Bohemians Praha 1905, a.s.: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

Klokani pomáhají

vybíráme od 27.6.2021
254 018 Kč
vybráno 13 % z 1 905 000 Kč

přispělo

118 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Společně s fanoušky Bohemians podporujeme sbírku na pomoc lidem postiženým tornádem.
Pomozme Klokanům, ale také Slávistům, Sparťanům, Ševcům, Zbrojovákům... Pomozme prostě obyčejným lidem, kteří jednoho červnového dne přišli zásahem přírodní katastrofy o střechu nad hlavou. Mnohdy i doslova. Klubová příslušnost v tomto případě nehraje roli. Nechceme zbytečně tříštit síly vyhlášením sbírky Nadačního fondu Bohemians, rozhodli jsme se fanoušky Klokanů vyzvat přímo k podpoření konkrétní sbírky Nadace Via. Dali jsme si nesmělý cíl vybrat 1905 tisícovek. Ovšem budeme rádi za každou korunu, kterou díky naší klubové výzvě vybereme. Hráči, realizační tým a zaměstnanci Bohemians se také připojí. Klokani, do toho!
Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domů a zajištění základních potřeb. Díky Vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech podpořili ze sbírky zhruba 600 domácností částkou 88 milionů Kč. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. Další kolo přímé pomoci a podpory probíhá v týdnu od 26. 7. a týká se více zasažených domácností a postižených rodin. Ty dostanou v této navazující fázi další příspěvek ve výši 150 tisíc korun.
  3. Po první a druhé vlně plošné podpory provedou operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření bude v potřebných případech pomoc dále navýšena i v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, průběžně rozesíláme samozřejmě také potvrzení o daru a další informace o využití.

od Klokana, držte se

Ales Javurek
3 000 Kč

Myšáci Vršáci drží palce ❤

Michala Vršecká
1 000 Kč

Snad pomůže i malá částka:-)

Vladimír Králíček
1 905 Kč

... držte se !

Tomáš Křapka
1 905 Kč

Držíme palce a myslíme na vás 🙏🏻

Martin Dostál
1 905 Kč

Hodně síly

Martin Trantina
100 Kč

Myslím na Vás.

Jakub Kraus
1 905 Kč

Aspoň něco:)

Patrik Bečvář
1 000 Kč

Hodně sil a držte se.

Petr Starý
1 905 Kč

Jsme s Vámi... ČB barvy a laky 🙏

Jaru
100 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy