Veronika a Tomáš Mandlíkovi: Dárcovská výzva pro projekt Cesta domů slaví 20 let, slavte s námi!

Veronika & Tomáš na Cestu domů

vybíráme od 28.9.2021
20 340 Kč
vybráno 68 % z 30 000 Kč

zbývá

22 dní

přispělo

14 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jako dárek k našim narozeninám bychom si přáli podpořit mobilní domácí hospic CESTA DOMŮ, který stejně jako my slaví letos kulaté výročí! 
Proč zrovna Cesta domů? Už 20 let se snaží měnit pohled na smrt a umírání v domácím prostředí a umožňuje lidem, kteří si to přejí, aby mohli zemřít doma - tam, kde to mají rádi a kde se necítí sami. Podporuje jejich rodiny, aby péči zvládly, poskytuje jim rady, pomoc i potřebnou útěchu. A taky má moc krásné jméno. Cesta Domů je jednoduše Veroničina srdcovka – od vidění znala jedny z jejich zakladatelů a zpovzdálí sledovala její začátky.  A když zjistila, že letos taky slaví kulatiny, byla volba jasná. 
Takže bychom jim rádi spolu s vámi pomohli koupit dvě kvalitnější  sluchátkové soupravy s mikrofonem, které - jak většina z nás po roce komunikace na dálku v lockdownu ví moc dobře -  jsou nedocenitelné při delších hovorech a které stojí dohromady okolo 10 000 Kč. Další vybrané peníze půjdou na speciální švédskou matraci, která zabraňuje vzniku proleženin. A pokud se nám povede se přiblížit nebo dokonce třeba i překročit (!) plánovanou částku - symbolicky vysokou jako naše společná třicítka, tak zbylé peníze bychom rádi věnovali na další potřeby (např. léky tišící bolest), na chod půjčovny pomůcek nebo příspěvek na výjezdy sester. 
 
Děkujeme vám, pokud se rozhodnete udělat nám radost a přispěním jakékoli částky se stanete součástí našeho narozeninového projektu. Pevně doufáme, že my dva zatím pomoc od Cesty domů pro sebe ještě dlouho potřebovat nebudeme a totéž přejem i vám. 😉 Přesto bychom rádi podpořili jejich náročnou, ale nesmírně potřebnou a záslužnou práci a také touto výzvou zvýšili mezi našimi přáteli a známými povědomí o tom, že Cesta domů existuje a jak může potřebným lidem ve vašem okolí pomoci. Konec patří k životu stejně jako jeho střed, který si teď s vděčností užíváme my dva...  Tak na život a na Cestu domů!

krátké video o Cestě domů:  https://www.youtube.com/watch?v=FhA6MTI2aVw 
https://www.cestadomu.cz/ 

    

Cesta domů, z.ú.
Oslavte s námi své letošní narozeniny uspořádáním narozeninové sbírky mezi přáteli a kamarády. Místo hmotných dárků tak vaši blízcí přispějí na služby Cesty domů. Radost z oslavy tak budou mít všichni. Podpořte Cestu domů dárkem k narozeninám.
Připomínka 20 let je příležitost k bilancování, zamyšlení, ale i k oslavám, radosti a obdarovávání. Cesta domů roste. Vděčíme za to mnohému a mnohým, ale může se to dít hlavně díky velkorysosti dárců. Ať jsou drobní nebo velcí, přinášejí Cestě domů svobodu a nezávislost. Více jak polovinu rozpočtu Cesty domů totiž tvoří dary od Vás. Děkujeme!

Podpořte Cestu domů jako povzbuzení do dalších 20 let.
Pro Vaši lepší představu, co za Váš dar můžeme například zajistit:
  • 400 Kč -  ochrana pro zdravotníka při péči o covid pozitivního pacienta 
  • 800 Kč -  sada jednorázových pomůcek pro domácí péči o dětského hospicového pacienta 
  • 1 200 Kč -  doprava a montáž polohovací postele u pacienta doma 
  • 2 000 Kč -  jízdné MHD pro celý terénní tým odlehčovacích služeb na jeden měsíc 
  • 3 200 Kč -  dva pohotovostní výjezdy sestry k pacientovi 
  • 8 000 Kč -  práce celé poradny na jeden den (podpora 15 klientů) 
Děkujeme za každou částku a projevenou důvěru. Velmi si jich vážíme!
Již 20 let se Cesta domů snaží, aby lidé, kteří si to přejí, mohli zemřít doma, tam, kde to mají rádi a kde se necítí sami. Podporuje jejich rodiny, aby péči zvládly a aby pro ně čas v závěru života byl naplněný nejen starostmi a vypětím, ale i možností společně se scházet, vzpomínat, loučit se.  Během dvou desetiletí Cesta domů doprovodila téměř 3 500 umírajících. Pokouší se také prosazovat v české společnosti změny v přístupu k umírání, které vedou k lepší informovanosti, zmírnění tabu a k posílení vědomí, že strávený čas s nemocnými a umírajícími mnohdy připomíná nečekaně objevený poklad.


Díky za vaši iniciativu a dobrý úmysl.

Ivana Humlová
500 Kč

Milá Veroniko, přeji krásnou další společnou cestu s Tvým Tomášem.

Diana Klusáčková

Všechno nejlepšejší!

Martina
500 Kč

Děkuji za vaši podporu! Posílám trochu atypickou částku, korunu za každý měsíc dvaceti let, kdy už je Cesta domů na cestě. Ruth

Ruth Šormová
240 Kč

S radostí podporuji. Žehnám CESTĚ DOMŮ! Vít Dan Kolinger

Vít Kolinger
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Cesta domů, z.ú., projekt: Cesta domů slaví 20 let, slavte s námi!