SILOU HLASU, z.s.: Dárcovská výzva pro projekt SILOU HLASU

Vybavení a zajištění bytu, který bude pomáhat hendikepovaným

vybíráme od 15.11.2021
31 711 Kč
vybráno 4 % z 750 000 Kč

zbývá

41 dní

přispělo

20 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
 Jsme spolek SILOU HLASU, který vznikl před 5 lety, aby pomáhal těžce tělesně postiženým lidem tím, že je naučí ovládat počítač hlasem. Tímto zaměřením jsme stále jediný spolek ČR a za dobu naší existence jsme pomohli více jak 40 lidem z různých krajů ČR. Naši klienti pomocí počítače ovládaného hlasem získají samostatnost, svobodu, soukromí, životní náplň a také mohou získat pracovní uplatnění, pokud jim to jejich zdravotní stav umožní. Abychom našim klientům umožnili býti ještě více samostatnými, napadlo nás zabývat se ovládáním domácnosti hlasem. Spojili jsme síly s firmou Inovura s.r.o., kteří pro naše klienty přišli na způsoby, jak ovládat např. světla, rolety, ventilačku, televizi a dveře. V tuto chvíli přemýšlíme nad dalšími věcmi, které by bylo možné takto ovládat. Abychom mohli zájemcům naše služby představit, rozhodli jsme se vytvořit ukázkový byt v Praze, do kterého by se zájemci mohli přijít podívat a vyzkoušet si vše, co by jim mohlo pomoci. Na vybavení tohoto unikátního bytu sháníme finanční prostředky, aby bylo možné, co nejdříve přivítat nové zájemce. Získané finanční prostředky použijeme také na zajištění chodu ukázkového bytu a čas věnovaný našim klientům. 
 Pomůžeme osobám s těžkým tělesným postižením, kteří mají problémy s jemnou motorikou horních končetin. Našimi klienty jsou lidé s vrozeným onemocněním, ale také lidé po úrazech, kteří ze dne na den zůstali závislí na pomoci druhé osoby. Pomáháme také klientům, kteří mají zachovalou hybnost horních končetin, ale následkem jejich onemocnění se citlivost rukou zhoršuje a oni se tak připravují na dobu, kdy nebudou moci samovolně ruce ovládat.  
SILOU HLASU, z.s.
Cílem projektu je výuka ovládání počítače hlasem pro osoby s těžkým tělesným postižením.
Cílem a smyslem projektu SILOU HLASU je naučit osoby s těžkým tělesným postižením (může se jednat o vrozené postižení i postižením následkem úrazu) ovládat komplexně počítač hlasem a také hlasem psát texty. Po absolvování tohoto kurzu účastníci získají opět pocit samostatnosti a především soukromí při práci na počítači, což je psychicky pozvedne. Díky tomu budou mít  životní náplň a mohou si také najít zaměstnání, s čímž jim můžeme také pomoci. pokud  by klientovi nevyhovovalohlasové ovládání, můžeme mu pomoci najít vhodnější ovládání, které bude více vyhovovat jeho zdravotnímu stavu. Může se jednat o ovládání pohybem hlavy, očima, pusou a dalšími způsoby. Dejte našemu hlasu hlas a umožněte lidem trpícím nedostatkem soukromí opět získat samostatnost... aspoň částečnou.

Ať se dílo daří!

Miriam a Jakub z Učitelnice
5 000 Kč

Posilam aspon kapku a drzim palce!

Dárce
300 Kč

Držíme palce, ať to vyjde!

T+S+P+J

Pro dobrou noc

Matej Tesařík
5 000 Kč

❤️

Katerina Brazdova
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
SILOU HLASU, z.s., projekt: SILOU HLASU