Ladislav Karpianus: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Krotitelé stojí za Ukrajinou

vybíráme od 27.2.2022
125 900 Kč
vybráno 252 % z 50 000 Kč

přispělo

68 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Snažíme se alespoň svou troškou pomoci neskutečně odvážným lidem na Ukrajině, bojující za svobodu a nezávislost proti Putinovské mašinérii. Podpořte Ukrajinu s námi, výtěžek půjde na obrannou a humanitární pomoc!
Celou dobu jsme se jako Krotitelů draků snažili být apolitičtí. Vyhýbali jsme se proto oficiálním komentářům k aktuálnímu dění v ČR nebo zahraničí, jelikož nám je jasné, že většina našich diváků si k nám jde především odpočinout a vypnout. Jenže to, co se právě děje na Ukrajině, už dál ignorovat nejde. A my, všichni, kdo stojí za Krotiteli draků, bychom rádi pomohli alespoň z části lidem na Ukrajině. Peníze půjdou přes tuto dárcovskou výzvu přes Paměť národa na léky, ochranné materiály (helmy, neprůstřelné vesty atd.) a další věci vyjma zbraní na pomoc obrany Ukrajiny.
POST BELLUM
Od 24. února čelí Ukrajina bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. S pohnutím jsme sledovali a sledujeme nadále odhodlání našich přátel bránit svou vlast. Proto jsme spustili sbírku, ve které můžete přispět i Vy. Za Vaše dary nakupujeme vybavení, které zachraňuje životy a zvyšuje bezpečnost obránců Ukrajiny. Zejména zdravotnický materiál, neprůstřelné vesty, balistické přilby, rukavice, spacáky, stany, vysílačky, baterie, průzkumné drony, termovize a potraviny. Díky našim ukrajinským partnerům víme, jaký materiál obráncům schází, v jakém množství a kde je ho nejvíc zapotřebí. Finanční prostředky využíváme rovněž ke zlepšení zdravotní péče dětem a lidem postiženým invazí ruské armády.
Ukrajina čelí bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. Tato země má právo na územní celistvost a svobodné rozhodnutí o vlastním směřování! S hlubokým pohnutím sledujeme odhodlání našich přátel bránit svoji vlast. Vidíme jejich nasazení, touhu po svobodě, vzdor proti agresi z Ruska. Děláme vše pro to, aby se naše pomoc dostala na Ukrajinu co nejrychleji. Na logistice a distribuci materiálu spolupracujeme s ukrajinskými partnery, kteří přesně ví, kde je vybavení nejvíce třeba.  Není bohužel v našich možnostech poskytovat materiál jednotlivcům nebo skupinám.

Nemusíme pasivně přihlížet bezpráví páchanému na společnosti, která čelí agresi svého souseda jen proto, že se rozhodla sdílet s námi hodnoty svobody a demokracie. Prosím přispějte. Tisíce vest a helem od nás již ochraňují konkrétní lidi na Ukrajině. Mnoho tun zdravotního materiálu zachraňuje životy. Ukrajinští hrdinové ale potřebují mnohem víc, aby v obraně své země obstáli.

 


Sbírku můžete podpořit také platbou přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100
(pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ 7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX).
Kontakt: dary@pametnaroda.cz


Nezisková organizace Post Bellum, správce projektu Paměť národa, na konci roku 2019 založila ve Lvově pobočku. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Těsně před vypuknutím konfliktu kolegové prosili o pomoc pro ukrajinskou nadaci Come Back Alive, která vybavuje obránce ukrajinských hranic ochrannými prostředky. Česká Paměť národa se rozhodla oslovit své podporovatele a vybrané peníze poslat této ukrajinské nadaci. Během dvou dní konfliktu se nadace musela z Kyjeva evakuovat a poslala naléhavý vzkaz, že není již schopna nakupovat a distribuovat tolik potřebné neprostřelné vesty, helmy, optiku a prosí českou organizaci Post Bellum, aby se toho podle svých možností chopila. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu.

Děkujeme za Vaši podporu!

Slava Ukraini!

Matyáš Valenta
20 000 Kč

Ukrajina

Růžena Zvelebilová
1 000 Kč

pravda a laska zvitezi nad lzi a nenavisti

V S

Dík všem, kdo nepřispívají jen finančně, ale vydají se sami i do terénu. Finanční pomoc je to nejmenší

Linda Lopatková

Díky že pomáháte!

Filip Kadlec
1 000 Kč

Jsem na Tebe pyšný, synu!!
Sláva Ukrajině!
Táta

Ladislav Konečný
2 022 Kč

<3

JanekSheppix
1 000 Kč

Držte se...

Michal Burian
1 000 Kč

.

Mortife
1 000 Kč

Díky že pomáháte

Roman Marek
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa