Martin Kopáček: Dárcovská výzva pro projekt Podpora obětem konfliktu na Ukrajině

Make bikes not war, Spirit for Ukraine!

vybíráme od 1.3.2022
41 850 Kč
vybráno 105 % z 40 000 Kč

přispělo

43 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Chtěli jsme vybírat na naši dílnu, ale nakonec nám to nedá a vybíráme na Ukrajinu. Za každých deset tisíc, které darujete skrze tuto výzvu Diecézní charitě Ostravsko-Opavské, postavíme spolu s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí jedno kolo pro ukrajinské děti u nás. Zatím počítáme se čtyřmi koly, takže jsme nastavili cíl výzvy vybrat 40 tisíc. Překvapíte nás?
Spirit of street začal jako projekt stavby retro elektrokola. Myšlenka se rozvinula a v tuto chvíli připravujeme rozjezd sociálního podniku. Dílny, která bude vyrábět kola a elektrokola a budou v ní pracovat mladí lidé z vyloučených oblastí Ostravy. Spolupracujeme s organizací S.T.O.P. a společně startujeme projekt KoloSTOP a v jeho rámci spouštíme tuto výzvu. 

Vice o naše projektu: http://spiritofstreet.com/

Diecézní charita ostravsko-opavská
Na východní Ukrajině se opět bojuje a umírají lidé. Náhlý nárůst bojů uvěznil tisíce civilistů a zničil životně důležitou infrastrukturu. Krize se zvětšuje a ohrožuje další tisíce lidí. S každým uplynulým dnem se zvyšuje riziko, že více lidí umrzne, nebo zahyne při výbuchu minometného granátu. Mnoho lidí je proto v současné době evakuováno z Avdijivky a dalších míst bojové linie na východní Ukrajině.
Na Ukrajině probíhá mediálně známý konflikt, který má za následek smrt mnoha tisíců lidí, desetitisíce raněných a přes 2 milióny uprchlíků z oblasti bojů v Donbasu a také z Krymu. Velmi podstatně se také zhoršila ekonomická situace a životní úroveň obyvatel Ukrajiny.

Pomoc Ukrajině Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské mimo naše dlouhodobé rozvojové projekty probíhá zejména ve spolupráci s ukrajinskými partnery.

Ať vám to šlape!

Linda Štěpánová
1 000 Kč

Děkujeme :-)

Diecézní charita ostravsko-opavská

Nechť dají modrožlutá kola dětem křídla, aby mohly zažívat pocit svobody a vám vítr do plachet, abyste mohli pokračovat v tom co děláte <3

Martina Jenčková
1 000 Kč

S úctou k vám všem, kteří nejste k osudům jiných lidí lhostejní.

karin janíková

Slava Ukraini!

Aurélien Sérandour
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Diecézní charita ostravsko-opavská, projekt: Podpora obětem konfliktu na Ukrajině