Petra Grussova: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Nemocnici Whisper v Ugandě

Péti NAROZENINOVÁ výzva 🌸 pro nemocnici Whisper👩🏼‍⚕️

vybíráme od 3.8.2021
850 Kč
vybráno 3 % z 30 000 Kč

přispěli

4 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Péti NAROZENINOVÁ výzva 🌸 pro nemocnici Whisper👩🏼‍⚕️


Co bych si přála k narozeninám? Aby měli všechny děti na světě co jíst 

Proto prosím k mým narozeninám podpořte nutriční oddělení naší nemocnice Whisper v Ugandě, které se stará o podvyživené děti.

Měsíčně přijme nemocnice průměrně asi 1000 pacientů, z toho trpí téměř 80% nějakou formou podvýživy. Celou situaci teď ještě významně zhoršil koronavirus.
 
Příspěvkem pouhých 100 korun zajistíte výživu pro podvyživeného pacienta na týden.  A navíc dostanete krásný certifikát jako připomínku vaší pomoci.

Co je Whisper?


Whisper Magical Children Hospital je dětská nemocnice v Ugandě, kterou založila češka - Veronika Cejpková. V této nádherné nemocnici dělají neskutečnou práci - za minimální poplatek (asi 30 kč) poskytují komplexní lékařskou péči každému pacientovi- hospitalizují ho na tak dlouho, jak je potřeba, darují mu veškeré léky, hradí veškerá potřebná vyšetření, poskytují stravu jak dětským pacientům, tak jejich rodičům. Rodiče během času stráveného v nemocnici učí tomu, jak příště nemocem předcházet.Čím je nemocnice Whisper speciální? 


Léčí úsměvem a barvami, láskou a úsměvem!
Cílem je, aby se děti alespoň na chvíli, jako v pohádce a zapomněli na strasti každodenního života v Ugandě, proto každý zaměstnanec nemocnice nosí barevné kloboučky, zvířecí ouška nebo kytičkové čelenky  - děti se lékařů potom tolik nebojí.
Celá nemocnice je krásně barevná a vyzdobená nejrůznějšími pohátkovými motivy a na dvoře jsou prolézačky a klouzačky, kde si můžou hrát děti, které už se cítí lépe. Panuje tam úžasná atmosféra, všichni se usmívají a vše září barvami.


Co může změnit můj příspěvek?


10 korun zaplatí zavedení periferní kanylky
60 korun zaplatí malarickou síť na postýlku v nemocnici
100 korun zaplatí kompletní léčbu malárie
600 korun pokryje výdaje na jednoho pacienta
6000 korun stojí mléko, kterým krmíme podvyživené děti na měsíc
Co je nutriční oddělení?


Léčba podvyživených dětí je pro nemocnici velmi náročná a nákladná protože trvá dlouhou dobu, obnáší spoustu vyšetření a vyžaduje velmi individuální přístup.
O děti se starají nutriční terapeuti, kteří váží a počítají výživu pro každé dítko zvlášť tak, aby vyhověli jejich aktuálním potřebám. Každý den výživu přepočítávají a mění s tím, jak se děťátko uzdravuje.
Děti s podvýživou mají velmi oslabenou imunitu a jsou velmi náchylné k infekcím, hlavně k tuberkulóze. Proto každé dítě s podvýživou posíláme na rentgen plic, abychom potvrdili nebo vyloučili tuberkulózu a případně v čas začali s léčbou.
Podvyživeným dětem a jejich rodinám se kromě lékařů a nutričních terapeutů věnuje i tým sociálních pracovníků. Protože podvyživené děti nejčastěji přichází z chudých poměrů a potřebují právě sociální pomoc, aby se situace neopakovala.
Při propuštění se vždy ujistíme, že je rodina sociálně zabezpečená tak, aby mělo dítě co jíst a vždy naplánujeme další kontroly v nemocnici, nebo u nich doma. 
Jeden příběh z nutričního odděleníShadia je jednou z našich pacientek na nutričním oddělení.
Přijali jsme ji před čtyřmi týdny pro podvýživu a s ní spojené komplikace jako dehydratace, podchlazení a kožní infekce.
Malá Shadia se celá oloupala z té staré vyhladovělé kůže, pod kterou jí narostla zdravá krásná kůže a holčička je tak k nepoznání.
Dosáhla také své cílové váhy a je připravená jít na konci týdne domů. Tím samozřejmě naše péče nekončí. Shadia bude docházet na kontroly, dostane domů zásobu výživy a bude dál pod naším dohledem, dokud si nebudeme jistí, že je mimo ohrožení.👉🏻Pokud Vás zajímá jak to v nemocnici chodí a jak s vašimi penězi bude naloženo, více informací najdete na:

📱FACEBOOKU: https://www.facebook.com/WhisperCZ/
📸INSTAGRAMU: https://www.instagram.com/whisper_cz/
📀WEBU: http://whisperorphans.org/CZ
🎥YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=LXcedpcHbXIMOCKRÁT DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NEMOCNICI PODPOŘÍ, KAŽDÁ KORUNA SE POČÍTÁ!


Nadační Fond Whisper
Nemocnice Whispers Magical Children Hospital je jedinou nemocnicí svého druhu, nejen v Ugandě. Oficiálně jsme nemocnici otevřeli v březnu 2016 jako nemocnici pro děti a v květnu 2018 jsme ji doplnili o porodnici a gynekologii. Založila a vede ji Češka – Veronika Cejpková. Ve Whisperu nevidíme naše pacienty jako diagnózy, vidíme je jako lidi s životními příběhy a chceme každému individuálně pomoci v jeho situaci, proto kromě lékařské péče nabízíme i sociální podporu, preventivní péči a spoustu dalších služeb.

Na co jsou peníze potřeba? 


Celkové měsíční výdaje jsou pro nás 712 tisíc korun.

Za léky utratíme průměrně 130 tisíc korunměsíčně, za laboratorní testy průměrně 50 tisíc korunměsíčně, za platy zaměstnanců 370 tisíc korun. Další velké výdaje máme za pronájem budovy, elektřinu a vodu, ty se vyšplhají až na 52 tisíc korun měsíčně.
 Další výdaje jsou za zdravotnické materiály, hygienické potřeby, jídlo pro pacienty a zaměstnance, kancelářské potřeby, benzín do elektrického generátoru a lékařské vybavení.

Což se zdá jako obrovské číslo, ale když to přepočítáme na pacienta, dostaneme se na částku 620 korun, tolik peněž potřebujeme na záchranu jednoho dětského života.


Co může změnit můj příspěvek?


60 korun zaplatí malarickou síť na postýlku v nemocnici
600 korun pokryje výdaje na jednoho pacienta
6000 korun stojí mléko, kterým krmíme podvyživené děti na měsícProč podpořit přávě Whisper?


1)    I malá částka udělá velký rozdíl
V Ugandě jsou ceny nesrovnatelně nižší v porovnání například s Evropou, proto za pár korun nakrmíme celou rodinu a i s malými částkami umíme udělat zázraky.

2)    Péče, která má smysl
Whisper se stará o pacienty i po tom, co opustí nemocnici, protože nechceme, aby se děti nenakazily znovu. Zveme si pacienty na návštěvy nebo posíláme náš outreach tým za nimi. 

3)    Podpoříte nejen pacienty, ale i zaměstnance
Díky vašim příspěvkům můžeme zaměstnávat 82 zaměstnanců v naší nemocnici v Ugandě a tím zabezpečit je i jejich rodiny.

4)    Na lidech nám opravdu záleží
Whisper vše dělá lidsky a osobně, záleží nám na každém našem zaměstnanci i pacientovi. Každou situaci řešíme individuálně a vždy se snažíme najít to nejlepší řešení pro všechny.

5)    Vždy děláme víc
Chceme, aby se u nás naši pacienti cítili jako doma, proto je zahrnujeme do našich oslav a chceme, aby vždy byli součástí dění v nemocnici.Pokud Vás zajímá jak to v nemocnici chodí a jak s vašimi penězi bude naloženo, více informací najdete na:
FACEBOOKU: https://www.facebook.com/WhisperCZ/
INSTAGRAMU: https://www.instagram.com/whisper_cz/
WEBU: http://whisperorphans.org/CZ
YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=LXcedpcHbXI

MOCKRÁT DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NEMOCNICI PODPOŘÍ, KAŽDÁ KORUNA SE POČÍTÁ! 🎄

🍀❤️🏥

Petra Grussova
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační Fond Whisper, projekt: Pomozte Nemocnici Whisper v Ugandě