Anna Kašparová: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Nemocnici Whisper v Ugandě

Sbírka na léčbu dětské tuberkulózy v Ugandě

vybíráme od 4.8.2021
9 099 Kč
vybráno 36 % z 25 000 Kč

přispělo

14 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Charitativní nemocnice Whisler se snaží zpřístupnit a zlepšit zdravotní péči v Ugandě. Pomozte jí překlenout těžké období.
Jmenujeme se Anička a Renča a po společných studiích medicíny jsme se vydaly na další a trochu kratší dobrodružství a to pomáhat do dětské nemocnice v Ugandě.

Bohužel, stejně jako Českou republiku, ani Ugandu covid neminul a způsobuje zdejším lidem mnoho problémů. Naší nemocnice se nejvíce dotkl zákaz pohybu obyvatel, kvůli kterému se k nám nedostanou bohatší pacienti, kteří by si mohli léčbu zaplatit sami a přispět tak na ty s méně majetné.

Jde nám především o vyšetřování a léčbu tuberkulózy u podvyživených dětí, která je zde velmi častá. Proto se u každého dítěte dělá rentgenový snímek plic, ale bohužel v jiné nemocnici, která za něj chce zaplatit. Ve Whisperu zatím rentgen není. Pokud se tuberkulóza prokáže, je třeba několikaměsíční léčba kombinací antituberkulotik, která jsou nyní tězko k sehnání. Bez léčby dětská tuberkulóza podvyživených končí smrtí, nebo závažným postižením.

Proto jsme se rozhodly uspořádat sbírku. Pro našince může jít o cenu jedné návštěvy kavárny nebo kina, tady má částka úpně jinou hodnotu. Pro příklad:

Jeden snímek plic - 240Kč
 Práce zdravotní sestry za den - cca 480Kč
 Průměrná cena za celou léčbu - 600 Kč
 
Tohle jsou někteří naši pacienti 🙂Moc děkujeme ❤
Nadační Fond Whisper
Nemocnice Whispers Magical Children Hospital je jedinou nemocnicí svého druhu, nejen v Ugandě. Oficiálně jsme nemocnici otevřeli v březnu 2016 jako nemocnici pro děti a v květnu 2018 jsme ji doplnili o porodnici a gynekologii. Založila a vede ji Češka – Veronika Cejpková. Ve Whisperu nevidíme naše pacienty jako diagnózy, vidíme je jako lidi s životními příběhy a chceme každému individuálně pomoci v jeho situaci, proto kromě lékařské péče nabízíme i sociální podporu, preventivní péči a spoustu dalších služeb.

Na co jsou peníze potřeba? 


Celkové měsíční výdaje jsou pro nás 712 tisíc korun.

Za léky utratíme průměrně 130 tisíc korunměsíčně, za laboratorní testy průměrně 50 tisíc korunměsíčně, za platy zaměstnanců 370 tisíc korun. Další velké výdaje máme za pronájem budovy, elektřinu a vodu, ty se vyšplhají až na 52 tisíc korun měsíčně.
 Další výdaje jsou za zdravotnické materiály, hygienické potřeby, jídlo pro pacienty a zaměstnance, kancelářské potřeby, benzín do elektrického generátoru a lékařské vybavení.

Což se zdá jako obrovské číslo, ale když to přepočítáme na pacienta, dostaneme se na částku 620 korun, tolik peněž potřebujeme na záchranu jednoho dětského života.


Co může změnit můj příspěvek?


60 korun zaplatí malarickou síť na postýlku v nemocnici
600 korun pokryje výdaje na jednoho pacienta
6000 korun stojí mléko, kterým krmíme podvyživené děti na měsícProč podpořit přávě Whisper?


1)    I malá částka udělá velký rozdíl
V Ugandě jsou ceny nesrovnatelně nižší v porovnání například s Evropou, proto za pár korun nakrmíme celou rodinu a i s malými částkami umíme udělat zázraky.

2)    Péče, která má smysl
Whisper se stará o pacienty i po tom, co opustí nemocnici, protože nechceme, aby se děti nenakazily znovu. Zveme si pacienty na návštěvy nebo posíláme náš outreach tým za nimi. 

3)    Podpoříte nejen pacienty, ale i zaměstnance
Díky vašim příspěvkům můžeme zaměstnávat 82 zaměstnanců v naší nemocnici v Ugandě a tím zabezpečit je i jejich rodiny.

4)    Na lidech nám opravdu záleží
Whisper vše dělá lidsky a osobně, záleží nám na každém našem zaměstnanci i pacientovi. Každou situaci řešíme individuálně a vždy se snažíme najít to nejlepší řešení pro všechny.

5)    Vždy děláme víc
Chceme, aby se u nás naši pacienti cítili jako doma, proto je zahrnujeme do našich oslav a chceme, aby vždy byli součástí dění v nemocnici.Pokud Vás zajímá jak to v nemocnici chodí a jak s vašimi penězi bude naloženo, více informací najdete na:
FACEBOOKU: https://www.facebook.com/WhisperCZ/
INSTAGRAMU: https://www.instagram.com/whisper_cz/
WEBU: http://whisperorphans.org/CZ
YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=LXcedpcHbXI

MOCKRÁT DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NEMOCNICI PODPOŘÍ, KAŽDÁ KORUNA SE POČÍTÁ! 🎄

Hodně sil holly!

Václav Dobiáš
280 Kč

Ať se daří!

Dárce
600 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační Fond Whisper, projekt: Pomozte Nemocnici Whisper v Ugandě