Martina Flídrová: Dárcovská výzva pro projekt Klub přátel Auto*Matu

Údržba stezek nám nedá spát: Přispějete na cyklopluh?

vybíráme od 15.10.2021
45 770 Kč
vybráno 83 % z 55 000 Kč

přispělo

59 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Chtěli byste na kole jezdit po celý rok, ale v zimě a začátkem jara vám brání nesjízdná infrastruktura? Rozhodli jsme nečekat na to, až sníh a listí odklidí ten, kdo to má v popisu práce. O komfortní jízdu se postaráme my sami - spolek AutoMat. Dejte nám peněz jako za malý nákup a my zakoupením sněžného pluhu zajistíme, aby vaše zimní bezmotorová mobilita byla samozřejmostí.
Zima se kvapem blíží. A jako každý rok se řada neudržovaných cyklostezek promění v nesjízdné kluziště. Letos jsme se rozhodli se sněhem na stezkách pomoct. Vyrobíme pluh na elektrokolo a zkusíme část cyklostezek od sněhu uklízet. Potřebujeme však pokrýt náklady na výrobu pluhu. Přispějete?

Není to ale jen sníh, který zhoršuje zimní použitelnost cyklistické infrastruktury. Listí na podzimních cyklostezkách a štěrk a jiný odpad v cyklopruzích koncem zimy a na jaře znesnadňují jízdu na kole  a zvyšují riziko defektů. V dalším kole proto chceme experimentovat s elektrickými kartáči, které by z běžného elektrokola udělaly skutečný čistící stroj. 

Zatímco v Praze některé městské části nakupují - a následně pro údajnou nevyužitelnost prodávají - elektrické čistící stroje za statisíce, úklid cyklostezek a cyklopruhů po zimě vázne. Na bicykl připojený počišťovací nástavec by mohl řešit tento problém se zlomkem běžných nákladů.

Zda se nám podaří vyvinout tento technický zlepšovák, bude záviset na výši vaší finanční podpory. Za vaše dary nakoupíme cyklopluh s elektrickým čistícím nástavcem, který připevníme k elektrokolu Tern GSD, kterým aktuálně disponujeme. Prototyp firmy http://cargobikes.cz/ chceme nechat vylepšit a dotáhnout do snadno provozovatelné podoby, abychom už tuto zimu mohli zkušebně čistit vybrané stezky od čerstvě napadaného sněhu. Chcete-li bližší informace, nechte u svého daru vzkaz a obratem se Vám ozveme.
Auto*Mat
Klub přátel AutoMatu je komunita lidí, kteří si přejí přátelštější ulice, hlubší sousedské vztahy, čistší ovzduší nebo udržitelně plánovanou dopravu, která zohledňuje i chodce a cyklisty.
Klub přátel je pro fungování AutoMatu stěžejní. Právě díky pravidelným finančním darům jeho členů můžeme v dlouhodobě a koncepčně plánovat naši činnost, pružně reagovat na náhlé změny, být nezávislí a denně pracovat na všech našich projektech. Se stabilní základnou dárců – současnými více než sedmi sty členy Klubu – také cítíme mnohem větší legitimitu při vyjednávání s úřady, institucemi a politiky.

AutoMat je nezisková organizace, financovaná převážně z grantových dotací a darů individuálních příznivců. Právě finanční podpora našich dárců v Klubu přátel je pro nás ze všech možných zdrojů tím nejdůležitějším. Posiluje naši nezávislost na úřadech, institucích a politicky motivovaných rozhodnutích. Umožňuje nám denně nezávisle provádět odborně-kritickou práci, lobbovat u politiků a úředníků, vytvářet odborné studie a informovat média a veřejnost o dopravní politice Prahy.

Vidíte to podobně? Přidejte se k nám, darujte pravidelně a staňte se tak členy Klubu přátel AutoMatu!

Právě vaše dary nám zajišťují nezávislost a možnost plánovat naše aktivity koncepčněji a zasáhnout jimi větší část veřejnosti.

Je potreba

Archvader
2 000 Kč

Díky! Vážíme si Vaší podpory.

Auto*Mat

tak ať nám to moc neklouže....na kole

Jan Veselský

Ďakujem za to čo robíte! Nech je Praha bezpečná pre cyklistov!

Marek Hvolka

I v zime by se dalo jezdit na kole...

Cédric Louvel

Děkuju moc!

Dagmar Ultzenová
500 Kč

Doufám, že pluh někde uvidím v akci. Protože to je mega cool.

Martíneček
500 Kč

Ať se vám s projektem daří!

Blanka Collis

Prosím uklízet cyklostezku na Rohanském ostrově! Kateřina

Katerina Benesova
1 000 Kč

Bezva. Pumpičkáři spojme se 😅

Jan Strmiska
500 Kč

Že by konečně začala údržba cyklostezky na Barrandovském mostě? ;)

Neo Moucha
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Auto*Mat, projekt: Klub přátel Auto*Matu