Spa.cz a Hotel.cz pomáhá: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

Pomoc jižní Moravě 💚

vybíráme od 25.6.2021
329 940 Kč
vybráno 132 % z 250 000 Kč

přispělo

163 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Vaši pomoc jižní Moravě zdvojnásobíme

Jižní Moravu důvěrně známe a zpráva o ničivé katastrofě nás skutečně zasáhla. Proto jsme se i my v HOTEL.CZ, a.s. rozhodli zareagovat na včerejší události. Rádi bychom pomohli všem zasaženým, a tak žádáme naše zaměstnance, zákazníky a partnery o příspěvek. Každou korunu, kterou pošlete, zdvojnásobíme až do celkové výše 100 000 Kč.

Pojďte společně s námi vyjádřit solidaritu a pomoci stovkám lidí, kterým se během chvíle obrátil život vzhůru nohama.

Zároveň neváhejte využít naše call centra v případě hledání ubytování pro pomoc zasaženým. Naše operátorky se o vás přednostně postarají.

Děkujeme. Tým Spa.cz, Hotel.cz.


Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domů a zajištění základních potřeb. Díky Vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech podpořili ze sbírky zhruba 600 domácností částkou 88 milionů Kč. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. Další kolo přímé pomoci a podpory probíhá v týdnu od 26. 7. a týká se více zasažených domácností a postižených rodin. Ty dostanou v této navazující fázi další příspěvek ve výši 150 tisíc korun.
  3. Po první a druhé vlně plošné podpory provedou operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření bude v potřebných případech pomoc dále navýšena i v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, průběžně rozesíláme samozřejmě také potvrzení o daru a další informace o využití.

Příspěvek na zničené vesnice na moravě,je nám z toho moc smutno, moravu moc milujeme s láskou Helena a Jiří Šulcovi.

Helena Šulcová
1 000 Kč

Držte se...

Miroslava Menzlova
500 Kč

Hodně síly...

Markéta Kováčová
200 Kč

Vydržte, přátelé,
cítím s vámi a věřím, že vše se zase vrátí do normálu. Držím vám pěsti.

Pavel Nováček
5 000 Kč

Jsme s vámi....hodně sil.

Alois Stejskal
1 000 Kč

Dar zničeným obcím na jihu Moravy. Hodně síly přeje Klejmová

Iva Klejmová
5 000 Kč

Stalo se to jen 14 km od nás. Často projíždím kolem a derou se mi slzy do očí. Myslím na Vás neustále. Drže se.

Lenka Zezulová
1 000 Kč

Hodně sil,jsem s vámi

Pavla Poláčková
300 Kč

Držím palce všem a jsme s Vámi

Gražyna Kolodziej
1 000 Kč

My lidé z Čech, konkrétně z Prahy, nenecháme Moravu na holičkách a pomůžeme po té strašlivé katastrofě, protože věřím že oni by pro nás udělali totéž. V semknutí je síla a dobro, a Češi si vždycky pomůžou když je nejhůř.

Václav Šejna
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy