Nikol Geltnerová: Dárcovská výzva pro projekt Rebelujte proti vyhynutí!

LETNÍ REBELIE 2021

vybíráme od 11.5.2021
15 000 Kč
vybráno 10 % z 150 000 Kč

zbývá

11 dní

přispělo

8 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

🌿 LETNÍ REBELIE JE TADY! 28. 6. 2021 🌿


Rád bys podpořil rebelii, i když nemáš čas? Máš nějakou tu korunu na investici do budoucnosti? Tak přispěj.

Letní rebelie potřebuje finance na pronájem, vybavení, výrobu materiálů, přepravu apod. Každá koruna se počítá.
Akce bude podívaná s bohatým doprovodným programem a velkým kulturním zážitkem. 
Dozvíš se plno nových informací, o kterých jsi možná neměl ani tušení.
 
Chceš na Rebelii finančně přispět?  Přesvědčily tě vědecké důkazy
o klimatické a ekologické krizi? Chceš zachránit naši budoucnost? 
  

Ačkoliv se pozornost všech během posledního roku přesunula hlavně k pandemii koronaviru, hodiny klimatické krize tikají dál a stále naléhavěji. Nadešel tedy čas na velkou jarní rebelii!
 
 

Mnozí z nás už si zvykli jednat udržitelně ve svých osobních životech, protože nechtějí, aby po nich zůstala jen potopa. Teď je načase, aby se tak začaly chovat zodpovědně klíčové instituce, protože pokud má mít adaptace na klimatickou realitu smysl, nemůže být jenom osobní, ale celospolečenská a systémová.
A právě tady se nachází role klimatického hnutí a občanské neposlušnosti: ve vyvíjení tlaku na klíčové hráče našeho politického a ekonomického systému. Už nejsme v situaci, kdy může pokračovat "business as usual". Pokud máme v dohledné době skutečně dosáhnout uhlíkové neutrality, je nezbytné skončit s financováním všeho a všech, kteří na vypouštění skleníkových plynů profitují.

Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans před nedávnem o klimatické krizi prohlásil: "Pokud to nenapravíme, budou naše děti vést válku o vodu a jídlo. O tom nemám žádných pochyb." Ano, takový "alarmistický" slovník už používají i nejvyšší představitelé Evropské unie.

Není tedy na co čekat. Přidejte se k nám na velké rebelii 28. 6. v Praze a ukažme společně, že řešení klimatické krize musí být priorita číslo jedna!

Extinction Rebellion Czech Republic - Rebelie proti vyhynutí, z.s.
Svět se řítí na pokraj klimatického a ekologického kolapsu. Po celém světě proto povstávají lidé, aby rebelovali proti vyhynutí a proti vládám, které nás k němu vedou. Je na čase rebelovat i u nás v České republice. Závisí na tom naše budoucnost.
Náš společný domov je v ohrožení. Prudce eskalující globální teploty přinášejí sucho a neúrodu, silné záplavy a hurikány, tající ledovce, požáry v Arktidě, na Sibiři, v Amazonii. Přichází smrt korálových útesů a kolaps života v oceánech. To všechno má dopady na životy lidí po celém světě. Na jejich živobytí. Tyto krize do mnoha míst přinášejí hlad. A již dnes se celé země hroutí pod tlakem klimatické krize.

Vidíme to drásavě jasně i v Čechách. S bolestí v srdcích pozorujeme naše umírající lesy. Před pouhými třemi lety nám přitom tvrdili, že jsou v nejlepší kondici, v jaké kdy byly. S úzkostí si všímáme našich vysychajících studen, ve kterých ubývá životodárná voda. A se vztekem si všímáme naší umírající půdy. Našich vysychajících řek. A něco se v nás láme.

Politické řešení ale nepřichází. Čelní představitelé tohoto státu tento existenční problém bagatelizují. Snaží se nám namluvit, že vše je v pořádku. I když vidíme umírající lesy všude kolem nás. Říkají nám, že se nemáme starat o to, jak bude žít další generace. Naše děti. Tak, jak to právě udělal premiér Andrej Babiš. Dělají, jako že naše umírající země není náš problém. Že před ní můžeme zavřít oči a nijak se nás nedotkne. Že je to věc lachtanů kdesi za polárním kruhem. Někteří se neštítí laciných lží a manipulací, aby tvrdili, že problém vůbec neexistuje. Naše elity tak připomínají politruky v Černobylu. Problémy ignorují, zametají pod koberec nebo otevřeně lžou, aby problém nemusely řešit.

Věda ale přitom desítky let mluví jasnou řečí. Vlivem lidské činnosti se planeta otepluje. A otepluje se tak rychle, že je to pro nás extrémně nebezpečné. Vědci nás se stoupající intenzitou varují desítky let. Měli jsme dost času na to je poslechnout. Měli jsme dost času jednat. Neudělali jsme to a klimatickou krizi jsme nechali zajít příliš daleko. Děsivé následky dnes vidíme na vlastní oči.

Situace je vážná. A podle sociologických průzkumů si to většina Čechů a Češek uvědomuje. Politici nás ale hází přes palubu. A my se s tím nehodláme smířit. Jde o nás. O naše děti. A my dnes nahlas říkáme, že o svoje životy hodláme bojovat. Povstáváme. Nehodláme přihlížet tomu, jak se naše budoucnost hroutí pod tíhou ignorance, hlouposti a nezodpovědnosti.

Začínáme rebelii. Podpoř nás. Povstaň pro život!

pro naši budoucnost a planetu Nikol

Nikol Geltnerová
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Extinction Rebellion Czech Republic - Rebelie proti vyhynutí, z.s., projekt: Rebelujte proti vyhynutí!