Ladislav Karpianus: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Krotitelé stojí za Ukrajinou

vybíráme od 27.2.2022
125 900 Kč
vybráno 252 % z 50 000 Kč

přispělo

68 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Snažíme se alespoň svou troškou pomoci neskutečně odvážným lidem na Ukrajině, bojující za svobodu a nezávislost proti Putinovské mašinérii. Podpořte Ukrajinu s námi, výtěžek půjde na obrannou a humanitární pomoc!
Celou dobu jsme se jako Krotitelů draků snažili být apolitičtí. Vyhýbali jsme se proto oficiálním komentářům k aktuálnímu dění v ČR nebo zahraničí, jelikož nám je jasné, že většina našich diváků si k nám jde především odpočinout a vypnout. Jenže to, co se právě děje na Ukrajině, už dál ignorovat nejde. A my, všichni, kdo stojí za Krotiteli draků, bychom rádi pomohli alespoň z části lidem na Ukrajině. Peníze půjdou přes tuto dárcovskou výzvu přes Paměť národa na léky, ochranné materiály (helmy, neprůstřelné vesty atd.) a další věci vyjma zbraní na pomoc obrany Ukrajiny.
POST BELLUM
Ukrajina krvácí. Nemusíme jen pasivně přihlížet bezpráví a agresi, kterým čelí naši přátelé proto, že se rozhodli s námi sdílet hodnoty svobody a demokracie. Už rok a půl nakupujeme ochranný a zdravotnický materiál a děláme vše pro to, aby se dostal na Ukrajinu co nejrychleji a na místa, kde je nejvíce třeba. Tisíce vest a helem od nás využívají obránci v první linii, mnoho tun zdravotnického materiálu zachraňuje životy. Dodali jsme také hasičské a sanitní vozy, generátory, drony nebo optická zařízení. Ještě není konec: Ukrajinští hrdinové bojují a stále potřebují materiál, aby v obraně své země obstáli. Prosíme, vytrvejme i my. K pomoci nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

 


To důležité se v žádné době nemění. Ať už jsou to příběhy z doby, kdy jsme sami čelili válce a totalitě, nebo ty, které se aktuálně odehrávají jen pár set kilometrů od nás. Spojuje je touha po svobodě, bezpečí a domově. K pomoci ostatním nás zavazuje naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století.

V neziskové organizaci Post Bellum jsme v roce 2O19 založili pobočku ve Lvově s cílem natáčet vzpomínky pamětníků pro archiv Paměť národa. Kolegové na Ukrajině zaznamenali desítky příběhů především z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů. Po vypuknutí konfliktu nás požádali o pomoc. Nešlo odmítnout. Díky Vaší podpoře jsme již obráncům Ukrajiny doručili tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu a pozorovací optiku, v neposlední řadě i plně vybavené sanitní a hasičské vozy. Díky tomu se prokazatelně podařilo zachránit desítky lidských životů. Všechny zaslané prostředky jsou nesmrtícího charakteru. Potřebný materiál a jeho charakteristiku konzultujeme přímo s odborníky z Armády České republiky. Příjemci naší pomoci jsou především bojovníci v první linii, příslušníci speciálních sil. Pomoc realizujeme prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. Zástupci české ambasády v Kyjevě pak na místě dohlížejí na správné využití a rozmístění materiálu potřebným.
Měsíc únor se nesmazatelně zapsal do paměti všech lidí na Ukrajině. Protože nikomu z nás není osud této země lhostejný, rozhodli jsme se spolu s organizacemi Člověk v tísni, Milion chvilek pro demokracii a Evropský kongres Ukrajinců uspořádat shromáždění k 2. výročí války. Chceme vzkázat Ukrajincům: „Jsme s vámi. Je to i náš boj a také boj o naši budoucnost." Přidejte se také a nenechte si ujít shromáždění v sobotu 24. února 2024 od 16 do 17 hodin na Staroměstském náměstí, kde mimo jiné vystoupí prezident ČR Petr Pavel a další zajímaví hosté.


Pokud chcete přispět vyšší částkou, můžete peníze poslat přímo na sbírkový účet: 123-6318620207/0100 (pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ7601000001236318620207, BIC / SWIFT kód: KOMBCZPPXXX). Kontakt pro přípravu darovací smlouvy: dary@pametnaroda.cz

Děkujeme za Vaši podporu! 

Slava Ukraini!

Matyáš Valenta
20 000 Kč

Ukrajina

Růžena Zvelebilová
1 000 Kč

pravda a laska zvitezi nad lzi a nenavisti

V S

Dík všem, kdo nepřispívají jen finančně, ale vydají se sami i do terénu. Finanční pomoc je to nejmenší

Linda Lopatková

Díky že pomáháte!

Filip Kadlec
1 000 Kč

Jsem na Tebe pyšný, synu!!
Sláva Ukrajině!
Táta

Ladislav Konečný
2 022 Kč

<3

JanekSheppix
1 000 Kč

Držte se...

Michal Burian
1 000 Kč

.

Mortife
1 000 Kč

Díky že pomáháte

Roman Marek
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
POST BELLUM, projekt: Pomozte Ukrajině s Pamětí národa