
CZK 500