Renata Králová: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

Království TianDe pro jižní Moravu

vybíráme od 25.6.2021
676 871 Kč
vybráno 677 % z 100 000 Kč

přispělo

792 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Rozbořené domy,  trosky střech po ulicích a bohužel i oběti na životech. Datum 24. června 2021 se po řádění tornáda na jihu Moravy vryje nesmazatelně do našich pamětí. Jako Království TianDe jsme se rozhodli finančně podpořit oběti ničivé katastrofy. Chceme být komunitou, která pomáhá, když je to potřeba.
Z celého srdce přejeme obyvatelům postižených obcí na jižní Moravě hodně síly. Děkujeme za každou zaslanou částku.

Vaše Království TianDe
Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín-Pánov). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem: pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domů a zajištění základních potřeb. Díky Vaší obrovské podpoře jsme v prvních vlně přímé pomoci ze sbírky Nadace Via podpořili 669 domácností částkou 99,5 milionů Kč. A české nevládky koordinovanou prací dohromady podpořily na 1 600 postižených domácností. 
  3. V srpnu jsme navázali dalším kolem přímé pomoci, která se týká více zasažených domácností. Ty dostávají další příspěvek ve výši až 150 tisíc korun. V této fázi podpory jsme doposud odeslali 273 příspěvků v částce téměř 40 milionů Kč. (Pozn. Ve druhém kole již nejsou podpořeny rodiny, které měly malé poškození domu a na pokrytí škod stačila částka z prvního kola, dále rodiny se soukromou sbírkou a určité specifické případy, které jsou potřeba prošetřit individuálně). 
  4. Celkem jsme tak díky Vám odeslali přímo lidem zasaženým tornádem 943 příspěvků v částce převyšující 139 milionů Kč. A v přímé pomoci i nadále pokračujeme!
  5. Po první a druhé vlně přímé plošné podpory provedou operující organizace další hlubší šetření v terénu. Cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření bude v potřebných případech přímá finanční pomoc dále navýšena i v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  6. Část výtěžku celé sbírky putuje také na Ústecko - Lounsko, kde bude částkou 2 miliony Kč podpořena obnova obce Stebno, a to ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací.
  7. Po prvotním šoku a následném zajištění základních potřeb nabývá na důležitosti také navazující psychologická podpora a pomoc pro zasažené. Z toho důvodu se nově plánujeme v rámci sbírky podílet také na zajištění pomoci psychologů a terapeutů přímo na místě – v zasažených obcích.
  8. V horizontu dalších měsíců plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, průběžně rozesíláme samozřejmě také potvrzení o daru a další informace o využití. Pokud by Vám potvrzení nedorazilo, neváhejte se na nás prosím obrátit na e-mailu: promoravu@nadacevia.cz. Děkujeme.

Přeji brzké vyřešení všech vzniklých problémů 💗

Renáta Kolovratová

Hodně štěstí...

Kateřina Petraturová
300 Kč

Držíme palce a myslíme na vás Jižní Moravo :)

sonadaniecova@seznam.cz Daniecova
1 000 Kč

Příspěvek na postiženou Moravu tornádem od dárců Jana a Zbyněk Špinarovi, Vrdy.

Jana Špinarová
1 000 Kč

Sice to chvíli potrvá,ale zas bude lip.Přeji všem hodně štěstí 🍀🍀🍀

Jana Pátková
1 000 Kč

Hodně síly!

Věrka Horská
300 Kč

🍀💕

Daniela Ďurišová
500 Kč

Srdce ❤️ pro Moravu. 🍀

Marie Smékalová
1 000 Kč

Poslána alespoň malá finanční pomoc.

Helena Černá
1 000 Kč

Myslíme na vás z Království tianDe

Diamond Plus s.r.o.
100 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy