Jana Šídová: Dárcovská výzva pro projekt Cesta domů slaví 20 let, slavte s námi!

Letos narozeniny slavím s Cestou domů.

vybíráme od 5.10.2021
1 040 Kč
vybráno 21 % z 5 000 Kč

přispěli

3 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
O Cestě domů jsem se dozvěděla ve chvíli, kdy mi umíral blízký člověk z rodiny. Bylo to poprvé, kdy jsem se mohla na umírání a jeho podoby podívat z jiné a bližší strany. Najednou tu byla možnost volit a vypadnout ze zajetých kolejí. Doteď mě mrzí, že to nemohlo přijít o něco dříve. O to víc si ale dnes cením "cesťácké odvahy" otevírat témata smrti s patřičnou úctou, respektem..moudrostí, dotýkat se fyzicky i mentálně složitých situací s velkou dávkou lidskosti i profesionality zároveň. 
Cesta domů je mobilní hospic. Už 20 let umožňuje lidem, kteří si to přejí, aby mohli zemřít doma - tam, kde to mají rádi a kde se necítí sami. Podporuje jejich rodiny, aby péči zvládly a aby pro ně čas v závěru života byl naplněný nejen starostmi a vypětím, ale i možností společně se scházet, vzpomínat, loučit se.

Díky za Vaší ochotu a podporu !
Jana
Sbírka poběží od 5. do 22. října
Cesta domů, z.ú.
Oslavte s námi své letošní narozeniny uspořádáním narozeninové sbírky mezi přáteli a kamarády. Místo hmotných dárků tak vaši blízcí přispějí na služby Cesty domů. Radost z oslavy tak budou mít všichni. Podpořte Cestu domů dárkem k narozeninám.
Připomínka 20 let je příležitost k bilancování, zamyšlení, ale i k oslavám, radosti a obdarovávání. Cesta domů roste. Vděčíme za to mnohému a mnohým, ale může se to dít hlavně díky velkorysosti dárců. Ať jsou drobní nebo velcí, přinášejí Cestě domů svobodu a nezávislost. Více jak polovinu rozpočtu Cesty domů totiž tvoří dary od Vás. Děkujeme!

Podpořte Cestu domů jako povzbuzení do dalších 20 let.
Pro Vaši lepší představu, co za Váš dar můžeme například zajistit:
  • 400 Kč -  ochrana pro zdravotníka při péči o covid pozitivního pacienta 
  • 800 Kč -  sada jednorázových pomůcek pro domácí péči o dětského hospicového pacienta 
  • 1 200 Kč -  doprava a montáž polohovací postele u pacienta doma 
  • 2 000 Kč -  jízdné MHD pro celý terénní tým odlehčovacích služeb na jeden měsíc 
  • 3 200 Kč -  dva pohotovostní výjezdy sestry k pacientovi 
  • 8 000 Kč -  práce celé poradny na jeden den (podpora 15 klientů) 
Děkujeme za každou částku a projevenou důvěru. Velmi si jich vážíme!
Již 20 let se Cesta domů snaží, aby lidé, kteří si to přejí, mohli zemřít doma, tam, kde to mají rádi a kde se necítí sami. Podporuje jejich rodiny, aby péči zvládly a aby pro ně čas v závěru života byl naplněný nejen starostmi a vypětím, ale i možností společně se scházet, vzpomínat, loučit se.  Během dvou desetiletí Cesta domů doprovodila téměř 3 500 umírajících. Pokouší se také prosazovat v české společnosti změny v přístupu k umírání, které vedou k lepší informovanosti, zmírnění tabu a k posílení vědomí, že strávený čas s nemocnými a umírajícími mnohdy připomíná nečekaně objevený poklad.


Přeji všechno nejlepší, krásný podzim a hodně radosti.
Marcela

Dárce
300 Kč

Všechno nejlepší.

Eva Svobodová
500 Kč

Milá Jano, přeji ti k narozeninám vše dobré, dost důvodů k radosti a dobré lidi nablízku! Děkuji za tvou narozeninovou výzvu a na její podporu posílám trochu atypickou částku, korunu za každý měsíc dvaceti let, kdy už je Cesta domů na cestě. Ruth

Ruth Šormová
240 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Cesta domů, z.ú., projekt: Cesta domů slaví 20 let, slavte s námi!